Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Nakładki toaletowe

Kiedy pojawia się niepełnosprawność lub z wiekiem zaczyna brakować sił, zwykłe czynności zaczynają sprawiać coraz większy problem. Najbardziej dokuczliwe są sytuacje związane z codziennymi czynnościami toaletowymi. Trudności wynikające z ograniczonej ruchomości lub rozwijających się często z wiekiem chorób mogą na przykład utrudnić korzystanie z toalety. Muszle sedesowe są umiejscowione na określonej normami wysokości. Przy tym normy te dotyczą korzystających z nich osób w pełni sprawnych. Problem pojawia się w sytuacji, kiedy musi z nich skorzystać osoba z ograniczoną sprawnością ruchową, reumatyzmem czy po operacji stawów biodrowych. Nie da się po prostu podnieść toalety, bo uniemożliwi lub mocno utrudni to korzystanie z niej innym użytkownikom. W takich przypadkach rozwiązaniem są różnego typu nakładki toaletowe. Montowane lub nakładane w razie potrzeby na standardowe deski sedesowe.

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele modeli nakładek sedesowych, dlatego wybranie modelu odpowiadającego konkretnym potrzebom nie jest problemem. Większość ma za zadanie podnieść o kilka centymetrów poziom siedziska, ułatwiając wstawanie osobom mniej sprawnym. Do wyboru są miękkie nakładki toaletowe wykonane z gąbki, idealne dla osób z dolegliwościami bólowymi (hemoroidy, bóle przyrodzenia czy artretyzm) albo nieco twardsze nakładki z tworzywa sztucznego, które na przykład wytrzymują obciążenia do 120kg. W opcji dostępne są nakładki na sedes z podłokietnikami – stałymi, uchylnymi albo zdejmowanymi, z klapą zamykającą itp. Dostępne są nasadki na sedes tzw. wolnostojące, czyli ustawione dokładnie nad muszlą statywy z siedziskiem nakładki wspartym na stabilnych nóżkach antypoślizgowych.

Nasz sklep posiada w ofercie nakładki toaletowe renomowanych producentów, wykonane z wysokiej jakości higienicznych materiałów. Są wygodne w użyciu, szybkie w montażu i demontażu oraz łatwe do utrzymania w czystości za pomocą ogólnie stosowanych środków dezynfekujących.