Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Wózki toaletowe

Pielęgnacja osób niepełnosprawnych lub starszych ze znacznymi problemami ruchowymi nie jest zadaniem ani łatwym ani lekkim. Szczególnych trudności następcza utrzymywanie właściwej higieny u osób z problemami nietrzymania moczu czy kału, będących jednocześnie upośledzonymi ruchowo. Taka sytuacja może mieć miejsce w rehabilitacji po ciężkich wypadkach, u osób starszych z demencją oraz u osób z chorobami przewlekłymi. Zachowanie właściwej higieny ma tu bardzo istotne znaczenie, bowiem chory przebywający stale w łóżku jest narażony na powstawanie odleżyn. Rozwinięciu odleżyn sprzyjają zaś kiepskie warunki sanitarne i środowisko obfitujące w zarazki. Wszelkiego typu sprzęt pomocniczy wspomagający opiekę jest tutaj bardzo pożądany. Do najbardziej pomocnych w tym zakresie należą wózki toaletowe.

Wózki toaletowe, w odróżnieniu od krzeseł toaletowych, są urządzeniami mobilnymi, umożliwiającymi wygodny i szybki transport chorego do toalety. Również chory z upośledzeniem czynności fizjologicznych pozostaje mobilny, bez ryzyka każdorazowego zabrudzenie się nieczystościami. Wózki toaletowe są nieco droższe od stacjonarnych krzeseł, za to dają większe możliwości choremu i opiekunowi. Występują w różnych wariantach wyposażenia, od prostych konstrukcyjnie urządzeń wyposażonych w małe kółka, obsługiwanych wyłącznie przez opiekuna, aż po wózki z dużymi kołami jezdnymi, dające choremu samodzielnego przemieszczania się. Większość jest wyposażona w ściągane wygodne poduszki do siedzenia, oraz w otwory sanitarne. Konstrukcja wózków pozwala na najechanie tyłem nad sedes w toalecie. Inną opcją jest wyposażenie w zdejmowany pojemnik na nieczystości, umieszczony pod siedziskiem.

Nasz sklep posiada w ofercie kilka modeli wózków toaletowych. Począwszy od prostych konstrukcji z niedużymi kółkami, aż do samodzielnie prowadzonych wózków z dużymi kołami jezdnymi. Zależnie od modelu, wózki toaletowe posiadają różne możliwości regulacji. Można odchylać podłokietniki i/lub podnóżki, regulować lub całkowicie zdejmować oparcie, zdejmować całą poduszkę siedziska lub jej część ruchomą.

Wózki toaletowe dla niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne potrzebują naszej uwagi, opieki oraz pielęgnacji. Niestety, w tym ostatnim aspekcie nie poradzą sobie sami, dlatego trzeba okazać serce i śmiało pomóc podczas wszelkich czynności. Jeśli chcemy, aby wszystko przebiegało odpowiednio, warto wyposażyć się w specjalne wózki toaletowe dla niepełnosprawnych. Mogą być one wykorzystywane w łazience, często także pod prysznicem, co znacznie ułatwia sprawowanie opieki nad osobami z niepełnosprawnościami. Co ciekawe, niektóre wózki posiadają specjalne nocniki, które nie pozwalają na zabrudzenie się nieczystościami.