Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

VECTOR 6/10 Poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowo-stabilizacyjna

972,00

Opis

Poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowo-stabilizacyjna
Nowoczesna poduszka pneumatyczna VECTOR 6/10 posiada funkcję przeciwodleżynową oraz stabilizacyjną. Zapewnia odpowiednie odciążenie oraz redystrybucję ciśnienia, gdy mamy do czynienia z ryzykiem powstania odleżyn. Model gwarantuje najlepszą stabilizację dla pacjenta i komfortowe użytkowanie. Poduszka to aż 8 osobnych komór, jakich kształt zapewnia optymalną stabilizację. Odpowiednie wsparcie zapewniane przez ten produkt oznacza większą funkcjonalność górnej części ciała. Jednocześnie odciążamy odcinek przy miednicy i udach, który jest najczęściej bardzo wrażliwym miejscem. Każda komora ma dostęp poprzez usypywanie albo dosypywanie poduszeczek SmartCell™. Istnieje możliwość regulacji ciśnienia w komorach. Poduszka VECTOR 6/10 dedykowana jest szczególnie dla osób z paraplegią, przykurczami oraz SM. Osoby ze wzrastającym ryzykiem oraz intensywnie używających poduszki, powinny postawić na grubość 6 cm. Dla osób z bardzo poważnym ryzykiem zaleca się poduszkę o grubości 10 cm.

W tym modelu zastosowano nowoczesną technologię VICAIR®, która opiera się na specjalnych poduszeczkach wypełnionych powietrzem SmartCell™. Materiał, z jakiego wykonane są poduszeczki jest bardzo wytrzymały, to specjalnie zaprojektowany nylon, charakteryzujący się niskim współczynnikiem tarcia. W ten sposób można zapewnić pacjentowi doskonały komfort użytkowania. Poduszki układają się idealnie do kształtu ciała chorej osoby i redukują ciśnienie. Są praktycznie niezniszczalne, wyróżniają się ekstremalną trwałością. Taka technologia sprawia, że nie mamy problemu z utratą ciśnienia jak w innych poduszkach pneumatycznych.
Użytkownik ma do wybory pokrowiec elastyczny lub nieprzemakalny.
Do najważniejszych zalet poduszki należy wygoda i optymalny rozkład ciśnienia, idealna anatomia kształtu, a także świetna stabilizacja oraz zanurzenie. Przy niskiej wadze poduszki, poniżej 1 kg, zapewnia ona wytrzymałość aż do 250 kg. Jest bardzo łatwa w użyciu, bez problemu można ją utrzymać w czystości i wyróżnia się znakomitą trwałością. Nie trzeba jej dopompowywać czy sprawdzać ciśnienia. Gwarantuje optymalne pozycjonowanie uda i stabilizację miednicy.
Model dostępny jest w następujących rozmiarach poduszek (szerokość x głębokość): 25cmx20cm, 30cmx30cm, 35cmx35cm, 35cmx40cm, 40cmx40cm, 40cmx45cm, 40cmx50cm, 43cmx43cm, 45cmx40cm, 45cmx45cm, 45cmx50cm, 50cmx45cm, 50cmx50cm.

Zastosowanie nowoczesnej technologii, jaką zapewnia VICAIR® zapewnia osobom chorym wiele możliwości, czego doskonałym przykładem jest Nicola Dutto, która po urazie kręgosłupa została całkowicie sparaliżowana od pasa w dół. Zaprojektowana specjalnie dla niej poduszka VICAIR® zapewnia ochronę skóry i wsparcie w czasie ekstremalnych wyścigów motocyklowych, w jakich bierze udział. Technologia SmartCell™ doskonale sprawdza się nawet w takich warunkach gwarantując idealny komfort i bezpieczeństwo dla osób niepełnosprawnych, nawet w czasie morderczego wyścigu trwającego do 18 godzin, w temperaturze ok. 44 °C, w kurzu, błocie i kamieniach.

Dodatkowe informacje

Producent