Schodołazy używane kroczące

Niepełnosprawność – wynikająca z czasowych ograniczeń podczas rehabilitacji czy niedołężności związanej z wiekiem lub chorobą – wiąże się zwykle z ograniczeniem możliwości przemieszczania się. XXI wiek rozpala światełko nadziei związane z uwzględnianiem potrzeb osób niepełnosprawnych podczas projektowania i remontu budynków i miejsc publicznych, ale i potrzeba mobilności staje się coraz większa. Osoby niepełnosprawne  poszukują możliwości samodzielnego przemieszczania się w różnych miejscach poza własnym domem. Tam, gdzie z różnych względów nie zostały zamontowane stałe urządzenia wspomagające transport, rozwiązaniem stają się nowoczesne schodołazy.

Pośród szerokiej grupy tego typu transporterów na szczególną uwagę zasługują schodołazy kroczące. To lekkie i zwarte konstrukcje umożliwiające przemieszczanie się osoby na wózku inwalidzkim pomiędzy kondygnacjami. Większość jest wyposażona we własne siedzisko, zintegrowane z resztą konstrukcji. Są jednak modele umożliwiające podpięcie dowolnego wózka inwalidzkiego z napędem ręcznym. Schodołaz kroczący najlepiej sprawdzaja się w prywatnych domach i miejscach, gdzie nie ma dużych możliwości manewru oraz znacznej ilości schodów do pokonywania.

Szeroka gama urządzeń dostępnych na rynku i duża rozpiętość cen sprawiają, że wybór odpowiedniego schodołazu nie nastręcza większych trudności. Z uwagi na ceny transporterów nowych, szczególnie popularne są schodołazy używane kroczące. Stanowią one najtańszą grupę cenową pośród wszystkich rodzajów schodołazów nowych i używanych.

Nasz sklep posiada w ofercie także schodołaz gąsienicowy używany i inne pojazdy dla niepełnosprawnych. Aktualnie dostępne urządzenia są widoczne na liście poniżej. Są to modele znanych marek – nowoczesne, komfortowe i w pełni bezpieczne. Zależnie od aktualnych zasobów, każdorazowo pomagamy dobrać schodołaz używany kroczący najbardziej odpowiadający potrzebom danego klienta. Wszystkie urządzenia są przez nas sprawdzone i posiadają gwarancję pełnej sprawności. Do urządzenia dołączana jest instrukcja użytkowania danego modelu w języku polskim.

Zobacz też: