Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Podnośniki pacjenta (w tym sito)

Codzienna opieka nad pacjentami z ograniczoną motoryką to wyczerpujące i czasochłonne zajęcie. Stanowi uciążliwość dla pacjenta, który jest zdany na pomoc – czasem, mimo szczerych chęci, nieudolną. Narażony jest na niekomfortowe, a czasem wręcz uwłaczające jego godności traktowanie.  Równie dotkliwie odczuwają dyskomfort z tym związany sami opiekunowie. Ich codzienne zmagania nie tylko mogą stać się powodem niezamierzonego dyskomfortu dla podopiecznego, ale ich samych narażają na kontuzje, z poważnymi urazami kręgosłupa włącznie. Uniwersalnym rozwiązaniem są w takich przypadkach różnego typu podnośniki pacjenta. Ich zadaniem jest odciążenie opiekunów w codziennych czynnościach oraz poprawienie komfortu osoby niedołężnej.

Większość podnośników jest oparta na podobnych schematach konstrukcyjnych i rozwiązaniach projektowych. Przeważnie są to stabilne, ale stosunkowo lekkie konstrukcje. Sterowane za pomocą prostego w obsłudze pilota, wyposażone w manualne sterowanie awaryjne, sygnalizator rozładowania akumulatora i różne rodzaje nosideł, dopasowywanych do potrzeb pacjenta. Podnośniki pacjenta mają za zadanie pomóc w przesadzaniu i przenoszeniu pacjentów, ale wiele pełni dodatkowo funkcję pionizatora. Dzięki takiemu uniwersalnemu połączeniu dwóch najważniejszych funkcji, stają się nieocenionymi pomocnikami w opiece nad niepełnosprawnymi pacjentami. Wspomagają opiekunów we wszelkich codziennych czynnościach wykonywanych przy chorym – przebieranie, toaleta, transport na wózek lub fotel, do i z łóżka, do toalety itd. Jednocześnie wydatnie przyczyniają się do aktywizacji pacjenta, czyniąc tym samym rehabilitację bardziej efektywną. Możliwość pionizowania pozwala na systematyczne wzmacnianie mięśni i stawów, poprawia krążenie i – przede wszystkim – pozytywnie wpływa na stan psychiczny pacjenta.

Nasz sklep posiada kilka modeli podnośników, w tym model SITO – bardzo popularny, funkcjonalny i niezawodny. Do wyboru są różne siedziska lub pasy transportowe, dobierane indywidualnie do pacjenta.