Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Schodołazy

Najbardziej klasyczny i oczywisty element architektoniczny, jakim niewątpliwie są schody, w wielu sytuacjach może okazać się przeszkodą nie do pokonania. Wówczas z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania techniczne – przydatne wszędzie tam, gdzie na stałe nie da się zamontować innych urządzeń transportowych, np. windy. Do najpopularniejszych w tej dziedzinie należą schodołazy.

Schodołaz oferuje niepełnosprawnemu możliwość pokonywania schodów zarówno we własnym domu, jak i w budynkach użyteczności publicznej oraz w terenie. Schodołazy obsługiwane są przez opiekuna, dlatego każdorazowo wymagają pomocy osoby towarzyszącej. W zamian oferują jednak dużą swobodę i mobilność, bowiem jako jedyne transportery, nie są związane konstrukcyjnie z konkretnym miejscem. Odciążają osobę towarzyszącą, przyspieszają transport i poprawiają jego bezpieczeństwo. Urządzenia tego typu montuje się i demontuje szybko i bez większego wysiłku. Nadają się również przewożenia w większości samochodów osobowych.

Nasz sklep oferuje szeroką gamę schodołazów różnych typów. Są wśród nich schodołazy gąsienicowe i schodołazy kroczące – zarówno nowe jak i używane. Schodołazy kroczące pokonują różnice poziomów poprzez wspinanie się na każdy stopień osobno. Polecane są przede wszystkim do użytku domowego, gdzie jednoznacznie można zdefiniować rodzaj biegów schodowych i właściwie dobrać urządzenie. Schodołazy gąsienicowe wjeżdżają po krawędzi schodów, co nieco przyspiesza transport. Są jednak mniej zwrotne. Sprawdzają się w budynkach użyteczności publicznej i w terenie, gdzie szerokie schody dają większą możliwość manewru. W ofercie są również rampy najazdowe dla wózków.

Zróżnicowane parametry i ceny poszczególnych modeli umożliwiają dobór najbardziej odpowiedniego sprzętu do potrzeb indywidualnego klienta. W przypadku niepełnosprawności czasowej – na przykład w czasie rehabilitacji po wypadku – swoje zadanie spełni schodołaz używany. Jeśli urządzenie będzie eksploatowane długo i intensywnie, warto zaopatrzyć się w schodołaz nowy, który posłuży przez bardzo długi czas.