Feedback

Tel: +48603527751

biuro@pokonaj-bariery.pl

Rowery trójkołowe

Rower rehabilitacyjny – trójkołowy – w drodze po zdrowie!

Podstawową zaletą i przeznaczeniem każdego roweru jest możliwość szybkiego i samodzielnego pokonywania krótszych lub dłuższych tras. Specjalnie skonstruowane rowery trójkołowe to rozwiązanie dla osób z urazami kręgosłupa czy mającymi problemy z zachowaniem równowagi, które nie mogłyby poruszać się na zwykłym dwukołowcu. Rowery takie posiadają jedno przednie koło z kierownicą oraz dwa równolegle ułożone koła tylne. Dzięki takiemu ustawieniu rower sam utrzymuje równowagę, jest bardziej stabilny w czasie jazdy i zakrętów oraz ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Słabsi kondycyjnie rowerzyści mogą bez problemu zatrzymać się i odpocząć bez konieczności schodzenia z roweru.

Do kogo adresowany jest taki rower rehabilitacyjny?

Rowery trójkołowe dedykowane są osobom mającym trudności z poruszaniem się i utrzymaniem równowagi. Stanowią idealne rozwiązanie dla osób starszych, otyłych czy osłabionych chorobami przewlekłymi. Są doskonałym narzędziem rehabilitacji – poprawiają krążenie i wydolność oddechową organizmu. Zmuszając użytkownika do zażywania ruchu na świeżym powietrzu, wzmacniają odporność oraz wydatnie poprawiają humor. Pozwalają zapomnieć o własnych słabościach. Rowery trójkołowe aktywizują osoby chore i starsze. Pozwalają towarzyszyć znajomym czy rodzinie na wycieczkach, a dzieciom ułatwiają kontakty z rówieśnikami. Jednocześnie stanowią znaczne ułatwienie w codziennym życiu. Jako szybkie i niezależne urządzenie pozwalają na samodzielne zakupy czy wyjazdy do lekarza. Większość modeli jest wyposażona w wygodne i pojemne koszyki na zakupy, usytuowane na osi pomiędzy tylnymi kołami. 

Dużą zaletą rowerów rehabilitacyjnych jednokołowych jest niewątpliwie ich wygląd. Atrakcyjne barwy i modna stylizacja sprawiają, że poruszanie się takim jednośladem nie sprawia osobom na rehabilitacji dyskomfortu. Rower rehabilitacyjny powinien być wygodny dla dorosłego i dla dziecka, jednak wygoda ciała musi iść w parze z wygodą ducha. Tylko w ten sposób osiągniemy zamierzone efekty rehabilitacji.

Rower rehabilitacyjny i akcesoria – wszystko najwyższej klasy!

W naszej ofercie otrzymasz wyłącznie sprawdzone i przetestowane rowery rehabilitacyjne. Pochodzą one od sprawdzonych, uznanych i cenionych na rynku producentów. Zapewniamy wszelkie wsparcie gwarancyjne i serwisowe, które funkcjonuje na korzyść Klienta. Są bardzo wytrzymałe, pozwalają na przejechanie setek kilometrów w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Ramy rowerów wykonano z trwałych materiałów, a dodatki i akcesoria są przyjazne zarówno dla użytkownika, jak i środowiska.

W ofercie naszego sklepu znajdują się rowery trójkołowe do aktywizacji i rehabilitacji zarówno dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Z założenia przeznaczone są dla osób niesprawnych ruchowo, jednak dla wygody i bezpieczeństwa jazdy mogą ich używać również osoby sprawne, ale nie czujące się bezpiecznie na tradycyjnych dwukołowych rowerach. Wszystkie modele posiadają dobrej jakości osprzęt oraz umożliwiają doposażenie w dodatkowe opcje, np. noski na pedały, oparcie do pleców etc.

Już teraz zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na rowery rehabilitacyjne trójkołowe.