Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Sprzęt pielęgnacyjno-toaletowy

Codzienne funkcjonowanie osoby niepełnosprawnej ruchowo wymaga korzystania z wielu akcesoriów i sprzętów wspomagających. Takie sprzęty pomocnicze mają różnorodne zastosowanie. Są potrzebne w kuchni, sypialni, łazience i pokoju dziennym. Pośród nich znaczące miejsce zajmuje sprzęt pielęgnacyjno-toaletowy. Oczywiste jest, że osoby niepełnosprawne, poza skutkami własnej ułomności, muszą zmagać się jeszcze z dyskomfortem wynikającym z konieczności korzystania z pomocy innych w czynnościach tak intymnych, jak załatwianie potrzeb fizjologicznych czy codzienna toaleta. Jeśli więc istnieje możliwość zyskania względnej samodzielności w tym zakresie, warto ją wykorzystać.

Popularny pomocny sprzęt to: fotel toaleta dla niepełnosprawnych, krzesło sanitarne

Łazienkę i toaletę wykorzystywaną przez osobę niepełnosprawną łatwo poznać. Znajduje się tam kilka, a czasem bardzo dużo akcesoriów mających ułatwić korzystanie z tych miejsc. Stabilne, ergonomiczne uchwyty przy wannie, wygodne stołki prysznicowe czy podwyższające nakładki na toaletę – to tylko niektóre z popularnych produktów wspomagających osoby niepełnosprawne w codziennych czynnościach pielęgnacyjno-toaletowych. Należy zaznaczyć, że w większości przypadków tego typu sprzęt pielęgnacyjno-toaletowy jest dedykowany osobom mającym ograniczone możliwości motoryczne, ale w jakimś stopniu samodzielnym. Jeśli w domu znajduje się osoba wymagająca intensywnej opieki i wydatnej pomocy, np. sparaliżowana po wypadku albo po wylewie – to powyższe udogodnienia zupełnie się nie sprawdzą. Dlatego, zanim przystąpi się do zakupu akcesoriów, warto przeanalizować, jakie są bieżące potrzeby chorego. Najlepiej w miarę możliwości z nim samym skonsultować, jakiego rodzaju udogodnienia poprawiłyby jego komfort życia. Pomocne w codziennym życiu jest toaleta krzesło dla niepełnosprawnych.

Oferta naszego sklepu odpowiada potrzebom osób niepełnosprawnych z różnego typu dysfunkcjami narządów ruchu. Są to drobne akcesoria i proste urządzenia nadające się szczególnie do wykorzystania w domach prywatnych, jako ułatwienie dla bliskich. Wszelkiego typu drążki, nakładki sedesowe, stołki prysznicowe i krzesła toaletowe są wykonane z atestowanych materiałów i posiadają stosowne certyfikaty.

Nasza ofert to między innymi krzesło toaleta dla niepełnosprawnych.