Garaventa TR-93 – schodołaz gąsienicowy używany

4.299,00

Brak w magazynie

Opis

Odkąd na rynku pojawiły się schodołazy, osoby z ograniczeniami ruchowymi zyskują coraz większą swobodę przemieszczania się w komfortowych warunkach. Urządzenia te bowiem, zaraz po wózkach, są przydatne w codziennym życiu tych aktywnych ludzi. Pomagają pokonywać najbardziej dokuczliwe i jednocześnie najbardziej powszechne bariery architektoniczne, jakimi są każde schody. Podstawowy podział na schodołazy gąsienicowe i kroczące charakteryzuje dwie główne grupy o odmiennym sposobie przemieszczania się i zupełnie innej konstrukcji. Zależnie od modelu, schodołazy różnią się między sobą parametrami technicznymi, gabarytami oraz przeznaczeniem.

Poszukując odpowiedniego modelu wśród schodołazów gąsienicowych, warto zapoznać się z parametrami, jakie posiada schodołaz gąsienicowy Garaventa TR-93. Jest przeznaczony do przewożenia wszystkich standardowych typów wózków manualnych – zarówno dla dorosłych jak i dziecięcych – o dużych kołach tylnych. Jedynym wymogiem jest tu minimalna szerokość siedziska, wynosząca 35 cm. Specjalne modele wózków wymagają natomiast niewielkich dopasowań, aby również dało się je zamocować na transporterze. Schodołaz TR 93 oferuje szczególne możliwości transportu po bardzo stromych schodach, których nachylenie dochodzi nawet do 40 stopni. Jest to urządzenie o zwartej, mocnej konstrukcji tworzącej bryłę o niewielkich gabarytach i do tego niezwykle lekką. Zewnętrzne wymiary transportera zamykają się w następujących wartościach: szerokość 640 mm i długość części jezdnej 1000 mm. Jego waga natomiast nie przekracza 38 kg. Manewrowanie na podestach jest więc stosunkowo łatwe, nie potrzeba mocować się z ciężkim i dużym sprzętem.

Przy tym wszystkim schodołaz TR 93 jest zdolny przewozić pasażerów, którzy wraz z wózkiem ważą maksymalnie aż 130 kg. Sprawne pokonywanie kolejnych kondygnacji zapewnia silnik o mocy 400 W ze ślimakową przekładnią. Zasięg przy pełnym naładowaniu akumulatorów wynosi aż 15 pięter w górę i w dół. Zatem transporter można z powodzeniem wykorzystywać w większość domów mieszkalnych oraz budynków użyteczności publicznej. Transporter jest w pełni bezpieczny, wygodny i niezawodny. Pewność przejazdu gwarantują:

  • Pasy zabezpieczające;
  • Wyłącznik awaryjny;
  • wspornik zabezpieczający przed przechyleniem się urządzenia.

 

Schodołaz Garaventa Tr-93 posiada atesty wymagane dla urządzeń transportowych tego typu. A przy tym – jako mobilny środek transportu pionowego, nie wymaga żadnych pozwoleń budowlanych. Jego użytkowanie nie wiąże się bowiem z żadną ingerencją w konstrukcję budynków. Co więcej – mobilność tego urządzenia pozwala na swobodne transportowanie go w bagażniku samochodu osobowego w dowolne miejsce przeznaczenia za każdym razem, kiedy zachodzi taka potrzeba. Wystarczy rozłożyć go na 2 niewielkie gabarytowo i stosunkowo lekkie części, a po przewiezieniu znów szybko złożyć w całość.

 Dane techniczne:

Maksymalne obciążenie130 kg, 1 osoba wraz z wózkiem
Waga38 kg
Konstrukcjastal
Napędsilnik elektryczny 400 W, przekładnia ślimakowa
Zasięg10 – 15 pięter do góry i na dół
Bateria12 V/ 24 Ah, bezobsługowa

 

Cena: 4 299 zł

 

Oferowany przez nas transporter schodowy posiada certyfikat CE (niezbędny do odbioru budowlanego – sanepidu), instrukcję obsługi w języku polskim i gwarancję.

 

*Cena nie obejmuje szkolenia w zakresie obsługi urządzenia oraz kosztów transportu.