Krzesło schodowe

krzesło schodoweDoskonałą swobodę poruszania się zapewnia specjalnie zaprojektowane krzesło schodowe. Jest to urządzenie dedykowane osobom niepełnosprawnym, które chcą zyskać większe możliwości ruchu. Konstrukcja jest stabilna i trwała. Takie poruszanie się zapewnia osobie niepełnosprawnej pełne bezpieczeństwo, a także pozwala pokonywać bariery w postaci schodów. Warto zatem zwrócić uwagę na najnowszą ofertę w tym zakresie.

Nowoczesne krzesło schodowe to urządzenie dźwigowe, które służy do transportu osób niepełnosprawnych. Dobrze sprawdza się w przypadku budynków wielorodzinnych, gdy chcemy się dostać do swojego mieszkania, ale także w szkołach czy urzędach albo w innych miejscach publicznych i prywatnych. To zapewnienie osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich, więcej możliwości i swobody, by można było przemieszczać się między piętrami.

Mechanizm, jeśli chodzi o krzesło schodowe, jest montowany na ścianie w postaci szyny. Część ruchoma posiada wygodne siedzisko z oparciem, dzięki czemu osoba starsza czy niepełnosprawna może poruszać się w pełni bezpiecznie i komfortowo. Urządzenia tego rodzaju odznaczają się wysoką jakością wykonania i trwałością, dzięki czemu rzeczywiście spełnią oczekiwania każdego użytkownika.

W przypadku torów jezdnych przebiegających prosto najczęściej wykorzystywanym materiałem jest aluminium, zaś przy konstrukcjach krzywoliniowych stosuje się stal, spotyka się tu rozwiązania oparte o jedną grubszą lub dwie cieńsze rury. Krzesła schodowe mają najczęściej zasilanie akumulatorowe, składa się ono z dwóch lub czterech wydajnych baterii żelowych o napięciu 12V. Ładowanie następuje po zatrzymaniu się krzesła na końcu toru jezdnego, dzięki czemu urządzenie jest zawsze gotowe do działania.

Dla osób niepełnosprawnych niezwykle ważną sprawą jest bezpieczeństwo i możliwość wygodnej obsługi, a krzesła schodowe obie te rzeczy spełniają. Posiadają one najczęściej wygodne, obrotowe siedzenie, z oparciem i podłokietnikami. Dodatkowo siedziska są wyposażone w pasy bezpieczeństwa, najczęściej w wersji bezwładnościowej, ale w niektórych modelach dostępne są też wielopunktowe. Sterowanie odbywa się za pomocą konsoli znajdującej się w siedzisku, zależnie od modelu może to być przy pomocy podczerwieni albo radia.

Dla osób niepełnosprawnych często kluczową sprawą jest czas, w jakim urządzenie może zostać zamontowane. Tu bardzo dużo zależy przede wszystkim od rodzaju schodów i ich długości. W przypadku schodów prostych niejednokrotnie będą pasować standardowe modele, wtedy całość może się udać załatwić nawet w kilka dni. Przy schodach krzywoliniowych wszystko będzie trwało znacznie dłużej. Przede wszystkim będzie potrzebny dokładny pomiar, później wykonanie urządzenia według specyfikacji i na koniec profesjonalny montaż.

Ischia Krzesełka Schodowe dla inwalidów

Ischia Krzesełka Schodowe dla inwalidów

Krzesełko schodowe Ischia jest montowane na jednobiegowych schodach, likwidując barierę pomiędzy kondygnacjami. Przeznaczone do budynków jednorodzinnych i publicznych, do zastosowania wewnątrz budynków. Eleganckie i doskonale wpasowujące się w aranżację wnętrza – jest dyskretnym i niezastąpionym pomocnikiem w codziennym funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych.

Elba Krzesełko Schodowe dla osób niepełnosprawnych

Elba Krzesełko Schodowe dla osób niepełnosprawnych

Krzesełko schodowe Elba umożliwia pokonywanie barier architektonicznych schodów wielobiegowych czy zakręcanych. Estetyka i wygoda to podstawowe atuty tego modelu – szerokie siedzisko i prosta konstrukcja sprawiają, że krzesełko schodowe doskonale wpasuje się w każdą aranżację wnętrza, ale ma ono zastosowanie również na zewnątrz budynków.

Capri Krzesełko Schodowe uniwersalne

Capri Krzesełko Schodowe uniwersalne

Krzesełko schodowe Capri to uniwersalny model do zastosowania na schodach jednobiegowych i zakręcanych – wielobiegowych. Panel z dźwignią sterującą znajduje się w podłokietniku krzesełka, a bezprzewodowe kasety wezwań umożliwiają szybkie wezwanie z dowolnego miejsca. Dodatkową wygodę zapewnia obracane siedzisko krzesełka.

V64 Krzesło schodowe dla inwalidów

V64 Krzesło schodowe dla inwalidów

Zgrabne i kompaktowe krzesło schodowe V64 łączy możliwość przejazdu po prostym biegu schodów zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Duży udźwig, aż do 300 kg daje swobodę użytkowania w każdych okolicznościach, a wysoka jakość wykonania umożliwia korzystanie z krzesełka nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Krzesło schodowe PLATYNA CU (tor krzywoliniowy)

Krzesło schodowe PLATYNA CU (tor krzywoliniowy)

Krzesło schodowe PLATYNA CU porusza się po krzywoliniowym torze rozmaitych biegów schodowych, co daje możliwość wszechstronnego zastosowania wewnątrz budynków prywatnych i publicznych. Urządzenie jest montowane do stopni schodów, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie nawet do najtrudniejszych kształtów schodów.

HW 10 Krzesło schodowe dla osób niepełnosprawnych

HW 10 Krzesło schodowe dla osób niepełnosprawnych

Krzesło schodowe HW 10 jest wysokofunkcjonalnym urządzeniem umożliwiającym poruszanie się po krzywoliniowym torze wzdłuż rozmaitych biegów schodowych. Dopasowanie do wnętrza umożliwiają różnokolorowe wersje szyny i tapicerki, a uniwersalne możliwości torów jazdy powalają zaoszczędzić miejsce w dowolnej przestrzeni. Praktyczne rozwiązanie ładowania akumulatorów podczas postoju krzesełka pozwalają na niemal bezobsługowe korzystanie z niego.

Krzesło schodowe ACORN IN (tor prosty)

Krzesło schodowe ACORN IN (tor prosty)

Krzesło schodowe ACORN IN ma zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz budynków posiadających proste biegi schodowe. Prosty kształt i uniwersalne zastosowanie na prostych biegach schodowych pozwalają na szybkie przemieszczanie się w każdych warunkach – w budynkach mieszkalnych ale i publicznych.

Krzesło schodowe HOMEGLIDE OUT (tor prosty)

Krzesło schodowe HOMEGLIDE OUT (tor prosty)

Zewnętrzne krzesło schodowe HOMEGLIDE OUT ze zintegrowanymi podłokietnikami to proste i niewielkie urządzenie do montażu na schodach prostych znajdujących się na podjazdach czy przy wejściu do domu. Solidne wykonanie i odporność na rozmaite warunki atmosferyczne to podstawowe atuty tego modelu.