Wózki inwalidzkie elektryczne

Elektryczne wózki inwalidzkie są postrzegane jako kategoria sprzętu dla wymagających i jednocześnie dysponujących zasobnym portfelem użytkowników. Tymczasem ani jedno ani drugie nie do końca jest prawdą. Rzeczywiście, w dużej mierze wózki elektryczne są bardziej zaawansowane technicznie i konstrukcyjnie niż tradycyjne wózki ręczne. Przeważnie oferują duże możliwości użytkowe i ruchowe. W wielu przypadkach napęd elektryczny wózka i możliwość sterowania za pomocą przysłowiowego „jednego palca” są koniecznością wobec znacznego niedowładu użytkownika. Zakup wózka elektrycznego nie jest wówczas przywilejem ale jedynym rozwiązaniem dającym możliwość poprawy komfortu życia. Również ceny nie są już tak wyśrubowane.Obecnie bez problemu można już znaleźć dobrej klasy wózki elektryczne w cenie zbliżonej do komfortowych wózków ręcznych. Dobry wózek inwalidzki elektryczny terenowy znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Zobacz też: skuter elektryczny dla niepełnosprawnych

wózek inwalidzki z napędem elektrycznymWózki elektryczne są napędzane za pomocą akumulatorów i sterowane najczęściej za pomocą joysticka,  pilota albo panelu na podłokietniku. Z tego powodu ich konstrukcja bazuje na znacznie mniejszych kołach jezdnych, zaopatrzonych w solidne opony oraz amortyzatory gwarantujące wysoki komfort jazdy również w terenie. Jednostka napędowa jest zwykle zlokalizowana pod siedziskiem lub tuż pod oparciem. Wózki inwalidzkie napędzane elektrycznie (np. wózki inwalidzkie elektryczne mobilex) dają bardzo szerokie możliwości personalizacji pod kątem potrzeb chorego. Nie tylko dają się wygodnie ustawiać w trakcie użytkowania, ale umożliwiają zastosowanie szeregu akcesoriów dodatkowych, przydatnych szczególnie w terenie.

Sklep pokonaj-bariery.pl oferuje wózki elektryczne znanych i renomowanych producentów. Są to wyjątkowo bezpieczne i niezawodne modele, posiadające wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty. W naszej ofercie znajdą Państwo kompaktowe i lekkie wózki pokojowe oraz wózki uniwersalne – umożliwiające pokonywanie drobnych przeszkód w terenie. Posiadamy również wózki typowo terenowe – solidne i stabilne konstrukcje na masywnych kołach, wyposażone w pojemne akumulatory i system udogodnień sprzyjających dłuższej jeździe w różnych warunkach. Osobne kategorie zawierają elektryczne wózki dziecięce oraz skutery.

Poznajcie naszą ofertę na wózki elektryczne dla inwalidów!

Poznaj wszystkie nasze produkty – w tym również: