Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Spacerowe wózki inwalidzkie dla dzieci

Kiedy niepełnosprawnym jest dziecko, pojawia się problem pogodzenia komfortu i wygody z ceną sprzętu. Wiadomo, że dzieci rosną bardzo szybko i może się zdarzyć, że wózek zrobi się mały zanim pojawi się kolejna możliwość wymiany. Oczywiste jest, że nie można kupować „wózka na wyrost”, bowiem nie tylko spowoduje on dyskomfort użytkowania, ale może również doprowadzić do kolejnych urazów i zwyrodnień. Na szczęście wózki inwalidzkie dziecięce spacerowe są w większości zaopatrzone w możliwość regulacji parametrów użytkowych w szerokim zakresie. To umożliwia precyzyjne dopasowanie wózka do bieżących rozmiarów dziecka i pozwala rzadsze wymiany sprzętu.

Wózki inwalidzkie dziecięce obejmują sprzęty przeznaczone dla maluszków aż po rosłych nastolatków.  Modele dla najmłodszych bardzo przypominają zwykłe wózki spacerowe. Im dziecko starsze, tym konstrukcja masywniejsza i wózek zaczyna może przypominać klasyczny wózek inwalidzki, tyle, że w mniejszym rozmiarze. Z założenia wózki inwalidzkie dla dzieci są wyposażone w wygodne uchwyty do prowadzenia przez opiekuna. Chociaż niektóre modele dedykowane młodzieży ten element mają już znacznie zredukowany – oczywiście są one przeznaczone dla osób na tyle sprawnych ruchowo, że mogą przemieszczać się samodzielnie. Wiele modeli ma również możliwość ustawienia fotela przodem do prowadzącego.

Oferta naszego sklepu – widoczna poniżej, zawiera swego rodzaju przekrój przez modele oferowane obecnie na rynku. Posiadamy atestowane modele sprawdzonych i renomowanych producentów tego typu sprzętu. Są to zgrabne i funkcjonalne wózki w kolorach odpowiednich dla młodych użytkowników. Posiadają szeroki zakres regulacji oraz dostępne są w wersjach dla mniejszych i nieco starszych użytkowników. Większość z nich można wyposażyć w dodatkowe akcesoria, co pozwala jeszcze bardziej dopasować sprzęt to potrzeb dziecka. Rozpiętość cen oraz mnogość dostępnych opcji sprawi, że bez problemu uda się dobrać odpowiedni wózek.