Rowery rehabilitacyjne trójkołowe

Rower rehabilitacyjny – trójkołowy – w drodze po zdrowie!

Podstawową zaletą i przeznaczeniem każdego roweru jest możliwość szybkiego i samodzielnego pokonywania krótszych lub dłuższych tras. Specjalnie skonstruowane rowery trójkołowe to rozwiązanie dla osób z urazami kręgosłupa czy mającymi problemy z zachowaniem równowagi, które nie mogłyby poruszać się na zwykłym dwukołowcu. Rowery takie posiadają jedno przednie koło z kierownicą oraz dwa równolegle ułożone koła tylne. Dzięki takiemu ustawieniu rower sam utrzymuje równowagę, jest bardziej stabilny w czasie jazdy i zakrętów oraz ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Słabsi kondycyjnie rowerzyści mogą bez problemu zatrzymać się i odpocząć bez konieczności schodzenia z roweru.

Do kogo adresowany jest taki rower rehabilitacyjny?

Rowery trójkołowe dedykowane są osobom mającym trudności z poruszaniem się i utrzymaniem równowagi. Stanowią idealne rozwiązanie dla osób starszych, otyłych czy osłabionych chorobami przewlekłymi. Są doskonałym narzędziem rehabilitacji – poprawiają krążenie i wydolność oddechową organizmu. Zmuszając użytkownika do zażywania ruchu na świeżym powietrzu, wzmacniają odporność oraz wydatnie poprawiają humor. Pozwalają zapomnieć o własnych słabościach. Rowery trójkołowe aktywizują osoby chore i starsze. Pozwalają towarzyszyć znajomym czy rodzinie na wycieczkach, a dzieciom ułatwiają kontakty z rówieśnikami. Jednocześnie stanowią znaczne ułatwienie w codziennym życiu. Jako szybkie i niezależne urządzenie pozwalają na samodzielne zakupy czy wyjazdy do lekarza. Większość modeli jest wyposażona w wygodne i pojemne koszyki na zakupy, usytuowane na osi pomiędzy tylnymi kołami.

Dużą zaletą rowerów rehabilitacyjnych jednokołowych jest niewątpliwie ich wygląd. Atrakcyjne barwy i modna stylizacja sprawiają, że poruszanie się takim jednośladem nie sprawia osobom na rehabilitacji dyskomfortu. Rower rehabilitacyjny powinien być wygodny dla dorosłego i dla dziecka, jednak wygoda ciała musi iść w parze z wygodą ducha. Tylko w ten sposób osiągniemy zamierzone efekty rehabilitacji.

Rower rehabilitacyjny i akcesoria – wszystko najwyższej klasy!

W naszej ofercie otrzymasz wyłącznie sprawdzone i przetestowane rowery rehabilitacyjne. Pochodzą one od sprawdzonych, uznanych i cenionych na rynku producentów. Zapewniamy wszelkie wsparcie gwarancyjne i serwisowe, które funkcjonuje na korzyść Klienta. Są bardzo wytrzymałe, pozwalają na przejechanie setek kilometrów w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Ramy rowerów wykonano z trwałych materiałów, a dodatki i akcesoria są przyjazne zarówno dla użytkownika, jak i środowiska.

W ofercie naszego sklepu znajdują się rowery trójkołowe do aktywizacji i rehabilitacji zarówno dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Z założenia przeznaczone są dla osób niesprawnych ruchowo, jednak dla wygody i bezpieczeństwa jazdy mogą ich używać również osoby sprawne, ale nie czujące się bezpiecznie na tradycyjnych dwukołowych rowerach. Wszystkie modele posiadają dobrej jakości osprzęt oraz umożliwiają doposażenie w dodatkowe opcje, np. noski na pedały, oparcie do pleców etc.

Rower trzykołowy dla dorosłych używane

Osoby po wypadkach bardzo często dochodzą do siebie przy wykorzystaniu specjalnych narzędzi oraz dzięki aktywności fizycznej. Rower trójkołowy rehabilitacyjny dla dorosłych używany może się świetnie sprawdzić jako domowe akcesorium, które pomoże wrócić do formy bliskiej Ci osobie. Atutem tego urządzenia jest fakt, że jest tańsze, aniżeli całkowicie nowe. Rowery trójkołowe dodatkowo aktywizują osoby starsze. Jeśli więc chcesz, aby Twój dziadek czy babcia jak najdłużej byli aktywni, podaruj im trójkołowy rower z naszego sklepu!

Już teraz zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na rowery rehabilitacyjne trójkołowe. Sprawdź również rower rehabilitacyjny dla dzieci, które są idealnym narzędziem do terapii i rehabilitacji dla dzieci o różnorakich potrzebach.