Schodołazy – informacje i ceny

Schodołaz jest dla osób z niepełnosprawnością innowacyjnym sposobem na przełamywanie barier architektonicznych, takich jak schody. Takie elementy konstrukcyjne znacznie utrudniają życie osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim czy o kulach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na schodołazy różnego typu, które usprawnią przemieszczenie pacjenta w wielu sytuacjach!

Schodołaz – co to takiego?

Elektryczny schodołaz dla osób z niepełnosprawnościami obejmującymi narząd ruchu to wyjątkowo potrzebne urządzenie, które znajduje zastosowanie tak w domach prywatnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej.

Na całym świecie schodołaz przeznaczony jest przede wszystkim do użytku w obiektach, gdzie nie ma zainstalowanej windy lub rampy dla wózka inwalidzkiego. Jest kompaktowym urządzeniem, które ułatwia obsługę transportu osób niepełnosprawnych na wyższe kondygnacje budynku.

Sprzęt takiego rodzaju przeznaczony jest do sprawnego pokonywania każdej postaci schodów. Doskonale sprawi się zatem nawet na wąskiej przestrzeni i, co bardzo istotne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ułatwi przemieszczenie pacjenta także na stromych schodach. Dostępność w różnych obiektach takich urządzeń jak schodołazy gąsienicowe czy też schodołazy kroczące w znacznym stopniu przyczynia się do likwidacji barier architektonicznych. To również wyraz troski o komfort i bezpieczeństwo ludzi, bez dyskryminacji osób na wózkach inwalidzkich.

W naszej ofercie znajdziecie schodołazy używane oraz nowe, w tym kroczące, jak i gąsienicowe. Wszystkie mają odpowiednie certyfikaty i pomogą w życiu osobom poruszającym się na wózkach.

Zobacz też:

Schodołaz, czyli funkcjonalne rozwiązanie dla komfortu osób niepełnosprawnych

Koszt likwidacji bariery architektonicznej, takiej jak podwyższenia czy schody może być naprawdę duży i nie zawsze istnieje możliwość wykonania niezbędnych prac modernizacyjnych czy budowlanych. Dla osób niepełnosprawnych schodołazy są w takim przypadku jedyną możliwością bezpiecznego korzystania z obiektów publicznych, czy niekiedy nawet z klatek schodowych wewnątrz budynków, w których mieszkają.

Obsługa schodołazu jest stosunkowo prosta, chociaż zazwyczaj wymaga obecności drugiej osoby. Urządzenie może być wyposażone w specjalne krzesełko służące do transportowania osób. Dostępne są także modele, do których można podpiąć wózek inwalidzki, dzięki czemu nie jest konieczne przenoszenie pacjenta. Ma to duże znaczenie w sytuacji, gdy czynności ruchowe użytkownika są znacznie ograniczone. Odpowiednio dobrane urządzenie ułatwi przemieszczenie pacjenta w praktycznie każdym miejscu.

Ile kosztuje schodołaz?

Cena urządzenia przeznaczonego do bezpiecznego transportu osób niepełnosprawnych, których swoboda jest często ograniczana przez z pozoru niewielkie bariery architektoniczne waha się od kilkunastu tysięcy złotych wzwyż.

Nieco tańsze mogą okazać się używane schodołazy kroczące czy gąsienicowe. Nadal pozostają one technologią usprawniającą życie osób z niepełnosprawnościami i chociaż mogą być nieco starsze czy być wyposażone w mniejszą ilość udogodnień, ciągle pozostają odciążeniem fizycznym i wsparciem także dla opiekuna. Komponenty używane przy produkcji schodołazów i solidne konstrukcje takiego sprzętu sprawiają, że mogą być używane przez wiele lat.

Schodołazy – cena szybko się zwraca!

Choć z pozoru ceny schodołazów są wysokie i zakup urządzenia wydaje się ogromnym wydatkiem, to jednak możliwość używania ich przez długi czas oraz niwelowanie za ich pomocą utrudnień w codziennym funkcjonowaniu jest nie do przecenienia.

Osoby poruszające się na wózku inwalidzkim zyskują komfort, a ich opiekunowie pewność, że dysponują kompaktowym urządzeniem specjalnie zaadaptowanym do wyjątkowych potrzeb.

Schodołaz przyda się gdy:

  • schody utrudniają komunikację osoby niepełnosprawnej w domu,
  • osoba z niepełnosprawnością mieszka w bloku bez windy i ma przez to uniemożliwione poruszanie się wózkiem inwalidzkim po schodach,
  • wózek dla osoby niepełnosprawnej ciężko wnieść nawet po małych schodach z powodu budowy klatki schodowej i na jej ciasnych zakrętach,
  • osoba trzecia nie może pomóc przy wniesieniu wózka na jakąkolwiek kondygnację (dotyczy schodołazów samoobsługowych).

W naszej ofercie mamy zarówno schodołazy gąsienicowe jak i schodołazy kroczące dla klientów indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych planujących wprowadzenie zmian w przypadku, gdy dotychczasowy transport osób był utrudniony, nasz schodołaz transportowy, sprawdzi się idealnie. Zapewniamy dostęp do różnego rodzaju schodołazów. Nasze transportery schodowe spełniają wszystkie normy jakościowe.

Schodołaz Kroczący

Schodołazy kroczące to jeden z dwóch rodzajów transporterów dostępnych na rynku. Produkowane są w wersji z możliwością podpięcia do nich każdego konkretnego modelu wózka, jak i z samodzielnym siedziskiem. Urządzenie wyposażone jest w dwa koła poruszające się dzięki mechanizmowi kroczącemu.

Wózek inwalidzki na schody

Pokonanie schodów dla osób z dysfunkcjami, poruszającymi się na wózku jest nie lada wyzwaniem. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach powstało wiele ciekawych wynalazków. Przykładem tego jest wózek inwalidzki na schody, inaczej nazywany schodołazem. Idealnie sprawdza się w miejscach, gdzie nie ma zainstalowanej windy, ponieważ nie ma takiej możliwości. Pozwala szybko i sprawnie pokonać schody, które często przerażają osoby poruszające się na wózku. Taki schodołaz oraz podjazdy dla niepełnosprawnych i inne możesz zakupić w naszym sklepie!

Schodołaz

Schodołaz to urządzenie, które pozwala osobom niepełnosprawnym wchodzić po schodach. Schodołaz najczęściej składa się z platformy przymocowanej do szczytu schodów oraz poręczy. Użytkownik wchodzi na platformę, a następnie, jeśli to konieczne, podciąga się za pomocą poręczy. Są też dostępne także urządzenia tego typu, które są mobilne. Można ich użyć w konkretnym momencie, gdy zachodzi taka potrzeba. Schodołaz dla osób niepełnosprawnych ułatwia codzienne życie.

Schodołaz dla niepełnosprawnych

Schodołaz dla niepełnosprawnych to niezbędne urządzenie dla tych, którzy nie potrafią samodzielnie wchodzić lub schodzić po schodach, a przydaje się szczególnie tam, gdzie nie przewidziano w projekcie udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Wszelkie schody czy strome podejścia to problem, w którego rozwiązaniu pomagają przenośne schodołazy.

Schodołaz został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu dostępności schodów osobom niepełnosprawnym. Może być używany przez osoby ze wszystkimi rodzajami niepełnosprawności, w tym paraplegiką, czterokończynową, rozszczepem kręgosłupa, porażeniem mózgowym, dystrofią mięśniową, stwardnieniem rozsianym i innymi schorzeniami.

Schodołaz elektryczny

Schodołaz to urządzenie ułatwiające poruszanie się po schodach osobom z poważnymi niepełnosprawnościami fizycznymi. Schodołaz został zaprojektowany tak, aby użytkownik mógł poruszać sie wygodnie po schodach siedząc na swoim wózku.

W przeszłości wchodzenie po schodach było żmudnym procesem dla osób niepełnosprawnych. Wraz z wprowadzeniem elektrycznych schodołazów, jest to nie tylko łatwiejsze, ale i bezpieczniejsze. Schodołaz elektryczny służy do ułatwiania poruszania się po schodach w górę i w dół.

W przeszłości osoby niepełnosprawne musiały korzystać z windy, choć nie w każdym miejscu takie windy były dostępne. W przypadku ich braku pojawiała się duża trudność, której niełatwo zaradzić, szczególnie samodzielnie. Obecnie dostępne są przenośne schodołazy, które można zainstalować na schodach, dzięki czemu wózki inwalidzkie mogą z łatwością przemieszczać się po nich. Schodołazy te są na tyle niewielkie, że można je łatwo przewieźć w bagażniku samochodu, aby wykorzystać wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.

Schodołaz krzesełkowy

Schodołaz krzesełkowy ma siedzisko, oparcie i podłokietniki, które można dopasować do potrzeb użytkownika. Posiada również zagłówek i uchwyt dla łatwej obsługi. Krzesło jest dostarczane z torbą do przenoszenia ułatwiającą transport. Sprzęt wykonany z trwałych materiałów.

Każdy nasz schodołaz jest specjalnie zaprojektowany dla osób niepełnosprawnych. Sprzęt ten został zaprojektowany, aby ułatwić życie osobom niepełnosprawnym. Jest to schodołaz, który można złożyć, ale ma wbudowany wózek inwalidzki dla wygody osoby korzystającej z urządzenia. Krzesło składa się na szczycie schodów, dzięki czemu można bez problemu zjechać po schodach. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które mają trudności ze schodzeniem, a także dla tych, którzy mają problemy z wchodzeniem po schodach z powodu niepełnosprawności lub wieku.

Schodołaz ręczny

Schodołaz może być używany przez osobę niepełnosprawną. Schodołaz składa się z dwóch części: ramy i jednostki napędowej. Rama zwykle składa się z dwóch równoległych rur stalowych, które są połączone u góry za pomocą nasadki, do której montowana jest jednostka napędowa. Jednostka napędowa to zwykle napędzane silnikiem koło, które porusza się na szczycie każdego stopnia po jednej stronie schodów, z łańcuchem napędzającym pas z niekończącą się pętlą, na którym na każdym stopniu znajdują się koła zębate.

Schodołaz na wózek inwalidzki

Schodołaz osobowy to urządzenie, które umożliwia osobom mającym problemy z poruszaniem się wchodzenie i schodzenie po schodach. Z pomocą schodołazu osoby na wózkach inwalidzkich mogą bez problemu dostać się na piętra budynku, co jest ważne, bo nie wszystkie budynki są obecnie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć stresu związanego z niemożnością pokonania stromych schodów. Schodołazy elektryczne sprawiają, że poruszanie się po mieście nie jest już problemem.

Jeśli chodzi o nowe schodołazy ceny są dość wysokie, jednak można zdecydować się na używany schodołaz dla niepełnosprawnych. cena w takim wypadku będzie dużo niższa. Dostępne są także do wypożyczenia schodołazy dla niepełnosprawnych. Ceny tego rozwiązania są przystępne.

Schodołaz inwalidzki

Schodołaz z wózkiem inwalidzkim dla osób niepełnosprawnych daje szansę na poruszanie się bez przeszkód nawet tam, gdzie znajdują się strome czy wysokie schody. To urządzenie może być używane przez każdego, kto ma trudności ze wchodzeniem, na przykład po operacji kolana lub artretyzmie. Jest to również rozwiązanie dla osób, które nie mogą chodzić samodzielnie. Wraz z rozwojem technologii jesteśmy w stanie tworzyć nowe produkty, które mogą pomóc potrzebującym. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na te produkty powstał szereg pomysłów, jak ułatwić codzienne życie osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim lub mających problemy z chodzeniem. Oferowane przez nas produkty są wysokiej jakości, można przewozić je w bagażniku samochodu, aby użyć wtedy, gdy tylko będą potrzebne. Polecamy nasze schodołazy dla osób niepełnosprawnych. Chcesz kupić schodołaz elektryczny? Cena u nas pozytywnie Cię zaskoczy.

Schodołazy cena

Schodołaz osobowy to urządzenie, które mocuje się do schodów, dzięki czemu umożliwia osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim wchodzenie po schodach. Schodołazy osobowe składają się z platformy z dwoma uchwytami, która porusza się w górę i w dół po zestawie szyn.

Maszynę można wykorzystać na różne sposoby. Jest ułatwieniem dla osób, które nie są w stanie chodzić lub mają trudności z chodzeniem. Schodołaz zapewnia łatwy sposób wchodzenia po schodach bez pomocy innych. Dla tych, którzy właśnie przeszły operację lub cierpią na artretyzm i inne problemy ze stawami, wchodzenie po schodach jest bolesne i trudne. Schodołaz zapewnia im alternatywę dla samodzielnego, trudnego najczęściej i żmudneg wchodzenia po schodach w domu lub budynku biurowym. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, korzystając z tych urządzeń, mogą cieszyć się samodzielnością i nie martwić się o to, że nie będą mogły dostać się w jakieś miejsce.

Schodołaz to wyjątkowe urządzenie, które pomaga osobom o ograniczonej sprawności ruchowej wspinać się po schodach. Posiada siedzisko przymocowane do dolnej części zestawu stopni, które ma kółka i można je przesuwać w górę lub w dół, w zależności od potrzeb. Schodołaz to świetne narzędzie dla osób, które mają trudności z poruszaniem się i potrzebują pomocy we wchodzeniu po schodach. Są również pomocne dla osób, które mają ograniczoną mobilność lub wracają do zdrowia po operacji. Polecamy nasze schodołazy dla niepełnosprawnych. Interesuje Cię schodołaz? Cena dostępna na naszej stronie.

Wózek inwalidzki do jazdy po schodach

W ofercie naszego wyjątkowego sklepu znajdziesz fantastyczne rozwiązania, które ułatwiają pokonywanie różnicy poziomów, w tym schodów. Są one przydatne tam, gdzie nie pomyślano wcześniej o windzie, a obecnie nie ma jej jak zamontować. Wózek inwalidzki do jazdy po schodach to rewelacyjny sprzęt dla osób z dysfunkcjami fizycznymi. Mobilność takich osób jest znacznie utrudniona, dlatego też powstają ciekawe rozwiązania przywracające ludziom radość z życia. Koniecznie z takiego skorzystaj, jeśli musisz rozwiązać problem w domu czy w instytucji publicznej.

Wózek inwalidzki na schody

Osoba niepełnosprawna przed schodami zawsze drży i zastanawia się, jak je pokonać. Niestety, nie wszędzie mamy szczęście natrafić na windy czy rampy, dlatego warto chociażby do gotowych elementów budynku dołożyć urządzenia, które znacznie ułatwią poruszanie się osób niepełnosprawnych. Przykładem tego jest specjalny wózek inwalidzki na schody, nazywany inaczej schodołazem. Pozwala szybko i bezproblemowo pokonać schody osobie niepełnosprawnej czy takiej, dla której chodzenie po schodach jest już dużym wyzwaniem przez wzgląd na zmęczone kości.

Schodołaz LG 2020

 LG 2020

Nowoczesny schodołaz kroczący, dzięki któremu można zapewnić sobie pełną swobodę i wygodę poruszania się. Idealne rozwiązanie, by móc poruszać się po schodach w obu kierunkach. To połączenie solidnego wykonania i nowoczesnego wyposażenia.

15.600,00zł

Schodołaz LG 2030

LG 2030

Wygodny i komfortowy zamieniamy na Bezpieczny i wygodny, który każdemu zapewni swobodne poruszanie się po schodach. Dzięki temu urządzeniu można bez problemu pokonywać schody w górę czy w dół. Jednocześnie nie jest to ciężkie urządzenie, co zapewnia łatwy i komfortowy transport.

18.000,00zł

Schodołaz Sano Liftkar PT-S

Sano Liftkar PT-S

Bezpieczny i swobodny sposób poruszania się dla osób niepełnosprawnych. Nowoczesne mechanizmy i komfort to najważniejsze zalety tego modelu. Wysoka jakość wykonania sprawia, że jednocześnie jest to solidne i trwałe urządzenie.

16.500,00zł

Schodołazy Sano Liftkar UNI

Sano Liftkar UNI

Uniwersalny i praktyczny model, którym można się poruszać niemal po każdych schodach. Urządzenie jest lekkie, dzięki czemu transport jest znacznie bardziej wygodny. Idealnie nadaje się do przemieszczania wszystkich wózków inwalidzkich o charakterze manualnym.

19.500,00zł

 

 

Schodołazy gąsienicowe

Wysokiej jakości schodołazy gąsienicowe pozwalają na transport użytkownika w każdej sytuacji – dostosowują się do kąta nachylenia schodów. Wbudowane gąsienice zapewniają niezwykle płynny ruch, co podnosi komfort ich użytkowania.

SCHODOŁAZ GĄSIENICOWY DRAGON DW-SW03

DRAGON DW-SW03

9.300,00zł

DRAGON DW-WCL01

DRAGON DW-WCL01

9.300,00zł

Schodołaz VIMEC T09 ROBY

VIMEC T09 ROBY

System idealny dla osób, jakie poruszają się na manualnych wózkach inwalidzkich. To świetne rozwiązanie do poruszania się po schodach, podestach i innych wymagających powierzchniach. Posiada nowoczesne mechanizmy, dzięki którym nie trzeba wielkiego wysiłku, by skutecznie pokonać schody.

11.999,00zł

Schodołaz LG 2004 new

LG 2004 new

Schodołaz gąsienicowy, który łączy w sobie najnowocześniejsze technologie z doskonałym komfortem użytkowania. To idealny sposób, by zapewnić sobie większą swobodę poruszania się. Jednocześnie jest to urządzenie o lekkiej wadze, co czyni je jeszcze bardziej użytecznym.

15.600,00zł

 

 

Schodołazy kroczącze

W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości schodołazy dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie produkty pochodzą od najlepszych, najbardziej renomowanych producentów, którzy słyną z najlepszych standardów i solidnego wykonania. Nasze schodołazy to idealna pomoc dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu można komfortowo poruszać się po schodach w górę i w dół. Oferujemy szeroki wybór asortymentu, dostosowany do indywidualnych wymagań każdej osoby.

Schodołaz Scalamobil S20

Scalamobil S20

Schodołaz kroczący, dzięki któremu można pokonać schody proste, kręcone i wiele innych przeszkód. Zaletą Scalamobil S20 jest niewielka waga i wygoda w transporcie. To idealne rozwiązanie do swobodnego poruszania się w domu, czy w przestrzeni publicznej

 

2.699,00zł

Schodołaz Scalamobil S25

Scalamobil S25

Model Scalamobil S25 to nieograniczone możliwości poruszania się po różnego rodzaju schodach. To produkt renomowanej firmy ALBERT, która słynie z wysokiej jakości. Dzięki niemu osoby niepełnosprawne mogą się poruszać w górę i dół po schodach i pokonać wszelkie bariery.

3.299,00zł

Schodołaz ręczny Sherpa Enders

Sherpa Enders

Sherpa Enders to jeden z najnowocześniejszych systemów jezdnych. Jest wygodny i komfortowy, posiada funkcjonalne wyposażenie i system hamulcowy. To idealne rozwiązanie do swobodnego poruszania się w domu, w biurze czy w przestrzeni publicznej.

8.499,00zł

Schodołaz ręczny Sano Liftkar Outdoor

Sano Liftkar Outdoor

Model Sano Liftkar Outdoor to gwarancja bezpieczeństwa i wygody dla osób niepełnosprawnych. Ten nowoczesny system jezdny pozwala swobodnie poruszać się po schodach i dowolnie regulować wszystkie parametry. Dzięki dużym kołom można swobodnie poruszać sie zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu.

8.499,00zł

Schodołaz ręczny Sano Liftkar UNI

Sano Liftkar UNI

Funkcjonalny schodołaz, który zachwyca swoimi praktycznymi rozwiązaniami, a jednocześnie niewielką wagą, dzięki czemu można go swobodnie transportować. Zapewnia wygodne poruszanie się po różnego rodzaju schodach. To gwarancja solidnego wykonania i komfortu.

9.999,00zł

 

 

Schodołaz gąsienicowy

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą schodołazów gąsienicowych. To idealne rozwiązanie dla osób, jakie poruszają się na wózkach inwalidzkich. W ten sposób można pokonać schody bez żadnych problemów i swobodnie się przemieszczać. Oferujemy wysokiej jakości schodołazy gąsienicowe: lekkie, komfortowe i spełniające najwyższe wymagania, dzięki czemu transport wózków inwalidzkich nie jest już żadnym problemem.

 

SCHODOŁAZ GĄSIENICOWY DRAGON DW-SW03

DRAGON DW-SW03

9.300,00zł

DRAGON DW-WCL01

DRAGON DW-WCL01

9.300,00zł

Schodołaz elektryczny TR-93

TR-93

Uniwersalny schodołaz gąsienicowy, idealnie nadający się do pokonywania różnego rodzaju schodów. Za pomocą tego urządzenia można nawet poruszać się po schodach o nachyleniu 40 stopni. To solidne i komfortowe urządzenie, dzięki któremu każda osoba niepełnosprawna może poczuć się swobodnie.

4.299,00zł

Schodołaz elektryczny TK 100 – Treppenkuli

TK 100 – Treppenkuli

Model łączy w sobie nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania z wygodą użytkowania. Posiada prosty system mocowania. Świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, gdzie nie ma możliwości poruszania się windą, a trzeba pokonać schody.

6.000,00zł

schodołazy dla niepełnosprawnych Jolly TGR

Jolly TGR

Schodołaz gąsienicowy Jolly TGR to urządzenie do zadań specjalnych. Idealnie nadaje się wszędzie tam, gdzie inny system się nie zmieści. Gwarantuje komfortowe i swobodne poruszanie się. Jednocześnie jest kompleksowo wyposażony, dzięki czemu osoba niepełnosprawna zyskuje pełną swobodę.

7.999,00zł

schodołazy dla niepełnosprawnych VIMEC T09 ROBY

VIMEC T09 ROBY

System stworzony z myślą o swobodzie osób niepełnosprawnych. Dzięki niemu można bez problemu pokonywać schody w obu kierunkach, a także poruszać się po płaskich płaszczyznach. Nowoczesny, komfortowy i wygodny w codziennym użytkowaniu.

9.000,00zł

Schodołaz dla niepełnosprawnych KSP Sherpa N902

KSP Sherpa N902

Urządzenie idealne do poruszania się po różnego typu schodach. Dzięki niemu można bez trudu pokonać bariery i swobodnie się przemieszczać. Funkcjonalność, nowoczesne wykonanie i duży komfort to najważniejsze zalety tego modelu.

8.999,00zł

Schodołaz dla niepełnosprawnych JOLLY Junior Plus

JOLLY Junior Plus

To wyjątkowy schodołaz, który udźwignie aż 150kg. Idealnie radzi sobie nawet ze stromymi schodami. System gąsienicowy posiada specjalną rampę załadunkową, dzięki której można na nim bez problemu umieścić każdy wózek.

9.999,00zł

Schodołaz TK 200 – Treppenkuli Public cena

TK 200 – Treppenkuli Public

Schodołaz o charakterze platformowym o uniwersalnym przeznaczeniu. Jest odpowiedni do transportu zarówno wózków inwalidzkich ręcznych, jak i elektrycznych dzięki udźwigowi aż 200kg. . Dzięki niemu można pokonać schody w obu kierunkach i cieszyć się większą swobodą w każdej sytuacji.

19.999,00zł

Schodołaz Stairmax cena

Stairmax

Stairmax to jedyny schodołaz SAMOOBSŁUGOWY. Osoba niepełnosprawna może poruszać się na nim bez konieczności ingerencji osób trzecich. Pozwala na komfortowe poruszanie się po schodach w obu kierunkach, jak i po terenie płaskim.

11.100,00zł