Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Krzesło schodowe

krzesło schodoweDoskonałą swobodę poruszania się zapewnia specjalnie zaprojektowane krzesło schodowe. Jest to urządzenie dedykowane osobom niepełnosprawnym, które chcą zyskać większe możliwości ruchu. Konstrukcja jest stabilna i trwała. Takie poruszanie się zapewnia osobie niepełnosprawnej pełne bezpieczeństwo, a także pozwala pokonywać bariery w postaci schodów. Warto zatem zwrócić uwagę na najnowszą ofertę w tym zakresie.

Nowoczesne krzesło schodowe to urządzenie dźwigowe, które służy do transportu osób niepełnosprawnych. Dobrze sprawdza się w przypadku budynków wielorodzinnych, gdy chcemy się dostać do swojego mieszkania, ale także w szkołach czy urzędach albo w innych miejscach publicznych i prywatnych. To zapewnienie osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich, więcej możliwości i swobody, by można było przemieszczać się między piętrami.

Mechanizm, jeśli chodzi o krzesło schodowe, jest montowany na ścianie w postaci szyny. Część ruchoma posiada wygodne siedzisko z oparciem, dzięki czemu osoba starsza czy niepełnosprawna może poruszać się w pełni bezpiecznie i komfortowo. Urządzenia tego rodzaju odznaczają się wysoką jakością wykonania i trwałością, dzięki czemu rzeczywiście spełnią oczekiwania każdego użytkownika.

W przypadku torów jezdnych przebiegających prosto najczęściej wykorzystywanym materiałem jest aluminium, zaś przy konstrukcjach krzywoliniowych stosuje się stal, spotyka się tu rozwiązania oparte o jedną grubszą lub dwie cieńsze rury. Krzesła schodowe mają najczęściej zasilanie akumulatorowe, składa się ono z dwóch lub czterech wydajnych baterii żelowych o napięciu 12V. Ładowanie następuje po zatrzymaniu się krzesła na końcu toru jezdnego, dzięki czemu urządzenie jest zawsze gotowe do działania.

Dla osób niepełnosprawnych niezwykle ważną sprawą jest bezpieczeństwo i możliwość wygodnej obsługi, a krzesła schodowe obie te rzeczy spełniają. Posiadają one najczęściej wygodne, obrotowe siedzenie, z oparciem i podłokietnikami. Dodatkowo siedziska są wyposażone w pasy bezpieczeństwa, najczęściej w wersji bezwładnościowej, ale w niektórych modelach dostępne są też wielopunktowe. Sterowanie odbywa się za pomocą konsoli znajdującej się w siedzisku, zależnie od modelu może to być przy pomocy podczerwieni albo radia.

Dla osób niepełnosprawnych często kluczową sprawą jest czas, w jakim urządzenie może zostać zamontowane. Tu bardzo dużo zależy przede wszystkim od rodzaju schodów i ich długości. W przypadku schodów prostych niejednokrotnie będą pasować standardowe modele, wtedy całość może się udać załatwić nawet w kilka dni. Przy schodach krzywoliniowych wszystko będzie trwało znacznie dłużej. Przede wszystkim będzie potrzebny dokładny pomiar, później wykonanie urządzenia według specyfikacji i na koniec profesjonalny montaż.