Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Windy schodowe

Przestrzeń publiczna od wielu lat jest coraz lepiej przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Również domy i mieszkania stają się miejscem, gdzie osoby o ograniczonej zdolności ruchowej mogą się coraz swobodniej przemieszczać. Rosnąca świadomość społeczna i dostępność nowoczesnych urządzeń wspomagających transport osób niepełnosprawnych znacznie ułatwia postęp w tej dziedzinie. Coraz liczniejsze windy schodowe dla osób niepełnosprawnych, pojawiające się przy  okazji remontów i modernizacji budynków sprawiają, że hasło „życie bez barier” zaczyna nabierać właściwego znaczenia.

Dewizą naszego sklepu jest umiejętne dopasowanie rozwiązań konstrukcyjnych do potrzeb oraz możliwości finansowych klienta. Równie ważne jest jak najlepsze zaadaptowanie dostępnej przestrzeni – w taki sposób, żeby zapewnić komfort przemieszczania się wszystkim potencjalnym użytkownikom. W ofercie sklepu znajdują się windy schodowe uznanych producentów, które spełnią oczekiwania zarówno osób prywatnych jak i klientów instytucjonalnych.

Zależnie od możliwości adaptacji przestrzeni, do wyboru jest kilka rozwiązań konstrukcyjnych w tym zakresie. Najbardziej uniwersalnym i komfortowym rozwiązaniem są podnośniki pionowe oraz mniej kosztowne platformy schodowe. Na rynku dostępne są modele różniące się sposobami mocowania i rodzajem napędu oraz udźwigiem. Zarówno podnośniki jak i platformy nadają się do transportu wózków inwalidzkich, dlatego doskonale sprawdzają się w budynkach użyteczności publicznej, gdzie potrzebne są rozwiązania uniwersalne.

W miejscach, gdzie zaawansowane windy schodowe nie mieszczą się z uwagi na swoją konstrukcję, popularnym rozwiązaniem stają się nowoczesne krzesełka schodowe. Te ostatnie są szczególnie cenione jako rozwiązanie funkcjonujące w domach prywatnych. Zabierają najmniej miejsca i są stosunkowo tanie w porównaniu do pozostałych urządzeń. W większości przypadków nie obsługują wózków inwalidzkich – jednak konstrukcja pozwala na przesiadanie się z wózka na krzesełko schodowe. Szczególnie polecane są do transportu osób starszych i z niewielką dysfunkcją narządu ruchu.