Dofinansowanie do schodołazów

O dofinansowanie o podjazdy dla niepełnosprawnych do likwidacji barier w komunikowaniu się i barier technicznych można ubiegać się w lokalnych placówkach PCPR, MOPS lub MOPR. Można uzyskać nawet do 95% wartości transportera schodowego. Aby uzyskać dofinansowanie na schodołazy należy zebrać następujące dokumenty:

  1. Zaświadczenie od lekarza specjalisty z zaleceniem zakupu takiego sprzętu medycznego.
  2. Fakturę pro forma na sprzęt medyczny, która musi zawierać całkowitą wartość produktu.
  3. Oświadczenie o dochodach miesięcznych osoby niepełnosprawnej lub jego opiekuna w przeliczeniu na jednego członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym.
  4. Aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności.
  5. Wypełniony wniosek o przyznanie dofinansowania (są dostępne w placówkach PCPR, MOPS i MOPR).
  6. Numer NIP.

Dokumenty te należy dostarczyć do najbliższej placówki PCPR, MOPS lub MOPR. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku i przyznaniu dofinansowania należy podpisać umowę w placówce PCPR, MOPS lub MOPR, następnie dokonać zakupu sprzętu opłacając część własnego udziału, która była ustalona w umowie. Wówczas trzeba odebrać od sprzedawcy fakturę informującą o wpłacie udziału własnego i dostarczyć ją do placówki PCPR, MOPS lub MOPR oraz fakturę VAT lub rachunek w celu przelania pieniędzy na konto sprzedawcy w ramach dofinansowania do sprzętu.

Rozumiemy, że potrzeby naszych klientów mogą się różnić, a nie każdy może być gotowy na natychmiastowy zakup schodołazu. Dlatego oferujemy elastyczne rozwiązania dostosowane do indywidualnych wymagań i sytuacji życiowych. W naszej ofercie znajdziesz wypożyczalnię schodołazów, która zapewnia szeroki wybór urządzeń o różnych funkcjach i cechach.

Wypożyczalnia schodołazów to doskonała opcja dla tych, którzy potrzebują tymczasowego wsparcia, np. po operacji, podczas rekonwalescencji, lub dla gości z ograniczoną mobilnością. To także świetne rozwiązanie dla osób, które chcą wypróbować różne modele schodołazów takie jak:

Zanim zdecydują się na zakup konkretnego urządzenia. Dzięki możliwości wypożyczenia schodołazu na określony czas, masz możliwość wyboru urządzenia najlepiej odpowiadającego Twoim potrzebom i preferencjom.

Zobacz także: