Feedback

Tel: 603 527 751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Wózki inwalidzkie elektryczne Vermeiren

Historia firmy Vermeiren zaczęła się w roku 1957 w Antwerpii. Właśnie wtedy ojciec i syn Vermeirenowie zbudowali pierwszy wózek inwalidzki elektryczny, przeznaczony dla jednego z członków najbliższej rodziny. Wózek okazał się niezwykle praktyczny i ułatwiający codzienne życie, co spowodowało, że bardzo szybko o podobny sprzęt zaczęli prosić znajomi. Bardzo szybko okazało się, że zapotrzebowanie cały czas rośnie, i zapadła decyzja o otworzeniu stacjonarnego sklepu. Wkrótce oprócz sprzedaży detalicznej firma zaczęła realizować zamówienia hurtowe, spływające zarówno z całego kraju jak i zza granicy. Wąskim gardłem stała się produkcja, nawet pomimo wynajęcia dodatkowych pomieszczeń nie zaspokajająca wszystkich potrzeb. Dlatego w roku 1972 właściciele podjęli decyzję o budowie fabryki w Kalmthout, która została uruchomiona rok później. Od tego momentu firma nabrała rozpędu, w przeciągu kilku dekad stając się jednym z liderów na rynku wózków inwalidzkich. Obecnie posiada ona swoje fabryki w Polsce, Chinach oraz Indiach, a za dystrybucję odpowiada 50 partnerów rozsianych po całym świecie. W Europie Vermeiren posiada rozbudowaną sieć dystrybucji, między innymi w Niemczech, Francji, Włoszech, Czechach czy Polsce. W każdym z tych krajów znajduje się serwis posprzedażowy oraz magazyn produktów i części zamiennych.

Motywem przewodnim firmy, którym kierowali się pierwsi właściciele i którym kierują się obecnie, jest dostosowanie wózków do potrzeb użytkownika. Zgodnie z tą filozofią to sprzęt ma się dopasować do potrzeb i możliwości człowieka, a nie człowiek ma być zmuszany do dopasowania się do sprzętu. Takie podejście zaowocowało niezwykle praktycznym systemem modułowym, w którym poszczególne egzemplarze składane są z wybranych elementów. Firma bardzo duży nacisk kładzie na innowacyjne rozwiązania, zarówno w sferze projektowej, jak też produkcyjnej. Fabryki wyposażone są w nowoczesny park maszynowy, łącznie z zaawansowanymi obrabiarkami CNC i robotami spawalniczymi. Jednocześnie dużą część pracy wykonuje się tak jak za dawnych lat, czyli ręcznie. Firma jakiś czas temu zdecydowała się samodzielnie produkować wszystkie części i akcesoria, chcąc mieć pełną kontrolę nad ich jakością. Takie rozwiązanie sprawia, że wszystkie jej produkty są trwałe i niezawodne, a jednocześnie niezwykle funkcjonalne. Przed opuszczeniem fabryki każdy egzemplarz jest dokładnie testowany, dzięki czemu zawsze trafia do potrzebującej osoby w idealnym stanie.

Firma Vermeiren od samego początku stawiała na produkcję wózków inwalidzkich, z czasem znacznie rozwijając swoją działalność. Obecnie sama rodzina wózków liczy kilka różnych grup, począwszy od typowych modeli uniwersalnych, poprzez modele aktywne i specjalne, aż po produkty przeznaczone dla małych dzieci. Równie imponująco prezentuje się rodzina wózków elektrycznych, wśród których znajdują się modele przeznaczone do poruszania się po domu, terenowe czyli wózek inwalidzki elektryczny terenowy oraz wygodne i praktyczne takie jak skuter elektryczny dla niepełnosprawnych. Równolegle z wózkami projektanci firmy wprowadzali na rynek różne odmiany rowerów trójkołowych, obecnie jest ona z jednym z bardziej znanych producentów takich pojazdów. Ważną część oferty stanowią różnego rodzaju akcesoria, sprzęt pomocniczy i odleżynowy. Dostępne są między innymi wygodne i funkcjonalne podpórki, kule i laski, wózki toaletowe, fotele geriatryczne i podnośniki, a także poduszki, materace i ochraniacze przeciwodleżynowe. Firma posiada także szeroki wybór łóżek rehabilitacyjnych i pielęgnacyjnych.

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością klientów firmy Vermeiren cieszą się wózki elektryczne – wyjątkowo praktyczne i funkcjonalne. Dzięki wydajnemu napędowi i zasilaniu akumulatorowemu wózki pozwalają na wygodne poruszanie się w różnych warunkach przez długi okres czasu. Firma nie idzie na żadne kompromisy podczas produkcji, oferując produkty najwyższej jakości, niezawodności, komfortu i bezpieczeństwa. Każdy model jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, i można go dopasować do indywidualnych potrzeb. Produkty Vermeiren znane są z ogromnych możliwości konfiguracyjnych, i nie inaczej jest z wózkami elektrycznymi tej marki. Liczba dostępnych opcji wyposażenia, zarówno standardowych jak i dodatkowych sprawia, możliwości dostosowania są praktycznie nieograniczone np. wózek inwalidzki elektryczny z joystickiem. Na uwagę zasługuje także wysoka wygoda poruszania się, możliwa między innymi dzięki dopracowanemu napędowi oraz szerokim kołom.

Wózki Vermeiren dostępne są w kilku różnych seriach. Pierwszą z nich stanowią modele pokojowe, przeznaczone do poruszania się wewnątrz pomieszczeń. Mają one bardziej kompaktowe rozmiary, mniejsze koła i większą zwrotność. Modele pokojowo-terenowe idealnie sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach, jak również poza domem. Dlatego też wyposażono je w dodatkowe pasy bezpieczeństwa, światła odblaskowe oraz przednie i tylne oświetlenie. Masywne, pompowane koła umożliwiają pokonywanie rozmaitych przeszkód, a intuicyjny, prosty w obsłudze system sterowania gwarantuje odpowiednią manewrowość nawet w ciasnych miejscach. Firma od samego początku dba też o dzieci, więc w ofercie wózków elektrycznych nie mogło zabraknąć również modeli dla nich przeznaczonych. Przypominające pojazdy księżycowe konstrukcje są dopasowane do potrzeb małych użytkowników, gwarantując im pełne bezpieczeństwo i komfort przy codziennym poruszaniu się.

Zobacz również wózki inwalidzkie innych producentów:

Wyświetlanie jednego wyniku