Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Podnośniki wannowe dla osób niepełnosprawnych

Utrzymywanie higieny i codzienna toaleta w przypadku osób starszych lub niepełnosprawnych ruchowo jest zadaniem trudnym i niebezpiecznym. Wchodzenie i wychodzenie z wanny niesie za sobą ryzyko poślizgnięcia się i upadku, który może skończyć się tragicznie. Dodatkowo, trudność jaką napotykają osoby nie w pełni sprawne powoduje, że czas przewidziany na toaletę wydłuża się niepotrzebnie. Jeśli przy tym potrzebna jest pomoc opiekuna, rodzi to sytuacje krępujące. Rozwiązaniem są lekkie i łatwe w użytkowaniu podnośniki wannowe, które ułatwiają wchodzenie i wychodzenie z wanny. W ten sposób kąpiel staje się czynnością bezpieczną, dużo łatwiejszą i przestaje być uciążliwością, działając relaksująco. Również opiekun ma znacznie ułatwione zadanie, bowiem odpada konieczność podtrzymywania czy dźwigania podopiecznego, stwarzające ryzyko urazu kręgosłupa.

Podnośniki wannowe wyglądem przypominają nieco krzesła do wanny, jednak zasadą ich działania jest nie tylko utrzymanie chorego w pozycji siedzącej. Najważniejsza jest tu możliwość podniesienia siedziska na wysokość brzegów wanny, umożliwiając np. wygodne przesiadanie się z wózka inwalidzkiego na siedzisko. Następnie podnośnik opuszcza się powoli do poziomu dna wanny  gdzie można już swobodnie się myć. Po zakończonej kąpieli krzesełko jest znów podnoszone do górnego poziomu wanny. Za sprawną pracę i lekkość działania odpowiadają akumulatory, które wystarczają zwykle na wykonanie kilkunastu do kilkudziesięciu cykli. Wodoodporny pilot umożliwia samoobsługę kąpiącego się lub pomoc opiekuna. Siedziska są profilowane, wykonane z atestowanych antypoślizgowych materiałów, łatwych do czyszczenia – zwykle wykonane z tworzyw antybakteryjnych.

Nasz sklep posiada specjalistyczne podnośniki wannowe przystosowane do różnych rodzajów wanien. Są to kompaktowe lekkie konstrukcje, łatwe w montażu i demontażu. Po złożeniu nie zajmują dużo miejsca, dlatego doskonale nadają się również do użytku domowego. W opcjach dostępne są nakładki ułatwiające siadanie i schodzenie z krzesełka