Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

ASX Novacare materac zmiennociśnieniowy – rurowy – III stopień zagrożenia odleżynami

2.793,00

Opis

Materac zmiennociśnieniowy – rurowy do III stopnia zagrożenia odleżynami w skali czterostopniowej EPUAP.

Materac ASX NOWCARE to produkt zmiennociśnieniowy. Stosuje się go w przypadku profilaktyki, ale także leczeniu odleżyn aż do trzeciego stopnia włącznie. Komory materaca zostały wykonane z nylonu/PU, osiem z nich jest mikroperforowana. Dodatkowo pokrowiec jest bi-elastyczny, zamykany na błyskawiczny zamek. Posiada również specjalne podwójne dno. W ten sposób można także wstawić dodatkowy materac z pianki o grubości do 5 cm. Zastosowanie takiego rozwiązania gwarantuje ochronę przed zabrudzeniem i zapewnia większy komfort użytkowania.

Pompa posiada wymiary 300x190x120 (LxBxH) oraz wagę około 3 kg. Charakteryzuje się zmiennym cyklem pracy (10 minut). Kompresor znajduje się w obudowie metalowej, gdzie zastosowano trwałą membranę z PU, posiada ona także specjalne uchwyty. Można za ich pomocą powiesić ją na panelu łóżka albo umieścić na podłodze. Dodatkowo pompa posiada specjalny tryb statyczny, który sprawdza się w przypadku pacjentów bardziej wrażliwych na ból. Pompa jest wyposażona także w alarm niskiego ciśnienia pod postacią wizualną i akustyczną. Znajduje się tutaj również regulacja ciśnienia, która jest płynna i posiada specjalną podziałkę kg.

Materac posiada wymiary 200×80/90×14, wagę ok. 5,6 kg i składa się z 18 komór oraz 3 statycznych komór głowy. Posiadają one mikroperforację. Znajduje się tutaj także zawór reanimacyjny CPR, a przewód powietrza PVC posiada wbudowane zabezpieczenia wewnętrzne przed zgięciem, wraz z zaworem bezpieczeństwa. Dodatkowo materac posiada również funkcję transportową.

W produkcji materaca wykorzystano materiały najwyższej jakości. Komory zostały stworzone z nylonu/TPU, który odznacza się wysoką trwałością. Istnieje także możliwość wymiany poszczególnych komór. Pokrowiec jest z kolei bi-elastyczny, wykonany z poliuretanu PES. Jest to tkanina wodoszczelna, paroprzepuszczalna wraz z komorą, w której można zmieścić także materac bazowy (grubość pianki do 5 cm). Pokrowiec jest zapinany na zamek błyskawiczny. Materac jest odpowiedni dla użytkowników o wadze do 140 kg.

Dodatkowe informacje

Producent