Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Wózki elektryczne terenowo-pokojowe

Wózki elektryczne z założenia są przeznaczone dla osób mających problem z samodzielnym wprawianiem w ruch kół jezdnych tradycyjnych wózków ręcznych. W przypadku znacznego niedowładu górnych partii ciała, wózek elektryczny staje się najlepszym rozwiązaniem. Drugą kategorią zastosowania wózków elektrycznych  jest możliwość przemieszczania się na dłuższych dystansach bez większego zmęczenia. To wózki dla osób aktywnie spędzających czas poza domem, np. dojeżdżających do pracy czy na uczelnię. Zakładając jednocześnie stałe korzystanie z tego urządzenia również w warunkach domowych, jasne staje się, że najbardziej popularnymi modelami są wózki elektryczne terenowo-pokojowe.

Elektryczne wózki terenowo-pokojowe (elektryczne wózki inwalidzkie) są idealnym rozwiązaniem dla osób chcących aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i szukają czegoś więcej niż wózek inwalidzki pokojowy. Uniwersalność tych urządzeń daje możliwość niemal ciągłego ich użytkowania bez konieczności każdorazowego „przesiadania się”, kiedy trzeba wyjechać z domu. Łącząc cechy wózków pokojowych z tymi wykorzystywanymi do jazdy po zróżnicowanym terenie, urządzenia tego typu są zwykle oparte na uniwersalnych rozwiązaniach. Konstrukcja wózków uniwersalnych jest zwykle wytrzymalsza i przez to nieco większa niż w wózkach pokojowych. Akumulatory muszą mieć większą pojemność, a to z kolei również przekłada się na ich wagę i wymiary. Wózki inwalidzkie do jazdy w terenie są wyposażone w systemy amortyzujące oraz stabilizujące koła w taki sposób, żeby jak najmniej odczuwać nierówności terenu. Same koła również muszą być większe, żeby bez większych problemów sprostać różnym nawierzchniom. Do tego dochodzi obowiązkowe oświetlenie oraz tapicerka odporna na warunki atmosferyczne. To wszystko sprawia, że wózki elektryczne terenowo-pokojowe są masywniejsze i mniej zwrotne. To cena za uniwersalność tych urządzeń.

Nasz sklep posiada w ofercie wiele sprawdzonych modeli wózków terenowo-pokojowych. Zróżnicowane parametry użytkowe, standardowe wyposażenie oraz możliwości adaptacyjne dają możliwość precyzyjnego dobrania urządzenia najlepiej spełniającego potrzeby potencjalnego użytkownika.

Poznaj wszystkie nasze produkty – w tym również wózek elektryczny mayera optimus2