Podnośniki pacjenta (w tym sito)

Podnośnik pacjenta (w tym SITO) – bezpieczna i skuteczna opieka

Codzienna opieka nad pacjentami z ograniczoną motoryką to wyczerpujące i czasochłonne zajęcie. Stanowi uciążliwość dla pacjenta, który jest zdany na pomoc – czasem, mimo szczerych chęci, nieudolną. Narażony jest na niekomfortowe, a czasem wręcz uwłaczające jego godności traktowanie.  Równie dotkliwie odczuwają dyskomfort z tym związany sami opiekunowie. Ich codzienne zmagania nie tylko mogą stać się powodem niezamierzonego dyskomfortu dla podopiecznego, ale ich samych narażają na kontuzje, z poważnymi urazami kręgosłupa włącznie. Uniwersalnym rozwiązaniem są w takich przypadkach różnego typu podnośniki pacjenta. Ich zadaniem jest odciążenie opiekunów w codziennych czynnościach oraz poprawienie komfortu osoby niedołężnej.

Oczywiście, podnośniki powinny mieć określone parametry i możliwości, aby pomóc w opiece nad pacjentem. Podnośnik pacjenta to jednak niezbędny sprzęt – zarówno w warunkach typowo szpitalnych czy pielęgniarskich, jak i przy opiece nad leżącą osobą w domu (np. w przypadku trwałej i poważnej niepełnosprawności). Ma niewątpliwe zalety, które doceniło już tysiące użytkowników wymagających pomocy przy opiece.

Jak działa podnośnik pacjenta tego typu?

O ile w przypadku zawodowych pielęgniarek czy lekarzy, zasada działania podnośników pacjenta opartych na pasach bezpieczeństwa opinanych wokół osoby podnoszonej jest znana, to niektórzy użytkownicy prywatni nie mają zaufania do sprzętów tego typu. Boją się, że osoba na sicie spadnie, wyrwie się z uchwytu i doprowadzi to do tragedii. Warto więc wytłumaczyć, jak funkcjonują oferowane przez nas podnośniki pacjenta i dlaczego są one bardzo bezpieczne.

Szeroki asortyment i pomoc w wyborze podnośników pacjenta

Większość podnośników jest oparta na podobnych schematach konstrukcyjnych i rozwiązaniach projektowych. Przeważnie są to stabilne, ale stosunkowo lekkie konstrukcje. Sterowane za pomocą prostego w obsłudze pilota, wyposażone w manualne sterowanie awaryjne, sygnalizator rozładowania akumulatora i różne rodzaje nosideł, dopasowywanych do potrzeb pacjenta. Podnośniki pacjenta mają za zadanie pomóc w przesadzaniu i przenoszeniu pacjentów, ale wiele pełni dodatkowo funkcję pionizatora. Dzięki takiemu uniwersalnemu połączeniu dwóch najważniejszych funkcji, stają się nieocenionymi pomocnikami w opiece nad niepełnosprawnymi pacjentami. Wspomagają opiekunów we wszelkich codziennych czynnościach wykonywanych przy chorym – przebieranie, toaleta, transport na wózek lub fotel, do i z łóżka, do toalety itd. Jednocześnie wydatnie przyczyniają się do aktywizacji pacjenta, czyniąc tym samym rehabilitację bardziej efektywną. Możliwość pionizowania pozwala na systematyczne wzmacnianie mięśni i stawów, poprawia krążenie i – przede wszystkim – pozytywnie wpływa na stan psychiczny pacjenta.

Nasz sklep posiada kilka modeli podnośników, w tym model SITO – bardzo popularny, funkcjonalny i niezawodny. Do wyboru są różne siedziska lub pasy transportowe, dobierane indywidualnie do pacjenta.

Nasze doświadczenie pomoże w doborze odpowiedniego sprzętu, na każdą kieszeń i do danych potrzeb. Wszystkie nasze produkty są certyfikowane i sprawdzone, a ich jakość nie budzi żadnych wątpliwości. Wytłumaczymy również krok po kroku na czym polega użytkowanie takich podnośników. Zachęcamy do kontaktu już teraz – im szybciej zainwestujesz w podnośnik, tym bardziej zaoszczędzisz na swoim zdrowiu i ograniczysz ryzyko upadku pacjenta, którym się opiekujesz.

 

Wyświetlanie wszystkich 3 wyników