Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Wózki inwalidzkie do aktywnej rehabilitacji

Rodzaj używanego wózka ma niebagatelne znaczenie w codziennym funkcjonowaniu chorego. Wózek inwalidzki ręczny wymaga siły, a nierzadko również zaangażowania kogoś do pomocy. W przypadku trwałej i znacznej niepełnosprawności potrzebne są rozwiązania poprawiające komfort życia. Wózki inwalidzkie do aktywnej rehabilitacji są popularne wśród osób aktywnych, chcących zachować maksymalną dostępną sprawność i niezależność. To urządzenia wysoce zindywidualizowane.

Wózki inwalidzkie aktywne mają lekką, najczęściej aluminiową konstrukcję, są bardziej dynamiczne i zwrotne. Stabilność i żywotność eksploatowanego intensywnie wózka zapewnia sztywna rama. Koła główne najczęściej są wyposażone w szybkozłącza pozwalające na błyskawiczne ich odpinanie i transport w przeciętnym samochodzie osobowym. Ponadto wózki aktywne mają zwykle regulowany środek ciężkości oraz siedzisko nachylone pod kątem do podłoża i oparcie tworzące z nim kąt ostry. Koła przednie są mniejsze i nie pompowane, zaś oparcie jak najniższe. Zwiększone właściwości jezdne jakie ma wózek inwalidzki aktywny, zapewniają mobilność, umożliwiając niepełnosprawnemu poruszanie się np. po mieście bez pomocy opiekuna. Dodatkowo aktywny wózek aluminiowy jest lekki i łatwy w transporcie.

Wózki inwalidzkie do aktywnej rehabilitacji bardzo często budzą obawy o brak stabilności i zbytnią mobilność, którą ciężko będzie kontrolować. Faktem jest, że do opanowania wózka aktywnego należy włożyć nieco wysiłku, w zamian jednak otrzymuje się wygodę użytkowania oraz zwiększona niezależność. W wielu przypadkach przesiadanie się na wózki aktywne zmieniało całe dotychczasowe życie osób niepełnosprawnych. Wielu nie tylko zaczęło pełniej żyć na co dzień, ale rozpoczęło nawet aktywne uprawianie sportów. Dla wielu osób aktywny wózek inwalidzki, to szansa na inne życie.

Oferujemy ultranowoczesne wózki inwalidzkie aktywne, duży wybór modeli w przystępnych cenach – z szerokim zakresem regulacji i dodatkowym osprzętem. Posiadamy modele uznanych producentów, sprawdzone i polecane przez innych użytkowników. Cechują się komfortem, niezawodnością i trwałością, ponieważ wykonano je z wysokiej jakości materiałów. Wysoka estetyka wykonania i nowoczesna stylistyka czynią je wiernymi towarzyszami codziennego życia.