Krzesełka schodowe

Krzesełka schodowe – nazywane również windami krzesełkowymi, to kompaktowe i lekkie urządzenia przeznaczone do przemieszczania się wzdłuż biegów schodowych. Zostały zaprojektowane do transportu pomiędzy kondygnacjami w przestrzeniach wąskich schodów i korytarza. Są polecane szczególnie dla osób starszych oraz niepełnosprawnych z niewielkimi dysfunkcjami narządów ruchu. Ich montaż jest prosty i bezproblemowy, dzięki czemu szybko można zacząć użytkowanie. Nie wymagają przeróbek ani pozwoleń budowlanych, a obsługa jest nieskomplikowana i nie wymaga pomocy opiekuna. W czasie przestoju, krzesełko schodowe można złożyć, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca i dyskretnie wkomponowuje się w przestrzeń.

Krzesło schodowe to stosunkowo tanie rozwiązanie, sprawdzają się w domach prywatnych, gdzie zamieszkuje senior lub osoba częściowo niepełnosprawna ruchowo. Mają mniejszy zakres zastosowań niż platformy schodowe, bowiem nie nadają się do transportu na wózku inwalidzkim. Jednak w określonych okolicznościach stają się rozwiązaniem najlepszym. Osoby starsze oraz poruszające się samodzielnie w ograniczonym zakresie, z pewnością docenią możliwość szybkiego i niekłopotliwego przemieszczania się pomiędzy kondygnacjami własnego domu. Również ośrodki dla seniorów i domy opieki są miejscem właściwym do montażu takich właśnie transporterów.

Krzesełka schodowe oferowane w naszym sklepie stanowią przegląd najbardziej popularnych i polecanych modeli. Oferujemy krzesełka schodowe wewnętrzne i zewnętrzne. W asortymencie znajdują się wyłącznie urządzenia renomowanych firm, posiadające wszelkie niezbędne zabezpieczenia oraz atesty. Krzesełka montowane na torze prostym dostępne są „od ręki”, natomiast zakup krzesełka na tor krzywoliniowy wymaga wstępnych konsultacji projektowych. W sprzedaży mamy również krzesełka używane – wszystkie po przeglądzie i z gwarancją sprawności. Jako urządzenia funkcjonujące we wnętrzu domów mieszkalnych, odznaczają się nie tylko komfortem i bezpieczeństwem użytkowania, ale również nienagannym designem.

Foteliki schodowe

Dla osób niepełnosprawnych ogromną przeszkodą są schody. Nie wszędzie zostały przemyślane i dobrze wykonane podjazdy czy rampy, dlatego niezbędne czasem okazują się foteliki schodowe. Działają one na tej zasadzie, iż posiadają specjalną szynę, która wywozi osobę z dołu na górę i odwrotnie. Jedynym mankamentem w tej sytuacji jest to, że osoba ta musi zejść z wózka inwalidzkiego, jeśli na takim jeździ. Jeśli zaś chodzi o osobę o kulach, wystarczy usiąść na takim foteliku i samodzielnie poruszać się w górę.

Zobacz też: