Feedback

Tel: 603 527 751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Schodołazy

Najbardziej klasyczny i oczywisty element architektoniczny, jakim niewątpliwie są schody, w wielu sytuacjach może okazać się przeszkodą nie do pokonania. Wówczas z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania techniczne – przydatne wszędzie tam, gdzie na stałe nie da się zamontować innych urządzeń transportowych, np. windy. Do najpopularniejszych w tej dziedzinie należą schodołazy używane.

Ograniczenia ruchowe osób niepełnosprawnych wymagają wielu zabiegów ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Urządzenia dźwigowe, rampy czy transportery krzesełkowe spełniają swoją funkcję, ale montuje się je na stałe w określonym miejscu. Osoba niepełnosprawna jest ograniczona do korzystania z miejsc, w których ułatwienia takie zamontowano. Mimo stale zwiększającej się świadomości społecznej w tym zakresie, takich miejsc nadal jest za mało… Rozwiązaniem stają się nowoczesne schodołazy.

Nie mogąc pokonywać barier architektonicznych w dowolnym miejscu, osoby niepełnosprawne nie są w pełni mobilne. Schodołazy używane całkowicie likwidują problem braku mobilności. Są to bowiem urządzenia łatwe do zamontowania i szybkie w demontażu. Nie wymagają specjalistycznego sprzętu ani umiejętności, a dodatkowo mieszczą się w bagażniku osobówki. Nowe schodołazy mają lekką i wytrzymałą konstrukcję, są stabilne i całkowicie bezpieczne. Wymagają obecności osoby towarzyszącej, która zajmuje się przygotowaniem sprzętu oraz transportem po schodach. W zamian oferują uniwersalną i bezpieczną formę transportu bez wysiłku ze strony opiekuna.

Urządzenia te stanowią alternatywę dla krzesełek transportowych montowanych na stałe w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej. Zdarza się, że schodołazy są jedynym rozwiązaniem w przypadku wąskich klatek schodowych lub budynków wielorodzinnych, gdzie  nie zawsze udaje się zamontować stałe urządzenie transportowe.

W naszym sklepie dostępny schodołaz kroczący używany i schodołazy nowe gąsienicowe. Zależnie od aktualnej dostępności posiadamy również egzemplarze używane w obu wariantach. Oferta obejmuje modele o różnych parametrach oraz szerokim zakresie cen. Są to urządzenia znanych i cenionych marek, oferujących głównie wysokiej jakości sprzęt i akcesoria dla osób niepełnosprawnych. Posiadają wszystkie wymagane atesty i certyfikaty. Stawiamy na jakość oraz bezpieczeństwo i komfort użytkowania oraz przystępne ceny oferowanych urządzeń.