Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Rampy dla inwalidów

Codzienne pokonywanie schodów i krawężników to nie lada wyzwanie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Od lat szuka się rozwiązań umożliwiających niwelowanie barier architektonicznych w istniejących już budynkach i w przestrzeni miejskiej. Stosuje się różnorodne rozwiązania w tym zakresie. Wybór najodpowiedniejszego zależy od warunków przestrzennych, przeznaczenia dla użytkowników i możliwości finansowych inwestora. Jednym z najprostszych do zastosowania rozwiązań są rampy.

Zadaniem ramp jest stałe lub czasowe zlikwidowanie różnicy poziomów uniemożliwiającej najazd kołami. W zamian uzyskuje się pochyły podjazd, który znacznie ułatwia transport. W nowych obiektach – gdy nie ma miejsca na wybudowanie windy lub podnośnika –stały podjazd jest uwzględniany już na etapie projektu. W budynkach już istniejących coraz częściej na stałe montuje się lekkie ażurowe pochylnie. Istnieje jednak rozwiązanie bardziej mobilne. Są to rampy przenośne – wśród nich uniwersalne rampy teleskopowe, składane. Te ostatnie są tanim i wygodnym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych, chcących uzyskać względną mobilność. Rampę przenośną można rozłożyć w dowolnym miejscu, niwelując znajdujące się pod nią niewysokie schody czy krawężnik. Sprawdza się także podczas umieszczania wózka inwalidzkiego w samochodzie. Wielkość i waga niedużej walizki umożliwiają łatwy transport rampy, a niska cena zachęca do zakupu tego urządzenia, jako najbardziej podstawowej pomocy transportowej.

Nasza oferta obejmuje różne modele ramp. Posiadamy najprostsze rampy jednoczęściowe – ultralekkie i najtańsze w ofercie, oraz rampy składane – dwuczęściowe. Te drugie są zwykle odrobinę cięższe, ale dają większe możliwości zastosowania na kilkuschodowych biegach. Wszystkie modele posiadają rączki do przenoszenia. Oferowane poniżej urządzenia są nieodzownym wyposażeniem pojazdów przewożących osoby niepełnosprawne. Sprawdzą się również jako indywidualne wyposażenie osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. W razie potrzeby służymy pomocą w wyborze najodpowiedniejszego modelu.