Feedback

Tel: 603 527 751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Podnośniki wannowe dla osób niepełnosprawnych

Podnośnik wannowy dla osób niepełnosprawnych – skuteczna pomoc w łazience

Z pewnością wiesz, jak trudno jest funkcjonować osobie niepełnosprawnej w przypadku tak prozaicznych czynności jak kąpiel czy korzystanie z toalety. Podnośnik wannowy z naszej oferty ułatwi funkcjonowanie, pomoże Ci w opiece nad niepełnosprawnym i sprawi, że trudne czynności staną się dużo prostsze.

Podnośnik wannowy pomoże we wstawaniu z wanny po myciu, bez fatygowania osoby trzeciej – dla komfortu psychicznego niepełnosprawnego jest to niezwykle ważne. Niewielki koszt inwestycji w połączeniu z efektami jakie daje sprawi, że podnośnik wannowy dla niepełnosprawnych stanie się nieodłącznym elementem funkcjonowania niepełnosprawnego – w domu czy miejscu, w którym aktualnie przebywa.

Dlaczego w domu osoby niepełnosprawnej powinien być podnośnik wannowy dla niepełnosprawnych? Poznaj zalety podnośników wannowych.

Utrzymywanie higieny i codzienna toaleta w przypadku osób starszych lub niepełnosprawnych ruchowo jest zadaniem trudnym i niebezpiecznym. Wchodzenie i wychodzenie z wanny niesie za sobą ryzyko poślizgnięcia się i upadku, który może skończyć się tragicznie. Dodatkowo, trudność jaką napotykają osoby nie w pełni sprawne powoduje, że czas przewidziany na toaletę wydłuża się niepotrzebnie. Jeśli przy tym potrzebna jest pomoc opiekuna, rodzi to sytuacje krępujące. Rozwiązaniem są lekkie i łatwe w użytkowaniu podnośniki wannowe, które ułatwiają wchodzenie i wychodzenie z wanny. W ten sposób kąpiel staje się czynnością bezpieczną, dużo łatwiejszą i przestaje być uciążliwością, działając relaksująco. Również opiekun ma znacznie ułatwione zadanie, bowiem odpada konieczność podtrzymywania czy dźwigania podopiecznego, stwarzające ryzyko urazu kręgosłupa. Urządzenia takie również ułatwiają wychodzenie z wanny.

Czym są podnośniki wannowe? Poznaj podnośnik do wanny!

Podnośniki wannowe wyglądem przypominają nieco krzesełko na wannę dla niepełnosprawnych, jednak zasadą ich działania jest nie tylko utrzymanie chorego w pozycji siedzącej. Najważniejsza jest tu możliwość podniesienia siedziska na wysokość brzegów wanny, umożliwiając np. wygodne przesiadanie się z wózka inwalidzkiego na siedzisko. Następnie podnośnik opuszcza się powoli do poziomu dna wanny  gdzie można już swobodnie się myć. Po zakończonej kąpieli krzesełko wannowe jest znów podnoszone do górnego poziomu wanny. Za sprawną pracę i lekkość działania odpowiadają akumulatory, które wystarczają zwykle na wykonanie kilkunastu do kilkudziesięciu cykli. Wodoodporny pilot umożliwia samoobsługę kąpiącego się lub pomoc opiekuna. Siedziska są profilowane, wykonane z atestowanych antypoślizgowych materiałów, łatwych do czyszczenia – zwykle wykonane z tworzyw antybakteryjnych. Podnośnik do wanny to bardzo przydatne urządzenie.

Dla kogo jeszcze adresowany jest ten produkt?

Pamiętaj, że podnośniki wannowe powinny być nie tylko domeną domów osób niepełnosprawnym. Są obowiązkowym wyposażeniem w szpitalach, domach opieki czy wszędzie tam, gdzie osoba niepełnosprawna ruchowo będzie wymagała opieki i zachowania pełnej higieny.

Jakie podnośniki wannowe możemy Ci zaoferować?

Posiadamy podnośniki najwyższej klasy, słynące z trwałości i wszechstronności przystosowane do różnych rodzajów wanien. Są to kompaktowe lekkie konstrukcje, łatwe w montażu i demontażu. Po złożeniu nie zajmują dużo miejsca, dlatego doskonale nadają się również do użytku domowego. W opcjach dostępne są nakładki ułatwiające siadanie i schodzenie z krzesełka. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą podnośników wannowych.

Winda do wanny – podnośnik elektryczny wannowy

Kąpanie to jedna z czynności, która sprawia osobom niepełnosprawnym ogromną trudność. Najlepszym wyborem jest prysznic, jednak nie każdy ma tak wyposażoną łazienkę. Jeśli jest w niej wanna, koniecznością może okazać się winda do wanny podnośnik elektryczny wannowy. Podnośnik elektryczny wannowy (wanna dla niepełnosprawnych z podnośnikiem) to świetne rozwiązanie, które konstrukcją nawiązuje do tradycyjnego podnośnika i pionizatora. Podnośnik swoją budową może również przypominać nieco specjalne krzesła, których zadaniem jest usytuowanie osoby niepełnosprawnej w wannie i pozwolenie na spokojne umycie się.

Wyświetlanie jednego wyniku