Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Wózki elektryczne pokojowe

Elektryczne wózki pokojowe są przeznaczone dla osób, które przez znakomitą większość czasu zamierzają ich używać w pomieszczeniach. W zasadzie każdy wózek pokojowy ma możliwość przemieszczania się również po utwardzonej nawierzchni w terenie. Istotne cechy charakteryzujące wózki elektryczne pokojowe dotyczą przede wszystkim mniejszych gabarytów i jednostek napędowych, a także sposobów amortyzacji. Przy założeniu przemieszczania się po równych podłogach mieszkania czy domu, duże i ciężkie koła oraz mocne amortyzatory są niepotrzebne. Dzięki temu, że nie ma niektórych elementów lub są one mniejsze i lekkie, wózek pokojowy zyskuje lekkość i zwrotność. Oczywiście w parze z tym idzie bardziej przystępna cena modeli przeznaczonych do użytku w pomieszczeniach.

Z uwagi na przeznaczenie, wózki elektryczne pokojowe mają więc lekką, kompaktową konstrukcję i znacznie mniejsze kółka od modeli przeznaczonych do jazdy w terenie. Jeśli z góry wiadomo, że użytkownik nie będzie poruszał się tym wózkiem poza domem, można zrezygnować z opcji terenowych, tzn. oświetlenia, mocnych amortyzatorów czy masywnych kół. W zamian warto postawić na parametry takie jak: minimalny promień skrętu, kompaktowa konstrukcja oraz dodatkowe możliwości rehabilitacyjne, np. pionizowanie czy dostęp do urządzeń domowych z poziomu panelu sterowania przy wózku. Przydaje się również możliwość szybkiego składania wózka do transportu samochodem. Również parametry użytkowe związane z wyglądem wózka (np. rodzaj tapicerki) można dopasować pod kątem użytkowania w warunkach domowych. Nie muszą to być tapicerki odporne na warunki atmosferyczne i zabrudzenia. W zamian można postawić na funkcjonalności przydatne w warunkach domowych.

Wózki elektryczne pokojowe oferowane w naszym sklepie charakteryzują się doskonałymi parametrami jezdnymi przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowej konstrukcji i lekkości urządzenia. Posiadają szerokie możliwości regulacyjne, co pozwala dostosować wózek do gabarytów niemal każdego użytkownika. W opcjach do wyboru kolor ramy oraz możliwość zakupu wyposażenia dodatkowego.