Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Rowery dziecięce dla chłopców

Dbanie o sprawność fizyczną i dobrą kondycję leży w interesie każdego człowieka – młodego i dorosłego, sprawnego i z dysfunkcjami. Niezależnie od stanu zdrowia warto wykonywać ćwiczenia i zadania aktywizujące organizm – oczywiście dobrane do możliwości konkretnego organizmu. To pomaga nie tylko skutecznie rehabilitować w przypadku chorób przewlekłych, ale zapobiega również powikłaniom zdrowotnym. Jednocześnie aktywny tryb życia i stały kontakt z rówieśnikami wpływa korzystnie na samopoczucie i również przyczynia się do lepszych efektów terapeutycznych. W przypadku dzieci jest to szczególnie istotne, bowiem najmłodsi mają bardzo duże potrzeby społeczne i warto dbać o ich zaspokajanie. Warto zadbać o to, żeby mimo pewnych ograniczeń maluch nie tracił kontaktu z rówieśnikami i mógł w pełni uczestniczyć w życiu rodzinnym. A nic tak nie sprzyja zacieśnianiu rodzinnych więzi niż wspólne wycieczki, na przykład rowerowe.

Jeśli maluch nie może jeździć na klasycznym rowerze, rozwiązaniem są specjalnie skonstruowane trójkołowe rowery dziecięce. Oparte na analogicznych rozwiązaniach, jak rowery rehabilitacyjne dla dorosłych – posiadają jedno koło z kierownicą z przodu i dwa ułożone równolegle w tylnej osi. Tu również rama jest nisko umieszczona, żeby ułatwić wsiadanie i schodzenie z roweru. Za siedzeniem, pomiędzy tylnymi kołami lub na kierownicy znajduje się mały koszyk na drobiazgi. Zadaniem tych modeli jest zapewnienie bezpieczeństwa i stabilności jazdy dzieciom z mniejszą koordynacją ruchową lub zaburzeniami równowagi. Szeroko rozstawione tylne koła zapobiegają wywrotkom i pozwalają na zatrzymanie roweru bez konieczności zsiadania z niego.

W ofercie naszego sklepu znajdują się modele przeznaczone już dla kilkuletnich dzieci. Posiadamy zarówno rowery dziecięce dla chłopców jak i modele dziewczęce. Wesoła kolorystyka i grube nieduże koła czynią rowerki niezwykle przyjaznym urządzeniem rekreacyjnym i zachęcają dziecko do aktywności ruchowej. W opcji dostępne wyposażenie dodatkowe poprawiające komfort jazdy.

Wyświetlanie wszystkich 2 wyników