Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Podnośniki sufitowe

Podnośniki sufitowe to uniwersalne i niezwykle wygodne urządzenia – proste w konstrukcji i łatwe w obsłudze. Sprawdzają się szczególnie w miejscach, gdzie stale przebywają pacjenci o znacznym upośledzeniu ruchowym i wymagający stałej pomocy w tym zakresie. Ich zadaniem jest zapewnić stałą możliwość transferu i mobilność pacjenta w szerokim zakresie. Są polecane do ośrodków, gdzie znajdują się pacjenci wymagający intensywnej pomocy opiekunów – czyli na oddziały rehabilitacji powypadkowej w szpitalach, do domów seniora oraz ośrodków opieki terminalnej. Mogą być również wykorzystane do domowej opieki nad osobą niepełnosprawną lub starszą – wymagającymi intensywnej pomocy opiekuna w codziennych czynnościach.

Dzięki zastosowaniu szyny na stałe przymocowanej do sufitu, podnośniki sufitowe nie zajmują miejsca nawet w niedużych przestrzeniach. Możliwość zastosowania szyn prostych albo zakręcanych pozwala na zastosowanie ich w wielu różnych pomieszczeniach czy pokojach. Za ich pomocą można szybko i niemal bez wysiłku podnosić osoby niedołężne po to, by zmienić pozycję ich ciała, prześcielić łóżko czy przetransferować je z łóżka na wózek czy fotel. Podnośniki sufitowe są pomocne również podczas czynności pielęgnacyjnych i toaletowych wykonywanych przy osobie chorej, np. przy przebieraniu.

Podnośniki sufitowe dostępne w naszym sklepie to urządzenia łatwe w obsłudze, bezpieczne i funkcjonalne. Umożliwiają transfer pacjenta w dowolne miejsce przy minimalnym wysiłku ze strony opiekuna. Można przenieść chorego z wózka do wanny, do toalety czy do łóżka – czyniąc to szybko i sprawnie, a przy tym stabilnie i komfortowo dla pacjenta. Pas podtrzymujący można łatwo odpiąć i przypiąć w innym miejscu. Sterowanie odbywa się za pomocą prostego sterownika z wbudowanym akumulatorem. Zestaw szyn prostych i łuków pozwala na niemal dowolny układ łączący nawet wiele pomieszczeń. Urządzenia te szybko i łatwo się montuje, są lekkie i łatwe w transporcie.