Wózki inwalidzkie elektryczne Meyra

Meyra to jeden z bardziej znanych i cenionych na rynku producentów sprzętu rehabilitacyjnego, w tym różnego rodzaju wózków elektrycznych takich jak choćby wózek inwalidzki terenowy. Firma może się poszczycić wieloletnią historią, bowiem jej początki sięgają aż roku 1936. Już dwa lata później została uruchomiona seryjna produkcja pierwszych modeli wózków, a lata powojenne to silna ekspansja marki i ciągły rozwój jej produktów. W roku 1982 siedziba firmy została przeniesiona do miejscowości Kalldorf, gdzie powstał nowoczesny zakład produkcyjny, mający wraz z pozostałą infrastrukturą 100 tysięcy m2 powierzchni. Końcówka XX wieku to nowe oddziały i filie w wielu europejskich krajach, między innymi w Czechach, Francji, Włoszech, Polsce, Danii i na Węgrzech. Rok 2006 to kolejne ważne wydarzenie w historii firmy, wtedy bowiem doszło do połączenia firm  Meyra oraz Ortopedia, dzięki czemu nowa grupa stała się jednym z największych wytwórców sprzętu pielęgnacyjnego i ortopedycznego na świecie. Obecnie marka Meyra znajduje się w grupie kapitałowej Meyra Group, w skład której wchodzi jeszcze ViteaCare, Qmed, Memo, Inflex oraz Mtb.

„Poruszamy ludzi” – te dwa proste słowa oddają całą filozofię firmy Meyra, od momentu jej powstania. Założyciel marki, Wilhelm Meyer, był zdania, że osoby niepełnosprawne potrzebują odpowiedniej opieki, dzięki której mogą zyskać dużą samodzielność. A samodzielność tę można im zapewnić między innymi dzięki produktom ułatwiającym codzienne życie, i na ich udoskonalaniu firma skupia się od kilku dekad. Jest to między innymi sprzęt rehabilitacyjny, pomocniczy oraz wózki ręczne i elektryczne, każde urządzenie tego producenta motywuje i wspiera niepełnosprawnych w ich działaniach. Nagle okazuje się, że niezdobyte do tej pory przeszkody stają się łatwe do pokonania, a życie codzienne staje się znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze. Producent przy tworzeniu swojej oferty cały czas współpracuje zarówno z osobami niepełnosprawnymi, jak również ich opiekunami, lekarzami i terapeutami. W połączeniu z nowoczesnymi laboratoriami badawczymi zapewnia to ciągły rozwój bazy produktowej oraz coraz to nowe innowacje i rozwiązania przydające się przy opiece nad osobami mającymi problemy ze sprawnością.

To, co wyróżnia produkty firmy Meyra, to najwyższa jakość wykonania, dbałość o najdrobniejsze szczegóły oraz niezawodność. Każde urządzenie jest poddawane rygorystycznym testom, po przejściu których jest dopiero wprowadzane do sprzedaży. Niezwykle istotne jest bezpieczeństwo, osoby niepełnosprawne muszą czuć się cały czas pewnie podczas użytkowania, a sam sprzęt nie może ich w żadnej sytuacji zawieźć. Dlatego do jego budowy wykorzystuje się wysokiej jakości materiały, a sam proces produkcji odbywa się w nowoczesnej fabryce. Do podstawowej oferty firmy należą przede wszystkim różne rodzaje wózków inwalidzkich, zarówno ręcznych jak i elektrycznych. Wózki ręczne dostępne są w kilku różnych rodzajach, począwszy od modeli uniwersalnych, poprzez lekkie, przeznaczone do domowego użytku, aż do modeli pielęgnacyjnych, pozwalających na długie siedzenie. Osoby, które nie chcą rezygnować z przyjemności codziennego życia, mogą skorzystać z wózków aktywnych, niewielkich a jednocześnie zapewniających wysoką zwrotność i manewrowość.

Kolejną grupę produktów Meyra stanowią różne modele wózków elektrycznych. Dzięki tym zaawansowanym technologicznie, nowoczesnym urządzeniom osoby niepełnosprawne mają znacznie większe możliwości poruszania się, niż przy zwykłych wózkach ręcznych. Zasilanie akumulatorowe umożliwia długi czas jazdy, a wygodny w użytkowaniu i niezwykle intuicyjny system sterowania pozwala na obsługę nawet przez osoby mające wysoki stopień niepełnosprawności. Wózki charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi, między innymi dzięki ruchomej osi kół przednich oraz szerokim oponom. Ich konstrukcja zapewnia bardzo szeroki zakres regulacji, dotyczy do zarówno samego siedziska, jak też oparcia oraz wyposażenia dodatkowego. Jeśli chodzi o wyposażenie dodatkowe, to w przypadku wózków Meyra możliwości są naprawdę duże. Do wyboru są między innymi podnóżki, boczki, nadkola, zagłówki czy różne rodzaje siedzeń. Można też zamówić specjalne oświetlenie, stoliki terapeutyczne czy mechanizm dodatkowego sterowania dla osoby towarzyszącej.

Wśród wielu modeli tej firmy wyróżnia się miedzy innymi seria ICHAIR. Dwuczęściowe felgi, szerokie opony odporne na przebicie oraz regulowana twardość zawieszenia zapewniają wysoki komfort w czasie jazdy. Wydajne silniki umożliwiają bezpieczną jazdę z prędkością nawet 6 km/h, a o bezpieczeństwo zadbają szerokie pasy bezpieczeństwa. Seria ta oprócz standardowych modeli obejmuje także wersje pokojowo-terenowe oraz przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Najwyższa jakość wykończenia, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz mnóstwo możliwości konfiguracyjnych sprawiają, że takie wózki idealnie sprawdzają się zarówno w prywatnych domach, jak też zakładach opiekuńczych i domach opieki. Meyra oferuje też szeroka gamę wózków elektrycznych w formie skuterów (skuter elektryczny dla niepełnosprawnych). Pozwalają one na wygodne poruszanie się nawet na większe odległości, zapewniając przy tym komfort i bezpieczeństwo. Sterowanie odbywa się przy pomocy wygodnego panelu, a urządzenia posiadają w standardowym wyposażeniu lusterka oraz koszyki na zakupy.

Wózek inwalidzki elektryczny Meyra

Osoby niepełnosprawne bardzo dosadnie zdają sobie sprawę ze swoich niedociągnięć, dlatego bardzo często zdarza się, że nie chcą przyjąć pomocy od innych ludzi. Samodzielność wymaga jednak użycia konkretnych produktów. Jednym z nich jest wózek inwalidzki elektryczny terenowy Meyra. Marka ta oferuje fantastyczne wózki, które dają osobom niepełnosprawnym możliwość samodzielnego radzenia sobie z odległością. Z pewnością przy pomocy takiego wózka dojedzie ona dalej, aniżeli w przypadku wózka napędzanego ręcznie.

Wózki inwalidzkie elektryczne Meyra

Jeśli chcesz, aby Twoi podopieczni jeździli na dobrych jakościowo wózkach, postaw koniecznie na wózki inwalidzkie elektryczne Meyra. Takie pojazdy dadzą sporo swobody osobie niepełnosprawnej głównie dlatego, że są elektryczne. Napęd oraz znajdująca się pod ręką kierownica to klucz do samodzielności, której osoby dorosłe tak potrzebują, mimo swoich dysfunkcji i braku możliwości poruszania się o własnych siłach. Tego typu wózek inwalidzki elektryczny z joystickiem pozwoli wyjść na spacer bez opiekuna, przejechać się kawałek do sąsiada czy wyjść na spotkanie do najbliższej kawiarni.