Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Chwytaki

Dla wygody i bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych, chorych czy seniorów opracowuje się coraz nowe akcesoria wspomagające wykonywanie codziennych czynności. Mają one usprawnić motorykę użytkownika i zwiększyć jego samodzielność oraz odciążyć opiekunów od ciągłego bycia w pogotowiu do pomocy. Tego typu sprzęt pomocniczy często traktowany jest z przymrużeniem oka i nie przywiązuje się dużej wagi do jego funkcjonalności. Akcesoria te są postrzegane raczej jako gadżet, który od biedy może się na coś przydać. Tymczasem rzeczywistość pokazuje, że właśnie te niepozorne drobne przedmioty mogą wydatnie wspomóc osobę niepełnosprawną. Dobrym przykładem są chwytaki, czasami nazywane potocznie handgripami.

Chwytaki są lekkimi urządzeniami służącymi do uchwycenia, przysunięcia czy przeniesienia wybranych przedmiotów. Są pomocne w sytuacji, kiedy chwyt osoby chorej jest na tyle niepewny i słaby, że nie jest ona w stanie samodzielnie utrzymać przedmiotów. Również osoby mające problemy ze schylaniem się czy dalekim sięganiem docenią funkcjonalność chwytaków. Na rynku dostępna jest pełna gama tych akcesoriów, odpowiednia do różnych zastosowań. Można chwytać precyzyjnie bardzo drobne przedmioty, lub podnosić cięższe – niektóre chwytaki unoszą nawet do 20 kg. Część z nich jest dodatkowo wyposażona w magnesy chwytające np. igłę albo kluczyk i/lub haki pomagające przysunąć leżącą daleko odzież czy koc. Większość jest wykonana z aluminium, co gwarantuje lekkość oraz wytrzymałość. Mają wygodne, ergonomiczne uchwyty, łatwe do obsługi nawet przez mało sprawne dłonie. Występują w wielu rozmiarach, kolorach i wariantach użytkowych. Niektóre modele mają teleskopową rączkę umożliwiającą regulowanie zasięgu chwytaka.

Nasz sklep oferuje szeroki wybór chwytaków o zróżnicowanych parametrach użytkowych. Mają różne długości i udźwig, charakteryzują się niską masą własną. Są bezpieczne w użytkowaniu, dzięki pewnemu i trwałemu mechanizmowi chwytnemu oraz doskonale wyprofilowanej i wygodnej rączce.