Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Siedziska i Podstawy ST

Spektrum urządzeń wspomagających osoby niepełnosprawne i ich opiekunów w codziennym funkcjonowaniu jest niemal nieograniczone. Zależnie od rodzaju dysfunkcji, wieku i aktywności chorego dobiera się odpowiedni zestaw akcesoriów i sprzętów ułatwiających konkretne czynności. Pośród wielu akcesoriów dostępnych na rynku, na uwagę zasługują wszelkiego typu siedziska i podstawy profilowane. Ich zadaniem jest pomoc w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała osoby siedzącej. Dzięki uniwersalnemu kształtowi pasują nie tylko do wózków spacerowych czy inwalidzkich, ale z powodzeniem dają się zastosować na zwykłych domowych krzesłach oraz na podstawach podłogowych.

Najpopularniejszym producentem jest firma Special Tomato, produkująca ultrawygodne profilowane podstawy i siedziska wszechstronnego zastosowania. Wykonane są ze specjalnej pianki wytrzymującej nawet duże obciążenia. Z zewnątrz pokryte miłym w dotyku, nieprzemakalnym materiałem, odpornym na wycieranie i pękanie. Poza anatomicznie wyprofilowanym kształtem, siedziska i podstawy ST posiadają również w opcji pasy bezpieczeństwa. Dostępne są w kilku wielkościach dopasowanych do użytkowników już od najmłodszych lat aż po osoby dorosłe. Można wybierać spośród kilku dostępnych kolorów. Siedziska są higieniczne, łatwe w czyszczeniu ogólnie dostępnymi środkami i bardzo trwałe. Nadają się do codziennego wykorzystywania nawet przez długi czas, zapewniając właściwe ułożenie ciała i komfortowe warunki użytkowania.

W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo siedziska anatomiczne wspomagające prawidłową postawę siedzącą nawet na krzesłach domowych oraz specjalnie profilowane siedziska przeznaczone do wózków spacerowych lub inwalidzkich. Istnieje możliwość dobrania zarówno wielkości jak i koloru produktów. Wszystkie potrzebne dane znajdują się w tabelach pod opisami konkretnych produktów.