Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Schodołazy – informacje i ceny

Schodołaz jest dla osób z niepełnosprawnością innowacyjnym sposobem na przełamywanie barier architektonicznych, takich jak schody. Takie elementy konstrukcyjne znacznie utrudniają życie osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim czy o kulach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na schodołazy różnego typu, które usprawnią przemieszczenie pacjenta w wielu sytuacjach!

Schodołaz – co to takiego?

Elektryczny schodołaz dla osób z niepełnosprawnościami obejmującymi narząd ruchu to wyjątkowo potrzebne urządzenie, które znajduje zastosowanie tak w domach prywatnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej.

Na całym świecie schodołaz przeznaczony jest przede wszystkim do użytku w obiektach, gdzie nie ma zainstalowanej windy lub rampy dla wózka inwalidzkiego. Jest kompaktowym urządzeniem, które ułatwia obsługę transportu osób niepełnosprawnych na wyższe kondygnacje budynku.

Sprzęt takiego rodzaju przeznaczony jest do sprawnego pokonywania każdej postaci schodów. Doskonale sprawi się zatem nawet na wąskiej przestrzeni i, co bardzo istotne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ułatwi przemieszczenie pacjenta także na stromych schodach. Dostępność w różnych obiektach takich urządzeń jak schodołazy gąsienicowe czy też schodołazy kroczące w znacznym stopniu przyczynia się do likwidacji barier architektonicznych. To również wyraz troski o komfort i bezpieczeństwo ludzi, bez dyskryminacji osób na wózkach inwalidzkich.

W naszej ofercie znajdziecie schodołazy nowe i używane, w tym kroczące, jak i gąsienicowe. Wszystkie mają odpowiednie certyfikaty i pomogą w życiu osobom poruszającym się na wózkach.

Schodołaz, czyli funkcjonalne rozwiązanie dla komfortu osób niepełnosprawnych

Koszt likwidacji bariery architektonicznej, takiej jak podwyższenia czy schody może być naprawdę duży i nie zawsze istnieje możliwość wykonania niezbędnych prac modernizacyjnych czy budowlanych. Dla osób niepełnosprawnych schodołazy są w takim przypadku jedyną możliwością bezpiecznego korzystania z obiektów publicznych, czy niekiedy nawet z klatek schodowych wewnątrz budynków, w których mieszkają.

Obsługa schodołazu jest stosunkowo prosta, chociaż zazwyczaj wymaga obecności drugiej osoby. Urządzenie może być wyposażone w specjalne krzesełko służące do transportowania osób. Dostępne są także modele, do których można podpiąć wózek inwalidzki, dzięki czemu nie jest konieczne przenoszenie pacjenta. Ma to duże znaczenie w sytuacji, gdy czynności ruchowe użytkownika są znacznie ograniczone. Odpowiednio dobrane urządzenie ułatwi przemieszczenie pacjenta w praktycznie każdym miejscu.

Ile kosztuje schodołaz?

Cena urządzenia przeznaczonego do bezpiecznego transportu osób niepełnosprawnych, których swoboda jest często ograniczana przez z pozoru niewielkie bariery architektoniczne waha się od kilkunastu tysięcy złotych wzwyż.

Nieco tańsze mogą okazać się używane schodołazy kroczące czy gąsienicowe. Nadal pozostają one technologią usprawniającą życie osób z niepełnosprawnościami i chociaż mogą być nieco starsze czy być wyposażone w mniejszą ilość udogodnień, ciągle pozostają odciążeniem fizycznym i wsparciem także dla opiekuna. Komponenty używane przy produkcji schodołazów i solidne konstrukcje takiego sprzętu sprawiają, że mogą być używane przez wiele lat.

Schodołazy – cena szybko się zwraca!

Choć z pozoru ceny schodołazów są wysokie i zakup urządzenia wydaje się ogromnym wydatkiem, to jednak możliwość używania ich przez długi czas oraz niwelowanie za ich pomocą utrudnień w codziennym funkcjonowaniu jest nie do przecenienia.

Osoby poruszające się na wózku inwalidzkim zyskują komfort, a ich opiekunowie pewność, że dysponują kompaktowym urządzeniem specjalnie zaadaptowanym do wyjątkowych potrzeb.

Schodołaz przyda się gdy:

  • schody utrudniają komunikację osoby niepełnosprawnej w domu,
  • osoba z niepełnosprawnością mieszka w bloku bez windy i ma przez to uniemożliwione poruszanie się wózkiem inwalidzkim po schodach,
  • wózek dla osoby niepełnosprawnej ciężko wnieść nawet po małych schodach z powodu budowy klatki schodowej i na jej ciasnych zakrętach,
  • osoba trzecia nie może pomóc przy wniesieniu wózka na jakąkolwiek kondygnację (dotyczy schodołazów samoobsługowych).

W naszej ofercie mamy zarówno schodołazy gąsienicowe jak i schodołazy kroczące dla klientów indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych planujących wprowadzenie zmian w przypadku, gdy dotychczasowy transport osób był utrudniony. Zapewniamy dostęp do różnego rodzaju schodołazów. Nasze transportery schodowe spełniają wszystkie normy jakościowe.

Schodołaz Kroczący

Schodołazy kroczące to jeden z dwóch rodzajów transporterów dostępnych na rynku. Produkowane są w wersji z możliwością podpięcia do nich każdego konkretnego modelu wózka, jak i z samodzielnym siedziskiem. Urządzenie wyposażone jest w dwa koła poruszające się dzięki mechanizmowi kroczącemu.

Wózek inwalidzki na schody

Pokonanie schodów dla osób z dysfunkcjami, poruszającymi się na wózku jest nie lada wyzwaniem. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach powstało wiele ciekawych wynalazków. Przykładem tego jest wózek inwalidzki na schody, inaczej nazywany schodołazem. Idealnie sprawdza się w miejscach, gdzie nie ma zainstalowanej windy, ponieważ nie ma takiej możliwości. Pozwala szybko i sprawnie pokonać schody, które często przerażają osoby poruszające się na wózku. Taki schodołaz możesz zakupić w naszym sklepie!

Schodołaz LG 2020

 LG 2020

Nowoczesny schodołaz kroczący, dzięki któremu można zapewnić sobie pełną swobodę i wygodę poruszania się. Idealne rozwiązanie, by móc poruszać się po schodach w obu kierunkach. To połączenie solidnego wykonania i nowoczesnego wyposażenia.

15.600,00zł

Schodołaz LG 2030

LG 2030

Wygodny i komfortowy zamieniamy na Bezpieczny i wygodny, który każdemu zapewni swobodne poruszanie się po schodach. Dzięki temu urządzeniu można bez problemu pokonywać schody w górę czy w dół. Jednocześnie nie jest to ciężkie urządzenie, co zapewnia łatwy i komfortowy transport.

18.000,00zł

Schodołaz Sano Liftkar PT-S

Sano Liftkar PT-S

Bezpieczny i swobodny sposób poruszania się dla osób niepełnosprawnych. Nowoczesne mechanizmy i komfort to najważniejsze zalety tego modelu. Wysoka jakość wykonania sprawia, że jednocześnie jest to solidne i trwałe urządzenie.

16.500,00zł

Schodołazy Sano Liftkar UNI

Sano Liftkar UNI

Uniwersalny i praktyczny model, którym można się poruszać niemal po każdych schodach. Urządzenie jest lekkie, dzięki czemu transport jest znacznie bardziej wygodny. Idealnie nadaje się do przemieszczania wszystkich wózków inwalidzkich o charakterze manualnym.

19.500,00zł

 

 

Schodołazy gąsienicowe

Wysokiej jakości schodołazy gąsienicowe pozwalają na transport użytkownika w każdej sytuacji – dostosowują się do kąta nachylenia schodów. Wbudowane gąsienice zapewniają niezwykle płynny ruch, co podnosi komfort ich użytkowania.

SCHODOŁAZ GĄSIENICOWY DRAGON DW-SW03

DRAGON DW-SW03

9.300,00zł

DRAGON DW-WCL01

DRAGON DW-WCL01

9.300,00zł

Schodołaz VIMEC T09 ROBY

VIMEC T09 ROBY

System idealny dla osób, jakie poruszają się na manualnych wózkach inwalidzkich. To świetne rozwiązanie do poruszania się po schodach, podestach i innych wymagających powierzchniach. Posiada nowoczesne mechanizmy, dzięki którym nie trzeba wielkiego wysiłku, by skutecznie pokonać schody.

11.999,00zł

Schodołaz LG 2004 new

LG 2004 new

Schodołaz gąsienicowy, który łączy w sobie najnowocześniejsze technologie z doskonałym komfortem użytkowania. To idealny sposób, by zapewnić sobie większą swobodę poruszania się. Jednocześnie jest to urządzenie o lekkiej wadze, co czyni je jeszcze bardziej użytecznym.

15.600,00zł

 

 

Schodołazy kroczącze

W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości schodołazy dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie produkty pochodzą od najlepszych, najbardziej renomowanych producentów, którzy słyną z najlepszych standardów i solidnego wykonania. Nasze schodołazy to idealna pomoc dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu można komfortowo poruszać się po schodach w górę i w dół. Oferujemy szeroki wybór asortymentu, dostosowany do indywidualnych wymagań każdej osoby.

Schodołaz Scalamobil S20

Scalamobil S20

Schodołaz kroczący, dzięki któremu można pokonać schody proste, kręcone i wiele innych przeszkód. Zaletą Scalamobil S20 jest niewielka waga i wygoda w transporcie. To idealne rozwiązanie do swobodnego poruszania się w domu, czy w przestrzeni publicznej

 

2.699,00zł

Schodołaz Scalamobil S25

Scalamobil S25

Model Scalamobil S25 to nieograniczone możliwości poruszania się po różnego rodzaju schodach. To produkt renomowanej firmy ALBERT, która słynie z wysokiej jakości. Dzięki niemu osoby niepełnosprawne mogą się poruszać w górę i dół po schodach i pokonać wszelkie bariery.

3.299,00zł

Schodołaz ręczny Sherpa Enders

Sherpa Enders

Sherpa Enders to jeden z najnowocześniejszych systemów jezdnych. Jest wygodny i komfortowy, posiada funkcjonalne wyposażenie i system hamulcowy. To idealne rozwiązanie do swobodnego poruszania się w domu, w biurze czy w przestrzeni publicznej.

8.499,00zł

Schodołaz ręczny Sano Liftkar Outdoor

Sano Liftkar Outdoor

Model Sano Liftkar Outdoor to gwarancja bezpieczeństwa i wygody dla osób niepełnosprawnych. Ten nowoczesny system jezdny pozwala swobodnie poruszać się po schodach i dowolnie regulować wszystkie parametry. Dzięki dużym kołom można swobodnie poruszać sie zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu.

8.499,00zł

Schodołaz ręczny Sano Liftkar UNI

Sano Liftkar UNI

Funkcjonalny schodołaz, który zachwyca swoimi praktycznymi rozwiązaniami, a jednocześnie niewielką wagą, dzięki czemu można go swobodnie transportować. Zapewnia wygodne poruszanie się po różnego rodzaju schodach. To gwarancja solidnego wykonania i komfortu.

9.999,00zł

 

 

Schodołaz gąsienicowy

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą schodołazów gąsienicowych. To idealne rozwiązanie dla osób, jakie poruszają się na wózkach inwalidzkich. W ten sposób można pokonać schody bez żadnych problemów i swobodnie się przemieszczać. Oferujemy wysokiej jakości schodołazy gąsienicowe: lekkie, komfortowe i spełniające najwyższe wymagania, dzięki czemu transport wózków inwalidzkich nie jest już żadnym problemem.

 

SCHODOŁAZ GĄSIENICOWY DRAGON DW-SW03

DRAGON DW-SW03

9.300,00zł

DRAGON DW-WCL01

DRAGON DW-WCL01

9.300,00zł

Schodołaz elektryczny TR-93

TR-93

Uniwersalny schodołaz gąsienicowy, idealnie nadający się do pokonywania różnego rodzaju schodów. Za pomocą tego urządzenia można nawet poruszać się po schodach o nachyleniu 40 stopni. To solidne i komfortowe urządzenie, dzięki któremu każda osoba niepełnosprawna może poczuć się swobodnie.

4.299,00zł

Schodołaz elektryczny TK 100 – Treppenkuli

TK 100 – Treppenkuli

Model łączy w sobie nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania z wygodą użytkowania. Posiada prosty system mocowania. Świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, gdzie nie ma możliwości poruszania się windą, a trzeba pokonać schody.

6.000,00zł

schodołazy dla niepełnosprawnych Jolly TGR

Jolly TGR

Schodołaz gąsienicowy Jolly TGR to urządzenie do zadań specjalnych. Idealnie nadaje się wszędzie tam, gdzie inny system się nie zmieści. Gwarantuje komfortowe i swobodne poruszanie się. Jednocześnie jest kompleksowo wyposażony, dzięki czemu osoba niepełnosprawna zyskuje pełną swobodę.

7.999,00zł

schodołazy dla niepełnosprawnych VIMEC T09 ROBY

VIMEC T09 ROBY

System stworzony z myślą o swobodzie osób niepełnosprawnych. Dzięki niemu można bez problemu pokonywać schody w obu kierunkach, a także poruszać się po płaskich płaszczyznach. Nowoczesny, komfortowy i wygodny w codziennym użytkowaniu.

9.000,00zł

Schodołaz dla niepełnosprawnych KSP Sherpa N902

KSP Sherpa N902

Urządzenie idealne do poruszania się po różnego typu schodach. Dzięki niemu można bez trudu pokonać bariery i swobodnie się przemieszczać. Funkcjonalność, nowoczesne wykonanie i duży komfort to najważniejsze zalety tego modelu.

8.999,00zł

Schodołaz dla niepełnosprawnych JOLLY Junior Plus

JOLLY Junior Plus

To wyjątkowy schodołaz, który udźwignie aż 150kg. Idealnie radzi sobie nawet ze stromymi schodami. System gąsienicowy posiada specjalną rampę załadunkową, dzięki której można na nim bez problemu umieścić każdy wózek.

9.999,00zł

Schodołaz TK 200 – Treppenkuli Public cena

TK 200 – Treppenkuli Public

Schodołaz o charakterze platformowym o uniwersalnym przeznaczeniu. Jest odpowiedni do transportu zarówno wózków inwalidzkich ręcznych, jak i elektrycznych dzięki udźwigowi aż 200kg. . Dzięki niemu można pokonać schody w obu kierunkach i cieszyć się większą swobodą w każdej sytuacji.

19.999,00zł

Schodołaz Stairmax cena

Stairmax

Stairmax to jedyny schodołaz SAMOOBSŁUGOWY. Osoba niepełnosprawna może poruszać się na nim bez konieczności ingerencji osób trzecich. Pozwala na komfortowe poruszanie się po schodach w obu kierunkach, jak i po terenie płaskim.

11.100,00zł