Fotele geriatryczne dla osób starszych

Osoby starsze, niedołężne z powodu wieku czy postępujących schorzeń potrzebują udogodnień, które ułatwią im codzienne funkcjonowanie. Często zdarza się, że osoba w podeszłym wieku, zdana na pomoc i opiekę najbliższej rodziny, przez większość czasu jest przykuta do łóżka lub w najlepszym wypadku snuje się po domu, nie mogąc znaleźć sobie miejsca. Nie jest w stanie długo siedzieć, leżenie powoduje bolesne otarcia i odparzenia, a przemieszczanie się sprawia coraz większe trudności. W takich przypadkach warto pomyśleć o wyposażeniu domu czy mieszkania seniora w sprzęt i meble wspomagające jego samodzielne funkcjonowanie. Do jednych z bardziej funkcjonalnych sprzętów w tym zakresie należą fotele geriatryczne.

Fotele geriatryczne to nowoczesne połączenie funkcjonalnych mebli ze sprzętem służącym aktywnej rehabilitacji. Nie tylko wydatnie poprawiają komfort wypoczynku w pozycji siedzącej, ale umożliwiają samodzielne wstawanie oraz zmienianie pozycji – nawet do leżącej. Doskonale wyprofilowane siedziska, obicia z przyjaznych dla skóry i trwałych materiałów sprawiają, że senior może przebywać w fotelu długie godziny. W razie potrzeby fotel daje się płynnie regulować, umożliwiając zarówno wygodne oglądanie telewizji albo czytanie, jak również drzemkę bez konieczności przenoszenia się na łóżko. Fotel geriatryczny ustawiony w pogodny dzień w ogrodzie czy na tarasie sprawi, że senior spędzi czas komfortowo, bez konieczności ciągłego wzywania bliskich.

Fotele geriatryczne oferowane w naszym sklepie to nowoczesne i funkcjonalne meble wyposażone w niezawodne i trwałe mechanizmy regulacyjne. Są zaprojektowane w taki sposób, że równocześnie z odchylaniem oparcia do tyłu następuje podniesienie podnóżka. Dzięki temu fotel przekształca się w komfortową kozetkę bez najmniejszego wysiłku ze strony osoby obsługującej go. Jednocześnie, po powrocie do pozycji wyjściowej fotele umożliwiają lekkie wychylenie oparcia do przodu, znacznie ułatwiając wstawanie. Opcjonalnie fotele mogą być wyposażone w niewielkie kółka ułatwiające przestawienie fotela w dogodne miejsce. Dostępne są tacki, regulowane podłokietniki oraz inne akcesoria zwiększające komfort użytkowania.

Wyświetlanie wszystkich 3 wyników