Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Wózki Vermeiren

Historia firmy Vermeiren zaczęła się w roku 1957 w Antwerpii. Właśnie wtedy ojciec i syn Vermeirenowie zbudowali pierwszy wózek inwalidzki, przeznaczony dla jednego z członków najbliższej rodziny. Wózek okazał się niezwykle praktyczny i ułatwiający codzienne życie, co spowodowało, że bardzo szybko o podobny sprzęt zaczęli prosić znajomi. Bardzo szybko okazało się, że zapotrzebowanie cały czas rośnie, i zapadła decyzja o otworzeniu stacjonarnego sklepu. Wkrótce oprócz sprzedaży detalicznej firma zaczęła realizować zamówienia hurtowe, spływające zarówno z całego kraju jak i zza granicy. Wąskim gardłem stała się produkcja, nawet pomimo wynajęcia dodatkowych pomieszczeń nie zaspokajająca wszystkich potrzeb. Dlatego w roku 1972 właściciele podjęli decyzję o budowie fabryki w Kalmthout, która została uruchomiona rok później. Od tego momentu firma nabrała rozpędu, w przeciągu kilku dekad stając się jednym z liderów na rynku wózków inwalidzkich. Obecnie posiada ona swoje fabryki w Polsce, Chinach oraz Indiach, a za dystrybucję odpowiada 50 partnerów rozsianych po całym świecie. W Europie Vermeiren posiada rozbudowaną sieć dystrybucji, między innymi w Niemczech, Francji, Włoszech, Czechach czy Polsce. W każdym z tych krajów znajduje się serwis posprzedażowy oraz magazyn produktów i części zamiennych.

Motywem przewodnim firmy, którym kierowali się pierwsi właściciele i którym kierują się obecnie, jest dostosowanie wózków do potrzeb użytkownika. Zgodnie z tą filozofią to sprzęt ma się dopasować do potrzeb i możliwości człowieka, a nie człowiek ma być zmuszany do dopasowania się do sprzętu. Takie podejście zaowocowało niezwykle praktycznym systemem modułowym, w którym poszczególne egzemplarze składane są z wybranych elementów. Firma bardzo duży nacisk kładzie na innowacyjne rozwiązania, zarówno w sferze projektowej, jak też produkcyjnej. Fabryki wyposażone są w nowoczesny park maszynowy, łącznie z zaawansowanymi obrabiarkami CNC i robotami spawalniczymi. Jednocześnie dużą część pracy wykonuje się tak jak za dawnych lat, czyli ręcznie. Firma jakiś czas temu zdecydowała się samodzielnie produkować wszystkie części i akcesoria, chcąc mieć pełną kontrolę nad ich jakością. Takie rozwiązanie sprawia, że wszystkie jej produkty są trwałe i niezawodne, a jednocześnie niezwykle funkcjonalne. Przed opuszczeniem fabryki każdy egzemplarz jest dokładnie testowany, dzięki czemu zawsze trafia do potrzebującej osoby w idealnym stanie.

Firma Vermeiren od samego początku stawiała na produkcję wózków inwalidzkich, z czasem znacznie rozwijając swoją działalność. Obecnie sama rodzina wózków liczy kilka różnych grup, począwszy od typowych modeli uniwersalnych, poprzez modele aktywne i specjalne, aż po produkty przeznaczone dla małych dzieci. Równie imponująco prezentuje się rodzina wózków elektrycznych, wśród których znajdują się modele przeznaczone do poruszania się po domu, terenowe oraz wygodne i praktyczne skutery. Równolegle z wózkami projektanci firmy wprowadzali na rynek różne odmiany rowerów trójkołowych, obecnie jest ona z jednym z bardziej znanych producentów takich pojazdów. Ważną część oferty stanowią różnego rodzaju akcesoria, sprzęt pomocniczy i odleżynowy. Dostępne są między innymi wygodne i funkcjonalne podpórki, kule i laski, wózki toaletowe, fotele geriatryczne i podnośniki, a także poduszki, materace i ochraniacze przeciwodleżynowe. Firma posiada także szeroki wybór łóżek rehabilitacyjnych i pielęgnacyjnych.

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością klientów firmy Vermeiren cieszą się wózki elektryczne – wyjątkowo praktyczne i funkcjonalne. Dzięki wydajnemu napędowi i zasilaniu akumulatorowemu wózki pozwalają na wygodne poruszanie się w różnych warunkach przez długi okres czasu. Firma nie idzie na żadne kompromisy podczas produkcji, oferując produkty najwyższej jakości, niezawodności, komfortu i bezpieczeństwa. Każdy model jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, i można go dopasować do indywidualnych potrzeb. Produkty Vermeiren znane są z ogromnych możliwości konfiguracyjnych, i nie inaczej jest z wózkami elektrycznymi tej marki. Liczba dostępnych opcji wyposażenia, zarówno standardowych jak i dodatkowych sprawia, możliwości dostosowania są praktycznie nieograniczone. Na uwagę zasługuje także wysoka wygoda poruszania się, możliwa między innymi dzięki dopracowanemu napędowi oraz szerokim kołom.

Wózki Vermeiren dostępne są w kilku różnych seriach. Pierwszą z nich stanowią modele pokojowe, przeznaczone do poruszania się wewnątrz pomieszczeń. Mają one bardziej kompaktowe rozmiary, mniejsze koła i większą zwrotność. Modele pokojowo-terenowe idealnie sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach, jak również poza domem. Dlatego też wyposażono je w dodatkowe pasy bezpieczeństwa, światła odblaskowe oraz przednie i tylne oświetlenie. Masywne, pompowane koła umożliwiają pokonywanie rozmaitych przeszkód, a intuicyjny, prosty w obsłudze system sterowania gwarantuje odpowiednią manewrowość nawet w ciasnych miejscach. Firma od samego początku dba też o dzieci, więc w ofercie wózków elektrycznych nie mogło zabraknąć również modeli dla nich przeznaczonych. Przypominające pojazdy księżycowe konstrukcje są dopasowane do potrzeb małych użytkowników, gwarantując im pełne bezpieczeństwo i komfort przy codziennym poruszaniu się.

Wyświetlanie jednego wyniku