Fotele rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych

Codzienne funkcjonowanie osób chorych i starszych można znacznie wspomóc sprzęt dla niepełnosprawnych ruchowo oraz dostępne na rynku akcesoria i meble, które ułatwiają wykonywanie określonych czynności. Jedną z kategorii sprzętu pomocniczego tworzą fotele specjalistyczne, wspomagające osoby niepełnosprawne. Zaliczymy tutaj fotele dla dzieci do domu i foteliki samochodowe fotele dla osób starszych – tzw. geriatryczne. Dalej są fotele rehabilitacyjne oraz wszelkiego typu siedziska wspomagające czynności higieniczne, np. siedziska wannowe, krzesło toaletowe, krzesełko prysznicowe, krzesło dla osoby niepełnosprawnej.

Wymienione wyżej sprzęty różnią się między sobą przeznaczeniem i grupą docelowych użytkowników. Jednak wszystkie mają jedną wspólną cechę. Pomagają osobom niepełnosprawnym przyjąć wygodną pozycję siedzącą, która stanowi punkt wyjścia do wykonania kolejnych czynności – czy to samodzielnie czy z pomocą opiekuna. Stabilizują poszczególne odcinki ciała oraz stanowią bezpieczne i solidne podparcie. Często dają się regulować – niektóre w jednym czy dwóch wymiarach, a inne dostosowują się ściśle do bieżących potrzeb użytkownika. Mogą być obsługiwane samodzielnie, np. fotele geriatryczne wyposażone w pilota, lub z pomocą opiekuna.

Nasz sklep posiada bogatą ofertę sprzętu pomocniczego, w tym foteli różnego przeznaczenia. Z uwagi na sposób użytkowania i przeznaczenie tych mebli kategoria jest podzielona tematycznie. Wiele z tych urządzeń sprawdza się doskonale w placówkach opiekuńczych, szpitalach czy domach seniora, gdzie personel jest odpowiedzialny za wielu pacjentów o zróżnicowanych potrzebach. Fotele określonego typu umożliwiają przyspieszenie niektórych czynności, np. sanitarnych i odciążenie kręgosłupa opiekuna. Inne natomiast pozwalają podopiecznym na komfortowe i bezpieczne przebywanie samodzielnie przez pewien czas, tym samym również dając wytchnienie personelowi. Znakomita większość znajdujących się tu urządzeń sprawdzi się również w domu prywatnym, gdzie znajduje się osoba starsza czy niepełnosprawna. W tym przypadku warto postawić na dopasowanie sprzętu do potrzeb użytkownika tak, aby jak najlepiej służył mu w warunkach domowych np. wygodny fotel dla seniora czy dostępny także w naszej ofercie pomocny do łóżka podnośnik dla niepełnosprawnych.

Zobacz także:

Wyświetlanie wszystkich 3 wyników