ALBER Scalamobil S20 z wózkiem – schodołaz kroczący używany

2.699,00

Brak w magazynie

Opis

Urządzenie niemieckiej firmy Alber – schodołaz kroczący Scalamobil S20 to kompaktowy model zapewniający łatwy i wygodny transport osób niepełnosprawnych. Jest jednym z najprostszych akumulatorowych transporterów tego typu. Niezwykle prosty w obsłudze i stosunkowo wygodny – zarówno dla przewożonego pasażera, jak i obsługującego go opiekuna. Jest to model dla osób ceniących sobie prostotę połączoną z bezpieczeństwem oraz dobrą niemiecką jakość w przystępnej cenie. Nic dziwnego, że urządzenie to cieszy się niesłabnącą popularnością – pośród użytkowników w starszym wieku i ich opiekunów. Potrzeby transportowe seniorów są często nieduże, dlatego też podstawowe modele w zupełności im wystarczają. Należy dodać, że jakością wykonania, trwałością materiałów i bezpieczeństwem podróży schodołaz Scalamobil S20 nie ustępuje swoim bardziej zaawansowanym konkurentom. Dlatego, jeśli schodołaz potrzebny jest na krótki czas i nie musi posiadać unowocześnień, które znacząco wpływają na cenę – ten model jest idealny.

Oferowany tutaj transporter kroczący Scalamobil S20 jest wyposażony w lekki wózek inwalidzki. Warto nadmienić, że na rynku są dostępne również wersje z krzesełkiem. Jest przeznaczony do transportu osób niepełnosprawnych ruchowo w górę i w dół schodów. Można z niego korzystać na schodach prostych i zakręcanych. Bez problemu pokonuje zarówno wąskie i/lub strome biegi schodowe. Dobrze sprawdza się na schodach wykonanych z różnych materiałów, w tym również na takich, których stopnie są pokryte przymocowaną na stałe okładziną. Jedynym, co tak naprawdę ogranicza możliwości tego schodołazu jest rozmiar pojedynczego stopnia. Żeby stabilnie i bezpiecznie móc zjechać i wyjechać, schody muszą mieć minimum 11 cm głębokości. Natomiast górną granicą wysokości stopnia, do której schodołaz radzi sobie bez problemu jest wartość 20 cm.

Transporter umożliwia transport osób, których waga wraz z używanym rodzajem siedziska nie przekracza 120 kg. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę masę własną schodołazu. Całe urządzenie waży zaledwie 24,5 kg, z czego 16,6 kg przypada na zestaw napędowy. W związku z tym jego przechowywanie i ewentualny transport w bagażniku nie sprawia żadnego problemu. Przy jednoczesnej kompaktowej budowie Scalamobil S20 staje się doskonałym środkiem transportowym w niedużych przestrzeniach. Łatwo nim manewrować i nie wymaga użycia siły przez opiekuna. Doceniają to zwłaszcza osoby w zaawansowanym wieku opiekujące się jeszcze starszym rodzicem.

Parametry użytkowe schodołazu nie są może imponujące, ale z powodzeniem wystarczają do codziennego wygodnego użytku – zarówno w domach prywatnych jak i w budynkach użyteczności publicznej. Prędkość przemieszczania się schodołazu wynosi od 6 do 16 stopni na minutę i jest zależna głównie od rodzaju schodów. Przy naładowanych w pełni akumulatorach można pokonać nawet 300 stopni, przy czym stan rozładowania akumulatora sygnalizuje dioda w odpowiednim kolorze. Ładowanie akumulatora jest szybkie i bezobsługowe.

 Dane techniczne:

Maksymalne obciążenie120 kg, wraz z pasażerem
Waga24,5 kg
Zestaw napędowy16,6 kg
Akumulator2 x 12 V/ 3,4 Ah, bezobsługowe
Prędkość6 – 16 stopni/min
Dopuszczalna głębokość stopnimin. 11 cm
Dopuszczalna wysokość stopnimax. 20 cm
Zasięgdo 300 stopni

 

 

Cena: 2 699 zł

 

Oferowany przez nas transporter schodowy posiada certyfikat CE (niezbędny do odbioru budowlanego – sanepidu), instrukcję obsługi w języku polskim i gwarancję.

 

*Cena nie obejmuje szkolenia w zakresie obsługi urządzenia oraz kosztów transportu.