Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Rampy dla inwalidów

Podjazdy dla niepełnosprawnych na schody

Osoby niepełnosprawne skazane są na łaskę architektów budujących domy lub zarządców budynków. Jeżeli nie przystosują oni miejsca zamieszkania do potrzeb takiego człowieka, jego możliwości wychodzenia z domu są ograniczone. Podjazdy dla niepełnosprawnych na schody mają te ograniczenia całkowicie zniwelować!

Codzienne pokonywanie schodów i krawężników to nie lada wyzwanie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Od lat szuka się rozwiązań umożliwiających niwelowanie barier architektonicznych w istniejących już budynkach i w przestrzeni miejskiej. Stosuje się różnorodne rozwiązania w tym zakresie. Wybór najodpowiedniejszego zależy od warunków przestrzennych, przeznaczenia dla użytkowników i możliwości finansowych inwestora. Jednym z najprostszych do zastosowania rozwiązań są rampy.

To podjazdy dla niepełnosprawnych na schody, które umożliwiają prostą komunikację osoby niepełnosprawnej ze swoim mieszkaniem. Mogą zarówno pomóc osobie trzeciej w popchnięciu wózka na docelową kondygnację, jak i samodzielnie ułatwią niepełnosprawnemu dostanie się na górę. To tani, a jednocześnie skuteczny i przede wszystkim bezpieczny sposób niwelowania barier architektonicznych i zwiększenia komfortu psychicznego osoby, która porusza się na wózku.

Podjazdy dla niepełnosprawnych na schody i rampy – dokładne zastosowanie

Zadaniem ramp jest stałe lub czasowe zlikwidowanie różnicy poziomów uniemożliwiającej najazd kołami. W zamian uzyskuje się pochyły podjazd, który znacznie ułatwia transport. W nowych obiektach – gdy nie ma miejsca na wybudowanie windy lub podnośnika –stały podjazd jest uwzględniany już na etapie projektu. W budynkach już istniejących coraz częściej na stałe montuje się lekkie ażurowe pochylnie. Istnieje jednak rozwiązanie bardziej mobilne. Są to rampy przenośne – wśród nich uniwersalne rampy teleskopowe, składane. Te ostatnie są tanim i wygodnym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych, chcących uzyskać względną mobilność. Rampę przenośną można rozłożyć w dowolnym miejscu, niwelując znajdujące się pod nią niewysokie schody czy krawężnik. Sprawdza się także podczas umieszczania wózka inwalidzkiego w samochodzie. Wielkość i waga niedużej walizki umożliwiają łatwy transport rampy, a niska cena zachęca do zakupu tego urządzenia, jako najbardziej podstawowej pomocy transportowej.

Dlaczego powinieneś postawić na te podjazdy dla niepełnosprawnych?

Oferowane przez nas produkty charakteryzują się ogromną trwałością. Z łatwością wytrzymają nacisk wózka z osobą niepełnosprawną na siedzeniu. Pasują do wielu rodzajów schodów. Bardzo ważny jest fakt, że nadają się zarówno do wąskich i wysokich klatek schodowych, jak szerokich oraz długich kondygnacji. Dzięki temu barierę architektoniczną można eliminować praktycznie na każdym kroku.

Warto zauważyć, że wytrzymałością i wysoką jakością wykonania cechują się zarówno rampy przenoszone i teleskopowe, jak i te instalowane praktycznie na stałe. Już teraz zachęcamy Państwa do przejrzenia naszej oferty!