Podnośniki kąpielowo-transportowe

Problem, jaki zawsze pojawia się podczas opieki nad osobami mającymi duże ograniczenia ruchowe, dotyczy konieczności nawet wielokrotnego w ciągu dnia dźwigania ich podczas zmiany pozycji albo miejsca. To czynności mocno eksploatujące opiekunów, narażające ich na znaczne przeciążenia, a nawet poważne kontuzje. Stąd rosnące zapotrzebowanie na wszelkiego typu urządzenia transferowe, a w szczególności podnośniki kąpielowo-transportowe. Te ostatnie doskonale sprawdzają się nie tylko w placówkach opiekujących się osobami niepełnosprawnymi lub seniorami, ale doskonale radzą sobie również w warunkach domowych. Są stosunkowo lekkie i wyjątkowo mobilne – nadają się do transportu chorych nawet w niedużych przestrzeniach. Nie wymagają dodatkowych narzędzi podczas montażu, dodatkowo łatwo i szybko można je rozłożyć i schować. Zależnie od modelu mogą dźwigać nawet do 150-175 kg. Umożliwiają nie tylko ruch w pionie, ale również obrót ramienia w poziomie. Co ważne, dają możliwość podjęcia pacjenta nawet  z poziomu podłogi. Stabilny transport zapewniają regulowane płynnie ramiona ramy jezdnej.

Osoby niedołężne mające problemy z poruszaniem się i samodzielnym wykonywaniem czynności toaletowych są zdane na pomoc opiekunów w tych – jakże intymnych i osobistych czynnościach. Często pomoc ta bywa krępująca dla obu stron. Podnośniki kąpielowo-transportowe likwidują niemal całkowicie tego typu problemy. Umożliwiają nie tylko wygodne i szybkie podniesienie chorego z łóżka albo wózka i transport np. do toalety, ale świetnie sprawdzają się podczas kąpieli i zabiegów higienicznych. Dzięki specjalnym nosidłom przepuszczającym wodę i szybkoschnącym, codzienna toaleta staje się czynnością relaksująca i przyjemną dla pacjenta.

Nasz sklep posiada w ofercie najpopularniejsze modele podnośników transportowo-kąpielowych, dostosowanych do pacjentów o masie nawet do 175kg. Wykonane z najwyższej jakości, atestowanych materiałów, wyposażone standardowo w kółka z blokadą, regulowaną ramę jezdną oraz przycisk awaryjny. Obsługiwane są za pomocą pilota, ale istnieje możliwość manualnego sprowadzenia pacjenta do wybranej bezpiecznej pozycji. Do wyboru opcje trzech rodzajów nosideł w dwóch rodzajach materiałów.