Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Podnośniki basenowe dla inwalidów

Rehabilitacja osób niepełnosprawnych ruchowo, przewlekle chorych oraz seniorów bardzo często opiera się również o zajęcia w wodzie – w szczególności na basenie. Terapia w wodzie pozwala nie tylko na odciążenie stawów i kręgosłupa, ale działa wzmacniająco na mięśnie oraz doskonale relaksuje. Stąd wskazania do takich zajęć dla wielu grup pacjentów z różnorodnymi schorzeniami i niedowładami układu ruchu. Jednak w przypadku osób o znacznym stopniu upośledzenia narządów ruchu wejście do basenu wydaje się być niemal niemożliwe. Tutaj z pomocą przychodzą nowoczesne urządzenia wspomagające transfer pacjenta do i z basenu – tzw. podnośniki basenowe.

Podnośniki basenowe stanowią oddzielną grupę urządzeń głównie ze względu na sposób wykorzystania. Z założenia nie są to urządzenia dedykowane do indywidualnego użytku prywatnego. Wykorzystuje się je raczej jako urządzenie pomocne w terapii w ośrodkach rehabilitacji z dostępem do basenu oraz w obiektach otwartych, nastawionych na ułatwianie dostępu dla osób niepełnosprawnych. Stąd ich cena, skalkulowana na intensywne użytkowanie przez wiele osób i przez wiele lat i uzasadniona jakością użytych materiałów i zaawansowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i funkcjonalnościami.

Podnośniki basenowe dzielą się zasadniczo na dwie grupy. Pierwszą stanowią podnośniki stacjonarne – montowane w określonym miejscu przy basenie (do podłogi, ściany bądź ścianki basenu) i służące do transferu osoby niepełnosprawnej do i z niecki basenowej na brzeg. Druga grupa daje znacznie szersze możliwości wykorzystania. Są to podnośniki mobilne, zaopatrzone w solidne koła, dzięki którym możliwe jest przewiezienie bezpośrednio do szatni czy pod prysznic. Mogą być obsługiwane samodzielnie lub przez opiekuna.

Nasz sklep oferuje oba typy podnośników basenowych. Są to komfortowe i bezpieczne konstrukcje bazujące na trwałych materiałach, oparte o sprawdzone rozwiązania. Wykonane z najwyższej jakości, atestowanych materiałów, przyjaznych dla użytkownika i łatwych w czyszczeniu oraz konserwacji. Gwarantują wydajną pracę przy minimum czynności obsługowych oraz niezawodność przez wiele lat intensywnego użytkowania.