Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

BRIX 1.123 ręczny wózek inwalidzki dla dzieci z atrakcyjnym wzornictwem

8.300,00

Opis

Wózek BRIX to propozycja dla dzieci, wyróżnia się atrakcyjnym wzornictwem i wielką funkcjonalnością. Dostępna jest zintegrowana kolorystyka ramy i tapicerki w barwach: czerwonej, niebieskiej, pomarańczowej lub żółtej.

Rama jest stała i aluminiowa, dostępna w trzech długościach: mini, midi i maxi. Profile boczne ramy są ergonomiczne i płaskie, posiadają budowę łukową. Jest to zintegrowana i funkcjonalna całość, a jednocześnie stanowi wspólny stelaż dla oparcia regulowanego kątowo, wraz z pasami, głębokości siedziska regulowanej, hamulców dociskowych (dostępnych opcjonalnie również dla opiekuna) a także stopnia podnóżka (możliwość ustawienia kąta) i głowicy widelca koła przedniego.

Prosto i bez użycia narzędzi można wyregulować głębokość siedziska za pomocą klipsów. Uchwyt do pchania wózka jest dostępny w trzech kształtach i posiada regulowaną wysokość, można go także łatwo składać. Boczki są zdejmowane, przeźroczyste i wykonane z tworzywa sztucznego. W komplecie znajduje się również koło podporowe. Wózek zawiera opcjonalnie pasy bezpieczeństwa oraz osłonę na szprychy.

Dostępna jest także rama w rozmiarze MAXI odpowiednia dla dużych dzieci oraz osób o niewielkim wzroście. Konstrukcja przypomina rozwiązania techniczne jak w modelu BRIX 1.123 z kołami 24”, bez uchwytu do pchania. Posiada bardziej stonowaną kolorystycznie tapicerkę i ramę.

Regulowany zagłówek, pelot i kamizelka stabilizująca umożliwiają dostosowanie wózka do indywidualnych potrzeb pacjenta. Gwarantuje to również podtrzymanie prawidłowej pozycji ciała.

Wózek posiada stałą aluminiową ramę, wygodną poduszkę na siedzisku o grubości 3 cm, a także oparcie z napiętością pasami. Regulowana jest głębokość siedziska za pomocą rzepów, a także regulowany jest kąt oparcia. Zastosowano przezroczysty boczek z nadkolem, który jest dodatkowo zdejmowany. Wózek posiada koła antywywrotne, hamulce dociskowe, a także jednoczęściowy podnóżek z regulacją kąta, głębokości i długości. Znajduje się także rączka z regulacją kąta, która jest składana. Koła przednie są pełne, do wyboru. Koła tylne są wysokociśnieniowe 8 bar, posiadają różne rozmiary.
Kąt nachylenia kół tylnych to 6 lub 11 stopni do wyboru, camber. Zastosowano ciągi aluminiowe lub ze stali nierdzewnej, a także jednoczęściowy podnóżek z możliwością regulacji.

Dostępne są cztery kolory tapicerki oraz siedem kolorów ramy: srebrny metalik z efektem brillant, czarny matowy, intensywnie czerwony, intensywnie żółty, a także pomarańczowy metalik z efektem reflex, zielony metalik z efektem reflex oraz intensywnie pomarańczowy.

Wózek opcjonalnie może posiadać świecące koła przednie, ciąg Maxgrepp, pasy odwodzące, zagłówek, hamulec dla opiekuna, osłonę na szprychy, a także pasy czteropunktowe i kamizelkę stabilizującą.

Szerokość siedziska wynosi 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36. Szerokość wózka jest o 28 cm większa dla 6 stopni nachylenia i o 36 cm większa przy nachyleniu 11 stopni. Głębokość siedziska wynosi 18/20/22/24/26/28/30/32/34/36, wysokość z przodu 36-50, a z tyłu 33-51 cm. Wysokość całkowita wynosi 67,5 cm. Tylne koło ma średnicę 20/22/24”. Maksymalna waga użytkownika wynosi 120 kg, a minimalna waga wózka to 18 kg. Wysokość oparcia w tym modelu wynosi 20/22/24/26/28/30/32/34, a długość z podnóżkiem to 65-67,5 cm, w zależności od pozycji osi, długości ramy i wielkości kół.

Dodatkowe informacje

Producent