Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

ZX1 1.360 aktywny wózek inwalidzki z możliwością składania

7.990,00

Opis

Model ZX1 zapewnia dynamiczną jazdę. Jest to wózek aktywny, składany, który odznacza się właściwościami także wózka jezdnego. Oparty jest na stałej ramie i innowacyjnej formie.

Boczne części ramy są przyspawane, dzięki czemu można uzyskać maksymalną stabilność, przy minimalnej wadze konstrukcji. Zastosowano tutaj wersję light hamulców, podnóżków, boczków i kół. To znaczne zredukowanie ciężaru wózka, który wynosi poniżej 9 kg.

Wózek wyróżnia się dynamicznymi właściwościami jezdnymi, a także atrakcyjnym, nowoczesnym designem. Jest to doskonała opcja do wykorzystania dla osób z urazami kręgosłupa czy niedowładem kończyn dolnych.

Prezentowany model wózka jest składany, przednia część ramy jest zwężająca się. Wózek posiada również zintegrowany podnóżek, trzy długości ramy, a także są tutaj dwa kąty przedniej części ramy z dodatkowym zwężeniem lub bez niego.

Wózek jest łatwy w obsłudze, a także w serwisowaniu. Posiada niewiele połączeń śrubowych.

Zastosowano w tym przypadku aluminiową ramę o konstrukcji krzyżakowej, rama jest standardowa. Kąt nachylenia podnóżków wynosi 77 stopni, w wersji kompaktowej jest to 85 stopni. Do wyboru dla użytkownika jest rama prosta albo w kształcie litery „V”. Zastosowano tutaj oparcie z regulacją napiętości pasami, poduszkę na siedzisku, a także regulację kąta ciężkości. Rodzaj i wielkość kół tylnych i przednich jest do wyboru. Istnieje opcja kół tylnych z systemem szybkiego demontażu.

Kąt nachylenia kół tylnych może wynosić 0,5 lub 3 stopnie, w zależności od wyboru użytkownika. Zastosowano ciągi stalowe lub aluminiowe. Można indywidualnie ustawiać odległość ciągu od koła. Wózek posiada hamulce dociskowe albo motylkowe, aktywny stały boczek z wkładką karbonową, wykonaną w odcieniu ramy, a także aluminiowy jednoczęściowy podnóżek. Posiada on możliwość regulacji długości, głębokości, a nawet kąta. Dodatkowo wózek posiada pas podudzia. Dostępny jest w pięciu atrakcyjnych kolorach ramy: czerwony karminowy, czarny metalik, tytanowy szary i czarny matowy.

W opcjonalnym wyposażeniu dostępna jest oddychająca tapicerka na oparciu w kolorze czarnym lub czerwonym, różne rodzaje rączek, ciąg dla tertaplegików, a także zagłówek i pas bezpieczeństwa. Wśród takich propozycji znajdziemy także plecak, śpiwór, hamulce dla opiekuna, rodzaje stopnia podnóżka, kółka antywywrotne, a nawet osłony na szprychy.

Dostępne są także dodatkowe kolory ramy: niebieski morski, pomarańczowy metalik z efektem reflex, a także czarny metalik z refleksem brillant, srebrny metalik z efektem brillant, srebrny chromowany, zielony metalik z efektem reflex, czerwony metalik z efektem brillant, a także mokka metalik.

Wózek posiada szerokość 49, 51, 53, 55, 57, 59, 61, 63, 65, 67, szerokość siedziska to 32, 34, 36, 38, 40, 42, 44, 46, 48, 50, a po złożeniu jest to 30 cm przy nachyleniu pół stopnia i 35 cm przy nachyleniu 3 stopni. Maksymalna waga użytkownika to 120 kg, a minimalna waga wózka wynosi od 9 kg. Tylne koło posiada średnicę 24”. Głębokość siedziska to 36/38/40/42/44/46/48, wysokość z przodu 46, 52, a z tyłu 40, 48. Wysokość oparcia wynosi 25-45,5 cm, wysokość podłokietników wynosi 15-29 cm. Długość z podnóżkiem wynosi 81-99 cm, w zależności od ramy, wielkości kół czy położenia osi.

Dodatkowe informacje

Producent