Rowery rehabilitacyjne trójkołowe dla dorosłych

Jazda na rowerze jest doskonałym sposobem na poprawę kondycji i wydolności organizmu, podniesienie odporności oraz odstresowanie się. Niezależnie od tego, czy na rower wsiada osoba niepełnosprawna, starsza czy w pełni zdrowa, przyjemność i pożytek z jazdy może być taki sam. Rzecz jasna, w przypadku osób niepełnosprawnych potrzebny jest odpowiednio przystosowany rower rehabilitacyjny. Niezależnie od stopnia i rodzaju niepełnosprawności, znakomita większość może jeździć na rowerze. Obecnie nie ma już problemu ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie modelu. Na rynku oferowane są rowery dla dorosłych, dla młodzieży i rowery dziecięce.

W większości rowery dla niepełnosprawnych osób mają konstrukcję opartą na jednym przednim kole z napędem oraz dwóch ustawionych równolegle w osi tylnej. Takie rozmieszczenie kół gwarantuje stabilność roweru podczas postoju i umożliwia osobie mniej sprawnej bezpieczne wejście i zejście. Konstrukcje podstawowe są wykonane ze stali, jednak dostępne są również modele aluminiowe czy z włókien węglowych. Rowery dla dorosłych ważą około 20-30 kg i niestety zajmują więcej miejsca niż tradycyjne jednoślady.

Na szczęście to jedyna wada tych sprzętów. Do zalet natomiast bez wątpienia zalicza się możliwość dopasowania modelu oraz wyposażenia do potrzeb użytkownika. Zależnie od schorzenia czy stopnia niepełnosprawności można skonfigurować rower tak, żeby nie męczył, dając wyłącznie radość z jazdy. Możliwości rehabilitacyjne dobrze dobranego roweru są niemal nieograniczone. Przede wszystkim rower wymusza aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, dając przy tym dużą niezależność i poczucie samodzielności. Większość modeli w standardzie lub opcjonalnie jest wyposażona w duże koszyki zakupowe umieszczone pomiędzy tylnymi kołami. Dzięki temu codzienne zakupy czy wypady rekreacyjne nie stanowią problemu. Umiarkowany wysiłek pobudza krążenie, poprawia nastrój i działa jak najlepszy terapeuta.

Nasz sklep oferuje trójkołowe rowery dla dorosłych przeznaczone głównie dla osób z zaburzeniami równowagi oraz ograniczeniami ruchowymi. To popularne i sprawdzone modele wykonane z wysokiej jakości materiałów. Są stabilne i trwałe, gwarantują bezpieczną i komfortową jazdę. W ofercie dostępna także kategoria rower rehabilitacyjny dla dzieci, w której znajdują się rowery poprawiające koordynacje ruchowe Twojego dziecka.

Wyświetlanie wszystkich 2 wyników