Opis
Schodołazy gąsienicowe zostały stworzone z myślą o transporcie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich po prostych schodach. Zapewniają bezpieczeństwo przemieszczania się po schodach poprzez likwidację ryzyka zsunięcia się po stopniach oraz znacząco odciążają kręgosłup opiekuna. W większości urządzenia te są przystosowane do użytku zarówno wewnątrz budynków jak i w terenie otwartym. Wyznacznikiem możliwości użycia schodołazu w danym przypadku jest każdorazowo kąt nachylenia danych schodów oraz szerokość ich biegów. Schodołaz gąsienicowy Sano Liftkar PTR, wyprodukowany przez austriackiego wytwórcę urządzeń transportowych jest jednym z popularniejszych modeli w swojej kategorii. Jest to doskonała propozycja dla osób poruszających się na co dzień na wózkach inwalidzkich.
Schodołaz Sano Liftkar PTR umożliwia przewożenie osób wraz z wózkiem w sposób płynny i wygodny dla osoby niepełnosprawnej, zapewniając intuicyjną nawigację opiekunowi. Wystarczy tyłem najechać na platformę jezdną, zaczepić wózek i już można rozpocząć transport. Regulowane klamry mocujące umożliwiają stabilne przypięcie niemal wszystkich ręcznych wózków inwalidzkich. Do dyspozycji prowadzącego są zintegrowane w rączkach przyciski ‘góra-dół’ i awaryjny przycisk ‘stop’ oraz dioda wskazująca kierunek ruchu. Zapewniają one pełną kontrolę przejazdu. Bezpieczeństwo i komfort użytkowania wspomagają zintegrowane mikroprocesorowe systemy układu sterowania. Czujniki nachylenia czuwają nad prawidłowym ułożeniem wózka tak, by pacjent nie zsunął się z niego w trakcie jazdy. W razie niebezpiecznego przechyłu informują o tym sygnałem dźwiękowym i zapaleniem diody. Urządzenie posiada zintegrowany system diagnostyczny. Niski poziom naładowania akumulatora jest w porę komunikowany migającą diodą i sygnałem akustycznym. Elektroniczne zabezpieczenie przed przeciążeniem informuje natomiast, kiedy przekroczona jest maksymalna waga pasażera wraz wózkiem.
Dopuszczalne obciążenie tego modelu schodołazu wynosi 130 lub 160 kg – odpowiednio w wersji podstawowej i wzmocnionej. W pełni naładowany akumulator pozwala pokonać nawet do 50 pięter, czyli średnio około 1000 stopni schodowych – zależy to od ciężaru pasażera wraz z wózkiem oraz parametrów przejazdu. Prędkość przejazdu można dostosować do aktualnych potrzeb, wybierając spośród 3 dostępnych opcji: 4,5 m/min, 5,5 m/min oraz 6,5 m/min. Maksymalne dopuszczalne nachylenie schodów wynosi 35 stopni, przy czym ten model schodołazu gąsienicowego umożliwia pokonywanie nawet nierównych schodów – na przykład w starych kamienicach czy parkach miejskich.
Schodołaz Sano Liftkar PTR można szybko rozłożyć na 2 elementy, które łatwo transportować w bagażniku lub schować. Gdy nie jest on wykorzystywany – wystarczy zwolnić dwie dźwignie. Złożenie w całość jest równie szybkie – nie wymaga specjalnych umiejętności i już po chwili schodołaz jest gotowy do pracy. Urządzenie waży niecałe 40 kg, w tym najwięcej przypada na podstawę jezdną – prawie 28 kg. Wymiary podstawy jezdnej wynoszą odpowiednio: 672 mm- szerokość oraz 980 mm – długość. Schodołaz posiada stosunkowo nieduży promień skrętu, jak na transportery gąsienicowe, dzięki czemu jest wyjątkowo zwrotny.
130 – 17500zł
160 – 19900zł
Produkt jest wyrobem medycznym. Producentem schodołazu jest firma Firma SANO Transportgeraete GmbH. Dystrybutorem w Polsce jest Euromobil Sp. z o.o.
ZASTOSOWANIE
Schodołaz jest przeznaczony do przewożenia niepełnosprawnych pasażerów po schodach. Umożliwia bezpieczne i bezproblemowe poruszanie się po schodach zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz.
PRZECIWWSKAZANIA
Schodołazu nie wolno używać gdy osoba obsługująca nie została przeszkolona/ poinstruowana o produkcie, nie ukończyła 16 lat oraz jeśli osoba niepełnoletnia, pow. 16 lat pozostaje bez nadzoru. Nie wolno używać schodołazu jeśli osoba obsługująca nie posiada zdolności fizycznych i umysłowych do bezpiecznego obsługiwania urządzenia. Wyrób należy stosować wyłącznie w warunkach zgodnych ze specyfikacją techniczną.
INFORMACJE O PRAWDOPODOBNYM RYZYKU ZWIĄZANYM Z UŻYWANIEM WYROBU
Istnieje ryzyko urazu wynikającego z upadku z urządzenia, ryzyko przycięcia części ciała w czasie korzystania z produktu oraz ryzyko kolizji np. ze ścianą, związanej z przemieszczaniem się. Możliwe jest ryzyko uwięzienia luźnych części garderoby między ruchomymi elementami urządzenia. To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.