Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Pomoce

Dla większości ludzi dom jest przede wszystkim miejscem odpoczynku i relaksu po pracy. Dla osób niepełnosprawnych i starszych dom w wielu przypadkach jest jedynym i stałym miejscem pobytu, albo staje się wszechstronnie wykorzystywaną przestrzenią – do pracy lub nauki. Bardzo często w domu odbywają się również zabiegi rehabilitacyjne. Dlatego miejsce to musi zostać wyposażone w odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny i wszystkie niezbędne pomoce, wspomagające daną osobę. Wówczas zarówno ona, jak i pozostali domownicy będą mogli optymalnie funkcjonować i korzystać z dostępnych przestrzeni. Ważne jest przy tym zwrócenie uwagi na drobiazgi, które mogą wpływać na komfort w miarę samodzielnego funkcjonowania osoby chorej lub starszej. Z pozoru nieistotne czynności – jak choćby sięganie po odległe przedmioty, przenoszenie ich czy podnoszenie z ziemi po upadku – wywołują wiele frustracji. Osoby niesprawne czują się uzależnione od opiekunów, natomiast ci ostatni zżymają się będąc wzywanymi do tysiąca drobnych zadań.

Obserwując osobę niepełnosprawną czy seniora, warto zwracać uwagę na jego potrzeby w tym zakresie i w razie potrzeby zasugerować możliwość zakupu konkretnych akcesoriów. W kategorii sprzętów pomocniczych znajduje się bardzo szeroki wachlarz produktów, które mają ułatwić codzienne czynności. Należą tutaj pomoce służące na przykład do zakładania skarpet czy rajstop albo do ubierania marynarki czy koszuli. Dla osoby mającej ograniczoną ruchomość stawów, albo nie mogącej się schylać tego typu pomoce są nieocenione na co dzień. Nie tylko zapewniają względną samodzielność, ale mobilizują do wysiłku i tym samym zapewniają stałą sprawność chorego.

Asortyment naszego sklepu obejmuje wiele istotnych akcesoriów niezbędnych lub bardzo pomocnych w określonym typie dysfunkcji. Z uwagi na różnorodność zastosowań, został on podzielony na mniejsze podgrupy, aby łatwiej było wyszukać odpowiednie pomoce. Oferujemy produkty renomowanych producentów zajmujących się wyrobem urządzeń i pomocy dla osób niepełnosprawnych. Ich wysoka jakość gwarantują bezpieczeństwo i komfort użytkowania.