Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Poduszki przeciwodleżynowe

Konieczność pozostawania przez długi czas w jednej pozycji rodzi ryzyko powstawania otarć, odleżyn i przeciążeń. Co ważne, na takie dolegliwości uskarżają się nie tylko pacjenci stale przebywający w łóżku. Również osoby spędzające długi czas na wózkach inwalidzkich lub w pozycji siedzącej mogą być narażone na takie komplikacje. Rozwiązaniem są rehabilitacyjne poduszki przeciwodleżynowe.

Poduszki przeciwodleżynowe zapewniają odpowiedni rozkład obciążeń, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko otarć i podrażnień skóry i powstawania odleżyn. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja i odpowiednia powłoka gwarantują komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Poduszki zwykle mają kształt zbliżony do kwadratu i występują w kilku wymiarach – boki od około 20cm nawet do ponad 50cm. Ich grubość waha się od kilku do nawet 10 cm. Zaopatrzone są w specjalną powłokę zewnętrzną, zapewniającą właściwą cyrkulację powietrza i odporną na zabrudzenia. Pokrowce – chroniąc wnętrze poduszek i dając się łatwo ściągać i czyścić, zapewniają właściwą higienę użytkowania i gwarantują bezpieczeństwo sanitarne. Dobrze jest, jeśli przy okazji pokrowiec jest zaopatrzony w antypoślizgową wkładkę, która zapobiega zsuwaniu się z siedziska.

Oferta naszego sklepu obejmuje zróżnicowany asortyment poduszek przeciwodleżynowych. Ich konstrukcja zapewnia odciążenie newralgicznych miejsc w okolicy miednicy i ud, zapewniając jednocześnie stabilizację tych kluczowych partii. Dbając o właściwe krążenie i wentylację oraz wspomagając właściwe ułożenie ciała, poduszki znacznie poprawiają komfort życia osobom zmuszonym do wielogodzinnego zajmowania pozycji siedzącej. Dostępne są klasyczne wielokomorowe poduszki pneumatyczne z pamięcią kształtu, które płynnie dopasowują się do ułożenia ciała oraz specjalistyczne poduszki z opatentowanym systemem VICAIR. Pokrowce można dobrać indywidualnie do potrzeb użytkownika. W ofercie pokrowce elastyczne, nieprzemakalne i oddychające.

Wyświetlanie wszystkich 2 wyników