Skuter elektryczny dla niepełnosprawnych

Będąc znacznie tańsze w eksploatacji i konserwacji, elektryczne skutery są doskonałą alternatywą dla pojazdów spalinowych. Skutery dla niepełnosprawnych podnoszą komfort samodzielnego funkcjonowania w codzienności. Dają poczucie niezależności i pozwalają w pewnym stopniu zapomnieć o własnych ograniczeniach. To głównie dlatego, że elektryczne skutery są traktowane jako zwyczajny środek lokomocji, a nie typowy pojazd inwalidzki. Mają nowoczesny design i wpasowują się w trendy nowoczesnego, aktywnego stylu życia.

Skutery elektryczne dla niepełnosprawnych tak naprawdę niewiele różnią się konstrukcyjnie od ogólnie dostępnych pojazdów tego typu. Ich zadaniem jest usprawnić i przede wszystkim przyspieszyć transport na niewielkich odległościach. Świetnie sprawdzają się jako środek transportu na uczelnię, do pracy czy na zakupy do oddalonego sklepu, ale zawiozą również do kina czy do znajomych. Zwiększają mobilność osób, które mają problem ze sprawnym przemieszczaniem się na dłuższych dystansach. Nie chodzi tu tylko o osoby z niedowładami kończyn. Skutery są idealnym rozwiązaniem również dla seniorów czy osób otyłych czy cierpiących na problemy z krążeniem.

Elektryczny skuter inwalidzki jest wyposażony w bardziej pojemny akumulator i osiąga znacznie większe prędkości niż wózek elektryczny. Pozwala więc pokonywać znaczne odległości w stosunkowo krótkim czasie. Jest łatwy w obsłudze, wygodny i stabilny – jest jednym z bezpieczniejszych środków transportu dla osób starszych, chorych oraz niepełnosprawnych. Wbrew pozorom jest pojazdem lekkim, a w prostszych wersjach konstrukcyjnych daje się spakować do bagażnika samochodu i np. zabrać ze sobą na wakacje.

Nasz sklep oferuje elektryczne skutery inwalidzkie różnych typów – zależnie od potrzeb można dobrać odpowiednią wielkość i rodzaj konstrukcji oraz dopasować parametry jezdne (wielkość i rodzaj kół, promień skrętu, rodzaj i pojemność akumulatora itp.). Wiele modeli posiada możliwość indywidualnego dopasowania do użytkownika poprzez regulację kolumny kierownicy czy ułożenia siedziska. W Polsce korzystanie ze skuterów nie wymaga żadnego specjalnego pozwolenia, a pojazdy nie muszą być nigdzie rejestrowane ani ubezpieczane.

Skutery inwalidzkie spalinowe

Spacer osoby dorosłej z dysfunkcjami fizycznymi nie musi przebiegać w towarzystwie innej osoby, wyłącznie na wózku spacerowym inwalidzki. Na szczęście obecnie są inne, znacznie ciekawsze rozwiązania. Przykładem są skutery inwalidzkie spalinowe, które osiągają dość spore prędkości i pozwalają na swobodne poruszanie się po chodnikach. Można takim skuterem pojechać do parku, na rynek, do sklepu czy do wielu innych miejsc. Jest to fantastyczne rozwiązanie dla wielu osób, dlatego warto z tego skorzystać!

Zobacz też: