Rampy dla inwalidów
Podjazdy dla niepełnosprawnych na schody
Osoby niepełnosprawne skazane są na łaskę architektów budujących domy lub zarządców budynków. Jeżeli nie przystosują oni miejsca zamieszkania do potrzeb takiego człowieka, jego możliwości wychodzenia z domu są ograniczone. Podjazdy dla niepełnosprawnych na schody mają te ograniczenia całkowicie zniwelować!
Codzienne pokonywanie schodów i krawężników to nie lada wyzwanie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Od lat szuka się rozwiązań umożliwiających niwelowanie barier architektonicznych w istniejących już budynkach i w przestrzeni miejskiej. Stosuje się różnorodne rozwiązania w tym zakresie. Wybór najodpowiedniejszego zależy od warunków przestrzennych, przeznaczenia dla użytkowników i możliwości finansowych inwestora. Jednym z najprostszych do zastosowania rozwiązań są rampy.
To podjazdy dla niepełnosprawnych na schody, które umożliwiają prostą komunikację osoby niepełnosprawnej ze swoim mieszkaniem. Mogą zarówno pomóc osobie trzeciej w popchnięciu wózka na docelową kondygnację, jak i samodzielnie ułatwią niepełnosprawnemu dostanie się na górę. To tani, a jednocześnie skuteczny i przede wszystkim bezpieczny sposób niwelowania barier architektonicznych i zwiększenia komfortu psychicznego osoby, która porusza się na wózku.
Podjazdy dla niepełnosprawnych na schody i rampy – dokładne zastosowanie
Zadaniem ramp jest stałe lub czasowe zlikwidowanie różnicy poziomów uniemożliwiającej najazd kołami. W zamian uzyskuje się pochyły podjazd, który znacznie ułatwia transport. W nowych obiektach – gdy nie ma miejsca na wybudowanie windy lub podnośnika –stały podjazd jest uwzględniany już na etapie projektu. W budynkach już istniejących coraz częściej na stałe montuje się lekkie ażurowe pochylnie. Istnieje jednak rozwiązanie bardziej mobilne. Są to rampy przenośne – wśród nich uniwersalne rampy teleskopowe, składane. Te ostatnie są tanim i wygodnym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych, chcących uzyskać względną mobilność. Rampę przenośną można rozłożyć w dowolnym miejscu, niwelując znajdujące się pod nią niewysokie schody czy krawężnik. Sprawdza się także podczas umieszczania wózka inwalidzkiego w samochodzie. Wielkość i waga niedużej walizki umożliwiają łatwy transport rampy, a niska cena zachęca do zakupu tego urządzenia, jako najbardziej podstawowej pomocy transportowej.
Dlaczego powinieneś postawić na te podjazdy dla niepełnosprawnych?
Oferowane przez nas produkty charakteryzują się ogromną trwałością. Z łatwością wytrzymają nacisk wózka z osobą niepełnosprawną na siedzeniu. Pasują do wielu rodzajów schodów. Bardzo ważny jest fakt, że nadają się zarówno do wąskich i wysokich klatek schodowych, jak szerokich oraz długich kondygnacji. Dzięki temu barierę architektoniczną można eliminować praktycznie na każdym kroku.
Warto zauważyć, że wytrzymałością i wysoką jakością wykonania cechują się zarówno rampy przenoszone i teleskopowe, jak i te instalowane praktycznie na stałe. Już teraz zachęcamy Państwa do przejrzenia naszej oferty!
Szyny podjazdowe dla niepełnosprawnych
Osoby z dysfunkcjami, które zmuszone są do poruszania się na wózku inwalidzkim nie są ograniczone jedynie przez własne ciało, ale również w dużej mierze przez projektowanie nie uwzględniające poruszających się wózków. Nic więc dziwnego, że jest to szerokie pole do popisu dla firm produkujących akcesoria wspomagające poruszanie się po publicznym terenie. Przykładem są szyny podjazdowe dla niepełnosprawnych, które można rozłożyć na schodach, aby osoba na wózku bez przeszkód wjechała na niewielką wysokość.
Podjazd na schody
Chcesz wprowadzić podjazd na schody, jednak nie masz jak, nie możesz użyć stałego? Świetną opcją są specjalne rozkładane rampy, które w razie potrzeby można rozstawić na schodach, a kiedy osoba przejedzie, można je złożyć. Nasze rampy cechują się doskonałą trwałością, dzięki czemu mogą służyć w jednym miejscu wiele długich lat i nie będą wymagać wymiany. Rampy przenośne, rampy teleskopowe to produkty, które są mobilne, a ponadto pozwalają pozbywać się barier architektonicznych. Znacznie ułatwiają życie osobom na wózkach.
Rampy podjazdowe dla niepełnosprawnych
Obecnie mamy do czynienia z ogromną świadomością, dzięki czemu architekci projektując budynki użyteczności publicznej zwykle myślą o rampach i podjazdach dla niepełnosprawnych. Jednak starsze budynki mogą jedynie o tym pomarzyć. Z tego powodu tworzone są inne rozwiązania, czego przykładem są rampy podjazdowe dla niepełnosprawnych dokładane w momencie, kiedy są najbardziej potrzebne. Można je śmiało rozłożyć, jak i złożyć, kiedy chwilowo nie są potrzebne. Sytuuje się je na schodach, pozwalają przemierzyć część, która jest prawdziwym utrapieniem dla osób na wózkach.
Pochylnie dla niepełnosprawnych – cena
Niepełnosprawni, którym nogi odmówiły posłuszeństwa lub mięśnie, potrzebują pomocy. Zazwyczaj jeżdżą na wózkach, które nie są w stanie przejechać po schodach, kiedy w pobliżu nie ma rampy ani windy. Z tego powodu powstały specjalne pochylnie dla niepełnosprawnych. Cena takiego dodatku do schodów jest zróżnicowana, a wszystko to zależy do tego, jak długa ma być ta pochylnia i ile musi wytrzymać, jeśli chodzi o ciężar osób przejeżdżających po niej. Wszystkie parametry oraz jakość materiałów podane są zazwyczaj w opisie produktu.
Zakup schodołazu to inwestycja, która może znacząco poprawić komfort życia osób starszych lub niepełnosprawnych. Jest to jednak często kosztowne przedsięwzięcie. Na szczęście istnieje wiele programów, które oferują dofinansowanie na zakup takiego urządzenia.
Schodołaz dofinansowanie można uzyskać zarówno z funduszy krajowych, jak i unijnych. W Polsce, na przykład, PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) regularnie ogłasza konkursy, w ramach których osoby niepełnosprawne mogą otrzymać dofinansowanie na zakup niezbędnego sprzętu, w tym schodołazów. Pamiętaj że w naszej ofercie poza rampami, posiadamy również schodołazy nowe oraz schodołazy używane.
Zobacz też:
Wyświetlanie wszystkich wyników: 10Posortowane według popularności
-
ALR – 5 jednoczęściowa rampa dla osób niepełnosprawnych
850,00zł Dowiedz się więcej -
ALR – 9 trzyczęściowa rampa dla osób niepełnosprawnych
2.500,00zł Dowiedz się więcej -
ALR – 7 dwuczęściowa składana rampa dla osób niepełnosprawnych
1.250,00zł Dowiedz się więcej -
ALR – 4 trzyczęściowa rampa teleskopowa dla inwalidów
1.750,00zł Dowiedz się więcej -
ALR – 1 jednoczęściowa rampa dla osób niepełnosprawnych
500,00zł Dowiedz się więcej -
ALR – 8 dwuczęściowa rampa dla inwalidów
1.450,00zł Dowiedz się więcej -
ALR – 6 rampa dwuczęściowa dla inwalidów
1.200,00zł Dowiedz się więcej -
ALR – 3 trzyczęściowa rampa teleskopowa dla inwalidów
1.450,00zł Dowiedz się więcej -
ALR – 2 rampa dwuczęściowa dla osób niepełnosprawnych
1.400,00zł Dowiedz się więcej -
691 Aluminiowe szyny podjazdowe
1.837,00zł Dowiedz się więcej