ZX1 1.360
ZX1 1.360

ZX1 1.360

7,390.00

Opis produktu

Model ZX1 zapewnia dynamiczną jazdę. Jest to wózek aktywny, składany, który odznacza się właściwościami także wózka jezdnego. Oparty jest na stałej ramie i innowacyjnej formie.

Boczne części ramy są przyspawane, dzięki czemu można uzyskać maksymalną stabilność, przy minimalnej wadze konstrukcji. Zastosowano tutaj wersję light hamulców, podnóżków, boczków i kół. To znaczne zredukowanie ciężaru wózka, który wynosi poniżej 9 kg.

Wózek wyróżnia się dynamicznymi właściwościami jezdnymi, a także atrakcyjnym, nowoczesnym designem. Jest to doskonała opcja do wykorzystania dla osób z urazami kręgosłupa czy niedowładem kończyn dolnych.

Prezentowany model wózka jest składany, przednia część ramy jest zwężająca się. Wózek posiada również zintegrowany podnóżek, trzy długości ramy, a także są tutaj dwa kąty przedniej części ramy z dodatkowym zwężeniem lub bez niego.

Wózek jest łatwy w obsłudze, a także w serwisowaniu. Posiada niewiele połączeń śrubowych.

Zastosowano w tym przypadku aluminiową ramę o konstrukcji krzyżakowej, rama jest standardowa. Kąt nachylenia podnóżków wynosi 77 stopni, w wersji kompaktowej jest to 85 stopni. Do wyboru dla użytkownika jest rama prosta albo w kształcie litery „V”. Zastosowano tutaj oparcie z regulacją napiętości pasami, poduszkę na siedzisku, a także regulację kąta ciężkości. Rodzaj i wielkość kół tylnych i przednich jest do wyboru. Istnieje opcja kół tylnych z systemem szybkiego demontażu.

Kąt nachylenia kół tylnych może wynosić 0,5 lub 3 stopnie, w zależności od wyboru użytkownika. Zastosowano ciągi stalowe lub aluminiowe. Można indywidualnie ustawiać odległość ciągu od koła. Wózek posiada hamulce dociskowe albo motylkowe, aktywny stały boczek z wkładką karbonową, wykonaną w odcieniu ramy, a także aluminiowy jednoczęściowy podnóżek. Posiada on możliwość regulacji długości, głębokości, a nawet kąta. Dodatkowo wózek posiada pas podudzia. Dostępny jest w pięciu atrakcyjnych kolorach ramy: czerwony karminowy, czarny metalik, tytanowy szary i czarny matowy.

W opcjonalnym wyposażeniu dostępna jest oddychająca tapicerka na oparciu w kolorze czarnym lub czerwonym, różne rodzaje rączek, ciąg dla tertaplegików, a także zagłówek i pas bezpieczeństwa. Wśród takich propozycji znajdziemy także plecak, śpiwór, hamulce dla opiekuna, rodzaje stopnia podnóżka, kółka antywywrotne, a nawet osłony na szprychy.

Dostępne są także dodatkowe kolory ramy: niebieski morski, pomarańczowy metalik z efektem reflex, a także czarny metalik z refleksem brillant, srebrny metalik z efektem brillant, srebrny chromowany, zielony metalik z efektem reflex, czerwony metalik z efektem brillant, a także mokka metalik.

Wózek posiada szerokość 49, 51, 53, 55, 57, 59, 61, 63, 65, 67, szerokość siedziska to 32, 34, 36, 38, 40, 42, 44, 46, 48, 50, a po złożeniu jest to 30 cm przy nachyleniu pół stopnia i 35 cm przy nachyleniu 3 stopni. Maksymalna waga użytkownika to 120 kg, a minimalna waga wózka wynosi od 9 kg. Tylne koło posiada średnicę 24”. Głębokość siedziska to 36/38/40/42/44/46/48, wysokość z przodu 46, 52, a z tyłu 40, 48. Wysokość oparcia wynosi 25-45,5 cm, wysokość podłokietników wynosi 15-29 cm. Długość z podnóżkiem wynosi 81-99 cm, w zależności od ramy, wielkości kół czy położenia osi.