Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Rowery trójkołowe

Podstawową zaletą i przeznaczeniem każdego roweru jest możliwość szybkiego i samodzielnego pokonywania krótszych lub dłuższych tras. Specjalnie skonstruowane rowery trójkołowe to rozwiązanie dla osób z urazami kręgosłupa czy mającymi problemy z zachowaniem równowagi, które nie mogłyby poruszać się na zwykłym dwukołowcu. Rowery takie posiadają jedno przednie koło z kierownicą oraz dwa równolegle ułożone koła tylne. Dzięki takiemu ustawieniu rower sam utrzymuje równowagę, jest bardziej stabilny w czasie jazdy i zakrętów oraz ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Słabsi kondycyjnie rowerzyści mogą bez problemu zatrzymać się i odpocząć bez konieczności schodzenia z roweru.

Rowery trójkołowe dedykowane są osobom mającym trudności z poruszaniem się i utrzymaniem równowagi. Stanowią idealne rozwiązanie dla osób starszych, otyłych czy osłabionych chorobami przewlekłymi. Są doskonałym narzędziem rehabilitacji – poprawiają krążenie i wydolność oddechową organizmu. Zmuszając użytkownika do zażywania ruchu na świeżym powietrzu, wzmacniają odporność oraz wydatnie poprawiają humor. Pozwalają zapomnieć o własnych słabościach. Rowery trójkołowe aktywizują osoby chore i starsze. Pozwalają towarzyszyć znajomym czy rodzinie na wycieczkach, a dzieciom ułatwiają kontakty z rówieśnikami. Jednocześnie stanowią znaczne ułatwienie w codziennym życiu. Jako szybkie i niezależne urządzenie pozwalają na samodzielne zakupy czy wyjazdy do lekarza. Większość modeli jest wyposażona w wygodne i pojemne koszyki na zakupy, usytuowane na osi pomiędzy tylnymi kołami.

W ofercie naszego sklepu znajdują się rowery trójkołowe do aktywizacji i rehabilitacji zarówno dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Z założenia przeznaczone są dla osób niesprawnych ruchowo, jednak dla wygody i bezpieczeństwa jazdy mogą ich używać również osoby sprawne, ale nie czujące się bezpiecznie na tradycyjnych dwukołowych rowerach. Wszystkie modele posiadają dobrej jakości osprzęt oraz umożliwiają doposażenie w dodatkowe opcje, np. noski na pedały, oparcie do pleców etc.