Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Siedziska wannowe dla inwalidów

Sprzęt pomocniczy ma na celu maksymalnie usamodzielnić chorego oraz ułatwić opiekunowi codzienne czynności. Dlatego należy wybierać go z rozwagą i dopiero po dokładnym określeniu potrzeb. W przypadku osób z ograniczeniami ruchowymi, ale względnie funkcjonujących samodzielnie, dbanie o higienę należy im jak najbardziej ułatwić. Warto zastanowić się nad przestawieniem sprzętów w łazience w taki sposób, żeby korzystanie z niej było względnie łatwe i bezpieczne. Dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie prysznica bez brodzika, ze specjalnym krzesełkiem mocowanym do ściany lub samodzielnie stojącym na antypoślizgowych nogach. Jeśli taka modernizacja nie wchodzi w grę i do dyspozycji pozostaje wanna, należy zadbać o to, by korzystanie z niej wiązało się z jak najmniejszym ryzykiem upadku czy poślizgnięcia. Wówczas przydatne okazują się siedziska wannowe.

Siedziska wannowe mają za zadanie podtrzymać chorego w pozycji siedzącej podczas kąpieli, bez konieczności całkowitego zanurzania się w wannie. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko poślizgnięcia podczas wstawania i siadania oraz ułatwia mycie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli krzesełek wannowych. Różnią się sposobem montażu oraz stopniem udogodnień i zabezpieczeń użytkownika. Najprostsze konstrukcyjnie są półki nawannowe. Są to siedziska wykonane z tworzywa ustawiane na brzegach w poprzek wanny. Pasują na różne szerokości wanien. Modele bardziej zaawansowane posiadają obrotowy dysk umożliwiający przesiadanie się np. z wózka inwalidzkiego na siedzisko w wannie. Bardziej zabudowane są krzesełka wannowe, które mogą być osadzone nieco w głębi wanny lub spoczywać na stelażu tuż nad jej górnym poziomem. Zależnie od modelu, siedziska wannowe mogą być wyposażone w oparcie i/lub podłokietniki, mogą posiadać możliwość obracania żeby ułatwić siadanie, mogą posiadać funkcjonalne wycięcie w siedzisku, ułatwiające mycie.

Oferta naszego sklepu obejmuje wszystkie opisane wyżej modele. Posiadamy zarówno proste półki nawannowe jak i komfortowe obrotowe siedziska wannowe renomowanych producentów. Szeroki wybór gwarantuje możliwość dobrania sprzętu ściśle odpowiadającego potrzebom konkretnego użytkownika.