Platformy schodowe

W konkretnych przypadkach konstrukcja lub architektura wnętrza nie pozwalają na wbudowanie windy lub jest to wysoce nieekonomiczne. Rozwiązaniem umożliwiającym zlikwidowanie barier architektonicznych są wówczas równie niezawodne platformy przyschodowe.

Zobacz też:

To urządzenia stosunkowo tanie. Zarówno ich zakup jak i eksploatacja okazują się dobrym rozwiązaniem finansowym w przypadku niewielkiego natężenia ruchu. Alternatywą dla nich są podnośniki pionowe, gdy do pokonania są dłuższe schody lub początek i koniec ich biegu są od siebie znacznie oddalone. Osoba poruszająca się na wózku nie musi daleko szukać szybu podnośnika. Może szybko i sprawnie przemieścić się na zadanej trasie. To rozwiązanie sprawdza się na rozległych terenach, np. parkowych, gdzie do pokonania są schody ciągnące się wzdłuż traktów. Jest również polecane do transportu w budynkach użyteczności publicznej gdzie dostępne są szerokie schody.

Platformy są rozwiązaniem bardziej uniwersalnym niż krzesełka schodowe. Umożliwiają przejazd bez konieczności przesiadania się z wózka inwalidzkiego i mają większy udźwig. Dzięki temu osoba towarzysząca może również przejechać z wózkiem. Taka konieczność występuje na przykład podczas przewożenia na wózku inwalidzkim małego dziecka.

Oferowane przez nasz sklep platformy nadają się do użytku zarówno wewnątrz budynków, jak i w warunkach zewnętrznych. Zależnie od konstrukcji i rodzaju schodów, mocowane są do szyn od strony poręczy, do ściany nośnej lub samodzielnych słupków zamontowanych wzdłuż biegów schodowych. Ich montaż nie wymaga pozwolenia na budowę ani wykonania skomplikowanych prac budowlanych. Zależnie od modelu można je montować na szynie prostej lub krzywoliniowej. Niemal każdy rodzaj schodów można wyposażyć w odpowiednią platformę dla wózków inwalidzkich. Oferujemy platformy schodowe montowane do schodów prostych i zabiegowych, o różnym kącie nachylenia oraz wariacje schodów ze zmiennym kątem nachylenia.  Wszystkie platformy są atestowane, można je dopasować kolorystycznie i konstrukcyjnie do danego miejsca. Platformy na torze krzywoliniowym są projektowane według indywidualnej specyfiki miejsca.

Platformy dla niepełnosprawnych używane

Platformy przyschodowe to kolejna opcja, jaką można zastosować w przypadku osób niepełnosprawnych. Doskonale zastępują podnośnik pionowy, który często bywa problematyczny. Pozwalają na pokonanie dłuższych schodów bez większego kłopotu. Platformy dla niepełnosprawnych używane to również znacznie bardziej uniwersalne rozwiązanie, aniżeli krzesełka schodowe. Nie trzeba się przesiadać, a ponadto mogą pochwalić się fenomenalnym udźwigiem. Jest to opcja, którą na pewno docenią osoby poruszające się na wózkach.

Wyświetlanie wszystkich 2 wyników