Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Stołki prysznicowe

Kiedy ciało zawodzi i człowiek staje się zależny od pomocy innych, każda czynność wykonywana samodzielnie jest nie do przecenienia. Zachowanie względnej sprawności dotyczy zwłaszcza możliwości samodzielnego wykonania czynności toaletowych, na przykład kąpieli. W przypadku osób niepełnosprawnych lub coraz mniej sprawnego seniora warto zawczasu pomyśleć o zmodernizowaniu łazienki. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest zapewnienie odpowiedniej przestrzeni – na przykład do swobodnego poruszania się na wózku, czy zamontowanie urządzeń wspomagających toaletę, jak choćby podnośniki wannowe. W miejsce wanny warto zamontować prysznic bez brodzika, z odpływem w podłodze. Idealnym uzupełnieniem takiego rozwiązania są wówczas stołki prysznicowe, umożliwiające samodzielną kąpiel bez ryzyka upadku.

Nadrzędnym celem takich rozwiązań jest to, by osoby niepełnosprawne były w stanie wykonać możliwie jak najwięcej czynności bez pomocy innych. To znacząco wpływa na samopoczucie osoby tracącej lub posiadającej ograniczoną sprawność. Konieczność korzystania z pomocy, zwłaszcza w tak intymnych sytuacjach jak czynności higieniczne, jest bowiem zwyczajnie frustrujące. Dodatkową wartością pozbawionych barier przestrzeni jest mobilizowanie osłabionego organizmu do wysiłku na miarę indywidualnych możliwości. To zaś owocuje wydłużeniem okresu względnej sprawności w przypadku seniora lub poprawą kondycji osób ograniczonych trwale lub czasowo.

Nasz sklep oferuje różnego typu udogodnienia ułatwiające kąpiel – w tym w szczególności stołki prysznicowe różnego typu. Podstawową ich cechą jest antypoślizgowe nóżki, zapewniające stabilne podparcie. Dodatkowo, stołki pod prysznic mogą mieć regulowaną wysokość, mogą być wyposażone w oparcie i/lub podłokietniki, mogą mieć wygodne wycięcie w siedzisku ułatwiające czynności higieniczne. Alternatywą dla stołków wolnostojących są stołki prysznicowe mocowane do ściany – zwykle z możliwością złożenia, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca w łazience. Ten wariant jest przeznaczony dla użytkowników do określonej wagi i również występuje w kilku opcjach wyposażenia dodatkowego.