Wypożyczalnia schodołazów

Wypożyczenie transporterów schodowych jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób z dysfunkcją czasową, która wyklucza wszelkie dofinansowania, dla osób z dysfunkcją stałą, które dopiero rozpoczęły proces ubiegania się o dofinansowanie, ale już chcą zwiększyć swoją mobilność w domu i poza nim, a także dla osób w podeszłym wieku.

Schodołazy – zasady wynajmu:

  1. Podstawą wypożyczenia transportera schodowego stanowi umowa najmu zawarta pomiędzy Właścicielem sprzętu a Najemcą lub też jego przedstawicielem.
  2. Do zawarcia umowy Najemca lub jego przedstawiciel powinien okazać swój dowód osobisty lub prawo jazdy.
  3. Najemca lub jego przedstawiciel, po podpisaniu umowy, jest zobowiązany do wpłacenia kaucji zwrotnej, której wysokość jest uzależniona od wypożyczanego transportera schodowego.
  4. Po zakończeniu wypożyczania i zwrocie wypożyczonego sprzętu kaucja jest zwracana.
  5. Jeżeli zostanie wykryte uszkodzenie zdecydowanie wykraczające ponad normalne zużycie sprzętu w trakcie użytkowania, kaucja zostaje zatrzymana na poczet naprawy, której koszt zostanie potrącony z zatrzymanej kaucji a reszta zwrócona Najemcy.

Wszystkie oferowane przez nas transportery schodowe posiadają certyfikat CE (niezbędny do odbioru budowlanego – sanepidu), instrukcję obsługi w języku polskim i gwarancję.

ZAPRASZAMY!

Zobacz też:

 

Scalamobil S20 został wyprodukowany przez renomowaną niemiecką firmę ALBERT. W bardzo prosty sposób umożliwia transportowanie chorych poruszających się na wózkach inwalidzkich w górę i w dół po schodach, zarówno w domach jak i w obiektach użyteczności publicznej. Zaletą tego schodołazu jest to, iż można nim pokonać różnego rodzaju schody, nie tylko te proste, ale również zakręcane, czy wąskie. Transport tego urządzenia jest również wygodny, ponieważ można je rozmontować na dwie części, dzięki czemu mieści się w bagażniku przeciętnego samochodu osobowego. Transporter ten można nabyć w dwóch wersjach, z wózkiem inwalidzkim lub krzesełkiem.

Cena wypożyczenia
1 miesiąc – 300zł netto – minimalny okres wypożyczenia
6 miesięcy – 1560zł netto
12 miesięcy – 2900zł netto

UWAGA!
Podane ceny są cenami netto, należy do nich doliczyć 23% podatku VAT.

Dane techniczne

Maksymalne obciążenie120 kg, wraz z pasażerem
Waga24,5 kg
Zestaw napędowy16,6 kg
Zasięg300 stopni

 

 


Oferowany przez nas transporter schodowy posiada Certyfikat CE (niezbędny do odbioru budowlanego – sanepidu), instrukcję obsługi w języku polskim oraz gwarancję.

 

 

 

Scalamobil S25 został wyprodukowany przez renomowaną niemiecką firmę ALBERT. W bardzo prosty sposób umożliwia transportowanie chorych poruszających się na wózkach inwalidzkich w górę i w dół po schodach, zarówno w domach jak i w obiektach użyteczności publicznej. Zaletą tego schodołazu jest to, iż można nim pokonać różnego rodzaju schody, nie tylko te proste, ale również zakręcane, czy wąskie. Transport tego urządzenia jest również wygodny, ponieważ można je rozmontować na dwie części, dzięki czemu mieści się w bagażniku przeciętnego samochodu osobowego. Transporter ten można nabyć w dwóch wersjach, z wózkiem inwalidzkim lub krzesełkiem.

Cena wypożyczenia
1 miesiąc – 350zł netto – minimalny okres wypożyczenia
6 miesięcy – 1750zł netto
12 miesięcy – 3200zł netto

UWAGA!
Podane ceny są cenami netto, należy do nich doliczyć 23% podatku VAT.

Dane techniczne

Maksymalne obciążenie120 kg, wraz z pasażerem
Waga24,5 kg
Zestaw napędowy16,6 kg
Zasięgdo 300 stopni


Oferowany przez nas transporter schodowy posiada Certyfikat CE (niezbędny do odbioru budowlanego – sanepidu), instrukcję obsługi w języku polskim oraz gwarancję.

 

TK 100 – Treppenkuli to schodołaz gąsienicowy. Służy do transportowania osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, chcących przemieścić się między kondygnacjami budynków niewyposażonych w windy. Ogromną zaletą tego urządzenia jest to, że pasuje ono do większości aktualnie używanych wózków. Ponadto posiada jeden z najprostszych w obsłudze systemów mocowań do wózków inwalidzkich, dzięki czemu jego obsługa jest niezmiernie prosta. Konstrukcja tego urządzenia jest stosunkowo mała, ale przy tym solidna. Schodołaz ten napędzany jest elektrycznym silnikiem, jest samobieżny, dzięki czemu transport chorego nie wymaga nakładu siły, a samo urządzenie również można w łatwy sposób transportować. Schodołaz TK 100 nie wymaga instalacji, dzięki czemu nie ma potrzeby załatwiania żadnych z tym związanych zezwoleń budowlanych.

Cena wypożyczenia
1 miesiąc – 450zł netto – minimalny okres wypożyczenia
6 miesięcy – 2400zł netto
12 miesięcy – 4200zł netto

UWAGA!
Podane ceny są cenami netto, należy do nich doliczyć 23% podatku VAT.

Dane techniczne

Maksymalne obciążenie130 kg, jedna osoba wraz z wózkiem
Waga52 kg
Wymiary(dł) 1468mm (szer.) 636mm (wys.) 934mm
Prędkośćwjazd 20 stopni (6,50 m)/min zjazd 28 stopni (8,81 m)/min
Zasięgdo 200 stopni (w zależności od obciążenia)
Wózkiwiększość modeli manualnych wózków


Oferowany przez nas schodołaz transportowy posiada Certyfikat CE (niezbędny do odbioru budowlanego – sanepidu), instrukcję obsługi w języku polskim oraz gwarancję.

Zobacz też:

 

Transporter schodowy dla niepełnosprawnych

Masz w domu osobę niepełnosprawną, która w wyniku wypadku straciła władzę w nogach? Jest szansa, że będzie chodzić, jednak to kwestia pracy u fizjoterapeuty? Z pewnością w tym trudnym czasie warto zaopatrzyć się w specjalne urządzenia ułatwiające życie. Nie trzeba ich od razu kupować, można je wypożyczyć. Przykładem może być transporter schodowy dla niepełnosprawnych. Daje on ogromne możliwości w kwestii poruszania się, a wypożyczenie wychodzi znacznie taniej, aniżeli jego zakup, zwłaszcza, jeśli nie będzie potrzebny cały czas.

Dowiedz się więcej: podjazdy dla niepełnosprawnych