Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Indywidualne przedmioty pionizujące

Opieka nad osobami niepełnosprawnymi wymaga nie tylko odpowiedniego charakteru. Przede wszystkim jest to ciężka praca fizyczna, podczas której łatwo o kontuzje – przede wszystkim urazy przeciążonego kręgosłupa. Również osoba niepełnosprawna chcąca samodzielnie wykonywać pewne czynności może narażać się na wypadki. Najczęściej dochodzi do nich podczas transferu z i na wózek inwalidzki oraz przy próbach pionizacji, kiedy mięśnie nie są jeszcze na tyle mocne, by utrzymać ciężar ciała. Stąd rosnąca popularność wszelkiego typu pionizatorów. Indywidualne przedmioty pionizujące obejmują szeroką grupę urządzeń, dedykowanych osobom w różnym wieku i z różnymi schorzeniami. Na rynku dostępne są urządzenia już dla maluszków poniżej 1. roku życia, poprzez urządzenia pionizujące dla starszych dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Kategoria pionizatorów obejmuje szerokie spektrum urządzeń, przypisywanych jednocześnie również do innych grup. Różnią się nie tylko budową i przeznaczeniem dla konkretnych użytkowników. Podstawowym czynnikiem różnicującym jest zakres możliwości pionizatora. Wyróżniamy indywidualne przedmioty pionizujące przeznaczone wyłącznie do uzyskania i stabilnego podtrzymania pionowej pozycji pacjenta – tzw. pionizatory statyczne. Chory może być transferowany w tak osiągniętej pozycji pionowej np. do toalety dzięki platformie jezdnej na niewielkich kółkach. Szerszy zakres możliwości rehabilitacyjnych dają pionizatory dynamiczne. Oprócz powyższych, dają choremu możliwość stąpania o własnych siłach, co znacznie zwiększa możliwości rehabilitacyjne. Najbardziej uniwersalne zastosowanie mają wózki elektryczne z możliwością pionizowania pacjenta, czyli tzw. pionizatory mobilne.

Nasz sklep oferuje indywidualne urządzenia pionizujące statyczne i dynamiczne, dla dzieci oraz osób dorosłych. Standardowo są one wyposażone w pasy, uprzęże lub siedziska wspomagające proces pionizacji i zabezpieczające przed upadkiem. Często posiadają stabilizatory na wysokości łydek oraz – w przypadku pionizatorów statycznych, również rynienki na stopy. Część modeli w opcji posiada również zabezpieczenia górnej części tułowia aż do barków. W opcji można zamontować stolik podręczny.