AntanoGroup LG 2030 – wszechstronny schodołaz kroczący

18.000,00

Brak w magazynie

Opis

Wraz z rozwojem rynku wózków inwalidzkich pojawiła się potrzeba dostosowania schodołazów do potrzeb posiadaczy różnorodnych modeli – wózków z napędem elektrycznym, dziecięcych spacerowych czy coraz popularniejszych wózków aktywnych (z krzyżakowo składaną ramą oraz konstrukcji sztywnych). Odpowiedzią na różne potrzeby użytkowników jest najnowszy model uznanego włoskiego producenta schodołazów. Firma Antano Group proponuje uniwersalny schodołaz kroczący Antano LG 2030. Jest to wszechstronny transporter dopasowujący się do niemal wszystkich typów i modeli wózków inwalidzkich. Istnieje również możliwość podpinania do niego siedziska transportowego zamiast wózka.

Schodołaz kroczący LG2030 może przewozić pasażera wraz z dowolnym wózkiem lub na dedykowanym siedzisku o łącznej masie aż 180 kg. Oferuje maksymalną prędkość jazdy na poziomie 30 stopni schodowych pokonywanych w ciągu 1 minuty. Zasięg pojemnego akumulatora, dochodzący aż do 2200 stopni daje wygodę użytkowania w budynkach o większej ilości kondygnacji oraz przy dużym natężeniu ruchu osób niepełnosprawnych. Waga samego transportera wynosząca zaledwie 58 kg przy tak wszechstronnym przeznaczeniu czyni go naprawdę uniwersalnym urządzeniem. Do obsługi nie potrzeba bowiem dużej siły czy specjalnych umiejętności, zatem może go prowadzić każdy przeszkolony pracownik lub opiekun. Obsługa schodołazu jest bardzo prosta i sprowadza się do asystowania przejazdu poprzez kierowanie poręczy schodołazu w odpowiednią stronę i obsługę panelu sterującego.

Model Antano LG 2030 posiada niemal nieograniczoną możliwość adaptacyjną dzięki zastosowaniu regulowanych w wielu płaszczyznach ramion chwytających. System zakotwiczenia stabilnie przytrzymuje wózek lub krzesełko w trzech punktach podparcia. To innowacyjne rozwiązanie pozwala również bezpiecznie balansować nachyleniem różnych modeli wózków. Transporter ma bowiem możliwość ustawienia środka ciężkości za każdym razem, kiedy zmienia się rodzaj wózka. Ten wymóg rozwiązano poprzez zastosowanie aktywnego siłownika, który dynamicznie dopasowuje pozycję przewożonego wózka wraz z pasażerem do bezpiecznej i komfortowej pozycji. Bardzo wygodnym rozwiązaniem okazuje się być rampa umocowana z przodu schodołazu, na której spoczywają kółka wózków. Jej zadaniem jest stabilizacja ich oraz dodatkowe balansowanie dla odciążenia operatora. Pomiędzy płaszczyznami rampy umieszczono kolejny patent firmy Antano Group – przednie podparcie a dodatkowymi małymi kółkami. Jest ono uruchamiane automatycznie, gdy urządzenie wykryje problem podczas przemieszczania się – na przykład, jeśli nastąpi nieprawidłowe nachylenie albo skręt wózka. Podobne podparcie umieszczone w tylnej części schodołazu można całkowicie wyłączyć.

Z uwagi na parametry użytkowe oraz wszechstronność zastosowań model ten doskonale sprawdzi się w budynkach użyteczności publicznej, gdzie nie było możliwości wbudowania innego rodzaju transporterów – wind czy choćby podnośników. Jego zaletą jest nie tylko możliwość adaptacji do przewozu różnych typów wózków, ale również – pomimo nieco większych gabarytów – konstrukcyjne przygotowanie do jazdy zarówno po schodach prostych jak i krętych.

 Cena: 18 000 zł

 

Oferowany przez nas transporter schodowy posiada certyfikat CE (niezbędny do odbioru budowlanego – sanepidu), instrukcję obsługi w języku polskim i gwarancję.

 

*Cena nie obejmuje szkolenia w zakresie obsługi urządzenia oraz kosztów transportu.

Antano