Platformy schodowe

platformy schodoweFunkcjonalna platforma schodowa to doskonałe ułatwienie dla osoby niepełnosprawnej. Można ją zamontować na różnego rodzaju schodach i swobodnie się poruszać w każdej sytuacji. Dzisiaj pokonywanie schodów jest wielkim problemem dla osób, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Wystarczy jednak postawić na nowoczesne platformy schodowe, dzięki którym można bez problemu poruszać się w swojej przestrzeni.

Platforma schodowa ma charakter urządzenia dźwigowego. Skutecznie eliminują problem barier, z jakimi osoby niepełnosprawne na co dzień się spotykają. Pokonanie schodów nie będzie już zmorą każdego dnia. Po takiej platformie można swobodnie i bezpiecznie przejechać, nie obawiając się jakichkolwiek barier i przeszkód. Producenci oferują wiele rodzajów platform, jakie dostosowane są chociażby do rodzaju schodów, z jakimi mamy do czynienia, np. na schody proste czy bez półpięter. Każdy użytkownik może zatem dopasować dokładnie platformę do indywidualnych oczekiwań i wymagań.

Konstrukcja platformy schodowej jest przytwierdzana do ściany i ma postać specjalnych szyn oraz słupków. Są to elementy stałe, a całe urządzenie posiada jeszcze komponenty ruchome. Nowoczesne platformy schodowe może obsługiwać sam użytkownik, nie jest wymagana ingerencja opiekuna. Osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim może samodzielnie przywołać platformę i zjechać na dół. To zapewnienie większej swobody i dużo lepszy standard życia dla osób niepełnosprawnych. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że platforma schodowa może być dokładnie dopasowana do konkretnych potrzeb.

Platformy schodowe występują w wielu różnych odmianach i wersjach, mogą się poruszać zarówno po torze prostym jak i krzywoliniowym. Typowy zakres kątów nachylenia wynosi od 20 do 40 stopni. Ze względu na swoją wagę platformy wymagają wytrzymałych punktów mocowania. Może to być ściana nośna albo specjalna konstrukcja wykonana ze słupków samonośnych przykręconych do schodów. W niektórych przypadkach konieczne będą jeszcze inne, mniej typowe rozwiązania.

Platformy schodowe mogą być montowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Urządzenia zewnętrzne muszą być dostosowane do zmiennych warunków pogodowych i posiadać odpowiednie zabezpieczenia. Do ich produkcji wykorzystuje się między innymi aluminium i stal nierdzewną, przy której nie występują problemy z korozją. Specjalnej ochronie przed działaniem wilgoci musi podlegać system zasilania i sterujący. Platformy przeznaczone do zastosowań wewnętrznych najczęściej produkowane są z aluminium i zwykłej stali pomalowanej proszkowo.

Aktualnie zdecydowana większość modeli platform schodowych jest zasilana za pomocą akumulatorów, choć oczywiście można spotkać urządzenia podłączane do sieci elektrycznej. Dla użytkowników niezwykle ważna jest kwestia bezpieczeństwa, platformy oferowane przez naszą firmę spełniają najwyższe standardy jeśli chodzi o tę kwestię. Zależnie od modelu i producenta stosowane są różne rozwiązania gwarantujące, że osobie poruszającej się takim urządzeniem nic się nie stanie. Jednocześnie wszystkie platformy posiadają wygodne, nieskomplikowane sterowanie.

Platforma schodowa DELTA (D-TA tor prosty)

Platforma schodowa DELTA (D-TA tor prosty)

Platforma schodowa DELTA przeznaczona dla schodów prostych bez półpięter. Szyny mocuje się do ściany lub układa na stabilnych słupkach montażowych. Samoobsługowa platforma daje komfort i niezależność osobie niepełnosprawnej, a bezpieczeństwo i wygodę zapewniają automatycznie otwierane/zamykane ramiona i rampa najazdowa.

Platforma schodowa OMEGA (O-GA tor krzywoliniowy)

Platforma schodowa OMEGA (O-GA tor krzywoliniowy)

Platforma schodowa OMEGA z krzywoliniowym torem jazdy jest odpowiednia do wielu rodzajów schodów. Szyny montażowe mogą przybrać niemal dowolne kształty umożliwiając montaż na schodach zabiegowych, krętych czy prostych ze spocznikami. Stałą część konstrukcji mocuje się do ściany lub układa na stabilnych słupkach montażowych.