Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Fotele dla dzieci niepełnosprawnych

Niepełnosprawność dziecka wymaga znacznie więcej zaangażowania w jego rehabilitację. Rozwijający się organizm z dysfunkcjami wciąż może być kształtowany w taki sposób, żeby choroba zabrała jak najmniej. Zachowanie maksimum możliwej sprawności wpłynie przecież na całe przyszłe życie młodego człowieka. Dlatego rodzice niepełnosprawnego dziecka z zaangażowaniem wspierają rehabilitację pociechy, wkładając w to ogrom czasu i cierpliwości. Obecnie na rynku dostępne są urządzenia wspomagające rehabilitację – ułatwiające codzienne czynności i uatrakcyjniające naukę i ćwiczenia. Nie tylko odciążają opiekunów, ale bezpośrednio wspierają dziecko podczas codziennego funkcjonowania. Bardzo popularne, wszechstronne fotele dla dzieci sprzyjają utrzymaniu prawidłowej postawy ciała, korygują ewentualne skrzywienia i stabilizują ciało w pozycji umożliwiającej naukę czy aktywną zabawę.

Fotele dla dzieci muszą dać się dopasować do zmieniających się gabarytów, dlatego powinny rosnąć wraz z dzieckiem. Większość foteli rehabilitacyjnych dla dzieci spełnia ten warunek. Dają się łatwo i wszechstronnie regulować tak, żeby optymalnie dopasować się do postury użytkownika. Tylko wówczas możliwe jest spełnienie podstawowej funkcji, jaką jest stabilizacja we właściwej postawie siedzącej. Właściwie dobrana pozycja zapewnia dziecku komfort i sprawia, że jest ono gotowe pracować, ćwiczyć lub bawić się przez dłuższy czas bez objawów zmęczenia czy zniechęcenia. Fotele dla dzieci niepełnosprawnych sprawdzają się nie tylko w warunkach domowych. Równie dobrze można je wykorzystywać w placówkach z oddziałami integracyjnymi oraz w ośrodkach rehabilitacyjnych dziennych i stacjonarnych.

Nasz sklep oferuje fotele dla dzieci już od najmłodszych lat życia, aż do wieku nastoletniego. Przydatne podczas zabawy, nauki przy biurku i podczas relaksu np. na świeżym powietrzu w ogrodzie. Stabilne i komfortowe, wykonane z najwyższej jakości materiałów i atrakcyjne wizualnie – staną się ulubionym meblem dziecka i z pewnością ozdobią pokój. Wyposażone w niezbędne mechanizmy regulacyjne, pozwalają dokładnie dopasować fotel do potrzeb dziecka, zapewniając mu właściwą i jednocześnie wygodną pozycję.

Krzesła rehabilitacyjne dla dzieci

Niepełnosprawność dzieci to bardzo przykry temat, jednak niejedna osoba na świecie musi z nią walczyć. Czasem jest to niepełnosprawność, którą można naprawić, jednak trzeba włożyć w to sporo pracy, a często też potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Z naszej strony oferujemy krzesła rehabilitacyjne dla dzieci, które mogą w szybkim czasie przynieść wspaniałe rezultaty. Przydatne są podczas nauki przy biurku, podczas zabawy, a także podczas relaksu na świeżym powietrzu. Wykonane z najwyższej jakości materiałów świetnie sprawdzą się zarówno w placówce, jak i w domu.