Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Spacerowe wózki inwalidzkie dla dzieci

Kiedy niepełnosprawnym jest dziecko, pojawia się problem pogodzenia komfortu i wygody z ceną sprzętu. Wiadomo, że dzieci rosną bardzo szybko i może się zdarzyć, że wózek zrobi się mały zanim pojawi się kolejna możliwość wymiany. Oczywiste jest, że nie można kupować „wózka na wyrost”, bowiem nie tylko spowoduje on dyskomfort użytkowania, ale może również doprowadzić do kolejnych urazów i zwyrodnień. Na szczęście wózki inwalidzkie dziecięce spacerowe są w większości zaopatrzone w możliwość regulacji parametrów użytkowych w szerokim zakresie. To umożliwia precyzyjne dopasowanie wózka do bieżących rozmiarów dziecka i pozwala rzadsze wymiany sprzętu.

Wózki inwalidzkie dziecięce obejmują sprzęty przeznaczone dla maluszków aż po rosłych nastolatków.  Modele dla najmłodszych bardzo przypominają zwykłe wózki spacerowe. Im dziecko starsze, tym konstrukcja masywniejsza i wózek zaczyna może przypominać klasyczny wózek inwalidzki, tyle, że w mniejszym rozmiarze. Z założenia wózki inwalidzkie dla dzieci są wyposażone w wygodne uchwyty do prowadzenia przez opiekuna. Chociaż niektóre modele dedykowane młodzieży ten element mają już znacznie zredukowany – oczywiście są one przeznaczone dla osób na tyle sprawnych ruchowo, że mogą przemieszczać się samodzielnie. Wiele modeli ma również możliwość ustawienia fotela przodem do prowadzącego.

Oferta naszego sklepu – widoczna poniżej, zawiera swego rodzaju przekrój przez modele oferowane obecnie na rynku. Posiadamy atestowane modele sprawdzonych i renomowanych producentów tego typu sprzętu. Są to zgrabne i funkcjonalne wózki w kolorach odpowiednich dla młodych użytkowników. Posiadają szeroki zakres regulacji oraz dostępne są w wersjach dla mniejszych i nieco starszych użytkowników. Większość z nich można wyposażyć w dodatkowe akcesoria, co pozwala jeszcze bardziej dopasować sprzęt to potrzeb dziecka. Rozpiętość cen oraz mnogość dostępnych opcji sprawi, że bez problemu uda się dobrać odpowiedni wózek.

Wózki spacerowe dla dzieci niepełnosprawnych

Nie tylko osoby dorosłe mogą być niepełnosprawne, dzieci również. Dzieje się tak na skutek mutacji genetycznych lub po prostu dziecko ulega wypadkowi i potrzebne są wtedy odpowiednie akcesoria. Wózki spacerowe dla dzieci niepełnosprawnych to jeden z typów produktów, jakie znajdziesz na naszej stronie internetowej pokonaj-bariery.pl. Oferujemy urządzenia wysokiej jakości, zarówno nowe, jak i używane, dzięki czemu każdy rodzic znajdzie coś na własną kieszeń. Bo najważniejsze jest dobre samopoczucie dzieci.

Wózki dziecięce inwalidzkie

Niepełnosprawne dziecko wprowadza do życia nieco chaosu. Trzeba je sobie dobrze zorganizować, aby można było dobrze funkcjonować. Jeśli chcesz, aby Twoja pociecha, mimo niepełnosprawności, poruszała się w miarę swobodnie bez Twojej pomocy, koniecznie postaw na wózki dziecięce inwalidzkie. Pozwolą dziecku przemieszczać się znacznie szybciej i wygodniej, a ponadto nieco uniezależnią pociechę od Twojej pomocy. Jest to bardzo istotne, ponieważ wtedy pojawi się większa akceptacja sytuacji, a także chęć życia.

Wózek spacerowy inwalidzki

Spacer to niezwykle ważna aktywność dla nas wszystkich, niezależnie od tego, czy jesteśmy w pełni aktywni i posiadamy wszystkie sprawne kończyny, czy jednak musimy poruszać się na wózku. Wózek spacerowy inwalidzki to strzał w dziesiątkę. Warto wyposażyć się w taki, aby nie musieć nieustannie czyścić domowego wózka po odbytym spacerze. Wózki spacerowe dedykowane są również dzieciom. Są one znacznie bardziej komfortowe i wygodniejsze do prowadzenia, aniżeli standardowe wózki, które są cięższe i mniej zwrotne.

Wózki spacerowe dla dzieci niepełnosprawnych

Dzieci niepełnosprawne nie chcą odbiegać zbytnio od innych, dlatego też chętnie korzystają z życia. Aby im to ułatwić i częściej brać na spacer, kiedy pogoda dopisuje, warto zainwestować w wózki spacerowe dla dzieci niepełnosprawnych. Są one doskonale przystosowane do dzieci z dysfunkcjami. Posiadają fantastyczne uchwyty, wygodne siedzisko, potrzebne podnóżki oraz wiele innych udogodnień. Dodatkowo, szeroki zakres regulacji to sposób na to, aby jednym wózkiem jeździło więcej dzieci potrzebujących spacerów.

Wózek inwalidzki specjalny dziecięcy

Wózki dla dzieci są nieco inaczej zbudowane, aniżeli wózki dla dorosłych. Przede wszystkim wózek inwalidzki specjalny dziecięcy musi być dobrze dopasowany do wzrostu dziecka i jego postawy. W ten sposób opiekun zyskuje odpowiednie podparcie dla pociechy. Wózek musi być komfortowy, wygodny. Aby przetrwał długi czas, musi być wykonany z wysokiej klasy materiałów. Warto zadbać również o ciekawe akcesoria, takie jak podłokietniki, regulacja oparcia, podnóżki. To wszystko pozytywnie wpłynie na użytkowanie oraz sprawi, że dziecko będzie dobrze się czuło na swoim wózku.