Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Sprzęt pomocniczy

Opieka nad osobami przewlekle chorymi, niepełnosprawnymi czy starszymi to nie lada wyzwanie. Nie dość, że sam chory odczuwa znaczący dyskomfort z powodu swojego stanu, to opiekująca się nim osoba również nie ma łatwego zadania. Długotrwałe przebywanie w jednej pozycji – czy to siedzącej, czy leżącej – rodzi ryzyko powstawania odleżyn i zwyrodnień. Należy temu w miarę możliwości zapobiegać. Ograniczenia ruchowe powodują, że codzienne zabiegi higieniczne są znacznie utrudnione. Nierzadko chory nie jest świadom czynności fizjologicznych lub nie jest w stanie nad nimi zapanować, co dodatkowo pogarsza warunki higieniczne. Odpowiedzialny opiekun musi więc stale być w pogotowiu, żeby na bieżąco uprzątać nieczystości i nie dopuścić do rozwoju zakażeń czy chorób. Żeby poprawić komfort chorego i ułatwić codzienną nad nim opiekę na rynku pojawia się wciąż nowy sprzęt pomocniczy, który pozwala minimalizować dolegliwości związane ze stanem pacjenta.

Życie codzienne osoby niepełnosprawnej czy chorej jest często nużące i monotonne. Żeby jego stan psychiczny nie pogarszał się w miarę upływu czasu, należy zapewnić mu godziwe warunki do codziennego funkcjonowania. Najlepiej, jeżeli uda się dać mu maksimum samodzielności, jaką jest w stanie osiągnąć. To mobilizuje do działania i sprzyja rehabilitacji. Sprzęt pomocniczy wspomaga również w rehabilitacji i codziennych czynnościach samego chorego. Ułatwia mu wykonywanie samodzielnie tych czynności, którymi musiałby obciążyć opiekuna, gdyby nie sprzęt pomocniczy. Do tej kategorii zalicza się bowiem wszelkiego rodzaju pionizatory, chwytaki czy balkoniki, które pozwalają choremu bezpiecznie wykonać drobne zadania.

Nasz sklep oferuje sprzęt pomocniczy podzielony na różne kategorie, widoczne poniżej. Posiadamy różnego typu fotele poprawiające komfort, wspomagające aktywną rehabilitację lub pomagające w codziennych czynnościach, np. higienicznych. Liczne rodzaje podnośników i rotorów pomagają opiekunom troszczyć się o pacjenta bezpiecznie dla siebie i dla niego. Sprzęt rehabilitacyjny i pięlęgnacyjno-toaletowy podnosi standard obsługi chorego i zapewnia mu znacznie lepsze warunki sanitarne.